Autor Wątek: LECZENIE  (Przeczytany 588941 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

needlove

• Bywalec
  • **
Odp: LECZENIE
« Odpowiedź #1320 dnia: Grudzień 02, 2015, 13:37:49 »
Mam pytanie. Czy takie gadanie dziecka pod nosem typu "digidigin" może być objawem grzyba ewentualnie clostridii lub innego badziewia? Niby żaden specjalista nie wskazał aby była to jakaś forma stymulacji dziecka, ale mam wątpliwości i chciałbym się zapytać czy Wasze dzieci tak mają? Mały zwłaszcza jak się nudzi to sobie tak "digiduje"...

agaaa28

• Bywalec
  • **
« Odpowiedź #1321 dnia: Grudzień 07, 2015, 15:52:23 »
Hej,
jestem tutaj nowa. Mam 10miesięcznego synka obserwowanego pod kątem CZR. Zresztą od 7 miesiąca życia pracujemy z nim w domu, a od 1,5 miesiąca jesteśmy pod opieką 2 psychologów i obserwacją w Synapsis.
Ponieważ od zawsze mamy problemy jelitowe, a w badaniu kału w Felix wyszła Candida, Blastocysitis i Lamblia postanowiliśmy z mężem rozszerzyć diagnostykę i zrobiliśmy CSA, OAT oraz próbę peptydową.
Badania wykazały szereg nieprawidłowości i teraz moje pytania:
1. Jakiego lekarza DAN możecie polecić dla takiego maluszka? U jednego już byliśmy, ale obawiam się trochę tak intensywnych działań.
2. Czy ktoś mógłby pomóc mi w zrozumieniu tych wyników?

Z góry dziękuję za pomoc.
Kubuś, luty 2015

Gazela

• Nowicjusz
  • *
« Odpowiedź #1322 dnia: Grudzień 17, 2015, 10:16:26 »
Kochani rodacy zaopatrzcie się w Ormus. Leczy pięknie dzieci.

nieszka2000

• Nowicjusz
  • *
« Odpowiedź #1323 dnia: Luty 27, 2016, 23:09:59 »
Załamałam się chyba :(
Mój synek ma zdiagnozowany autyzm - wersja light że tak powiem. Miał niecałe 2 lata jak dohtory tak orzekly, teraz ma 4.
Od razu zapisałam go do filii przedszkola specjalizującej się w autyzmie, trafił na terapię 1:1 do anioła i tak, po niecałym roku orzekli że nadaje się do grupy integracyjnej w przedszkolu. Około 3 roku życia zaczął mówić a teraz - niewiele widać z autyzmu, choć został, ja to widzę (inni, szczególnie rodzina wmawiają, że bzdury wymyślam).
No dobra, po przydługim wstępie...
Bartuś nigdy nie miał żadnej diety, ani nie dawałam żadnych suplementów. Nie dlatego, że taki kozak jestem. Nigdy się nie dowiedziałam, że mogę mu dodatkowo pomóc. Ilość informacji tutaj mnie przygniotła. Zupełnie zaprzeczające sobie informacje w necie właśnie mnie załamały - szczególnie dotyczące chelatacji. Moje dziecko je wszystko jeżeli chodzi o zwykłe jedzenie -no, oczywiście zabrzmiało pięknie, ale tak nie jest -warzywa muszę przemycać i to nie wszystkie. Bardziej chodziło mi o brak ograniczeń.., a z suplementów - witaminy często, okresowo tran. Nie ma żadnych alergii, nietolerancji. Nie zauważam wpływu konkretnych produktów na zachowanie. I Bóg mi światkiem nie jestem bezmózgową mamą olewającą symptomy i w ogóle swoje dziecko (a mam jeszcze obok Bartusia młodszego o rok gagatka - zdrowego zupełnie).
Proszę mi napisać, bo bardzo chcę chłopaka wspomagać. Czy teraz, zaczynać? Czy coś dodawać, ujmować? Boję się tych cheletacji, sama osobiście nie jestem przekonana do odstawienia mu glutenu tak z nienacka. Czy jest jakiś "zestaw podstawowy" (jakkolwiek głupio to zabrzmiało) który jest powrzechnie sprawdzony jako wspomagający autystyków?.
Martwię się, że już było sto takich pytań :( Mam limitowany czas w necie, nie wspominając o czasie w ogóle (sama wychowuję tą dwójcę). Może to brzmi jak pójście na łatwiznę, ale liczę, że znajdzie się ktoś dobry i ułatwi mi poszukiwania, za co z góry dziękuję..
Bartuś 17.02.2012

Gulietta

• Zasłużony
« Odpowiedź #1324 dnia: Luty 28, 2016, 14:59:18 »
Załamałam się chyba :(
Mój synek ma zdiagnozowany autyzm - wersja light że tak powiem. Miał niecałe 2 lata jak dohtory tak orzekly, teraz ma 4.
Od razu zapisałam go do filii przedszkola specjalizującej się w autyzmie, trafił na terapię 1:1 do anioła i tak, po niecałym roku orzekli że nadaje się do grupy integracyjnej w przedszkolu. Około 3 roku życia zaczął mówić a teraz - niewiele widać z autyzmu, choć został, ja to widzę (inni, szczególnie rodzina wmawiają, że bzdury wymyślam).
No dobra, po przydługim wstępie...
Bartuś nigdy nie miał żadnej diety, ani nie dawałam żadnych suplementów. Nie dlatego, że taki kozak jestem. Nigdy się nie dowiedziałam, że mogę mu dodatkowo pomóc. Ilość informacji tutaj mnie przygniotła. Zupełnie zaprzeczające sobie informacje w necie właśnie mnie załamały - szczególnie dotyczące chelatacji. Moje dziecko je wszystko jeżeli chodzi o zwykłe jedzenie -no, oczywiście zabrzmiało pięknie, ale tak nie jest -warzywa muszę przemycać i to nie wszystkie. Bardziej chodziło mi o brak ograniczeń.., a z suplementów - witaminy często, okresowo tran. Nie ma żadnych alergii, nietolerancji. Nie zauważam wpływu konkretnych produktów na zachowanie. I Bóg mi światkiem nie jestem bezmózgową mamą olewającą symptomy i w ogóle swoje dziecko (a mam jeszcze obok Bartusia młodszego o rok gagatka - zdrowego zupełnie).
Proszę mi napisać, bo bardzo chcę chłopaka wspomagać. Czy teraz, zaczynać? Czy coś dodawać, ujmować? Boję się tych cheletacji, sama osobiście nie jestem przekonana do odstawienia mu glutenu tak z nienacka. Czy jest jakiś "zestaw podstawowy" (jakkolwiek głupio to zabrzmiało) który jest powrzechnie sprawdzony jako wspomagający autystyków?.
Martwię się, że już było sto takich pytań :( Mam limitowany czas w necie, nie wspominając o czasie w ogóle (sama wychowuję tą dwójcę). Może to brzmi jak pójście na łatwiznę, ale liczę, że znajdzie się ktoś dobry i ułatwi mi poszukiwania, za co z góry dziękuję..
Ja też mam synka w podobnym wieku ,ale u nas niestety bez interwencji ,diety mój synek wyladowałby na ścianie i nie było by za ciekawie
1. Autyzm jest jak worek ,tu rzuca się wszystkie przypadki ,a to jest spectrum od dzieci z agresją ,autoagresją ,padaczką po te co mają jakieś tam problemy z rówieśnikami
2. Na stronie 88 tego wątku no vacination dał parę wskazówek na początek
3. Aby sprawdzić czy jest zatruty musiałabyś zrobić np włos (rtęć tam nie wychodzi, ale można odczytać z niego ,że coś jest nie tak, wychodzi aluminium, ołów)
4. Aby dobrać odpowiednie suplementy to warto byłoby uzbierać na OAT ,organix lub ONE
Przytulasek 2012
Mała Wojowniczka 2013

"  Istnieje prawda i istnieje fałsz, lecz dopóki ktoś upiera się przy prawdzie, nawet wbrew całemu światu, pozostaje normalny. " Orwell , Rok 1984

zosia_

• Global Moderator
  • Zasłużony
« Odpowiedź #1325 dnia: Marzec 01, 2016, 14:10:52 »
Jak wyżej :) No i niestety nie da się nic na skróty bo nie ma jednego, uniwersalnego schamtu potępowania. Nie ma też gwarancji, ze coś konkretnego pomoże akurat Twojemu dziecku, bo jednym pomaga to a innym tamto.
Rezczywiscie wrowadzenie "diety" bez glutenu, mleka, soji i jak to tylko możliwe bez chemii - daje rezultaty w ogromnej większości przypadków, ale też nie u wszystkich. Podobnie  z tranem.
Na temat chelacji to już musisz niestety sama doczytać bo to ogromny temat, mnogość metod itd. Tutaj na forum najbardziej chyba przetestowaną mamy chelację metodą Cutlera. O tym tez poczytaj.
W zasadzie skłaniamy się tez do tego, że dzieci z problemami nie powinny być szczepione. Wiele z nas zauwazyło związek szczepień z pogorszeniem stanu dzieci. (oczywiście jak ze wszystkim - nie u kazdego)
Mąło piszesz o historii synka, jaki poród, jak po porodzie, czy chorował, czy był leczony i jak, jakie symptomy zaburzeń rozwoju były, jakie inne problemy, jak sypia, jak trawi, stan skóry, włosów, jak z komunikacją (bo mowa to nie wszystko jesli chodzi o komunikację), dzielenie pola uwagi, empatia, czy ma jakies problemy SI, niewygaszone odruchy  itd itd

Hiox

• Zasłużony
« Odpowiedź #1326 dnia: Marzec 02, 2016, 18:05:19 »
Witam was serdecznie po latach :*
Kubuś' 2008

ALA 10 mg # 30

TS: Infanrix 30ch, 200ch, 1M
      Infanrix IPV +HIB 30ch, 200ch, 1M

Czy mam dość odwagi by, móc obronic swoje sny...

zosia_

• Global Moderator
  • Zasłużony
« Odpowiedź #1327 dnia: Marzec 02, 2016, 19:24:14 »
o, jak miło, co u Was ? :)

maPatrykama

• Zasłużony
« Odpowiedź #1328 dnia: Marzec 02, 2016, 20:06:08 »
Witaj Hiox, jak tam? ;)

Hiox

• Zasłużony
« Odpowiedź #1329 dnia: Marzec 03, 2016, 07:53:26 »
Stara bieda  ;) Nowe dni ... Nowe dylematy i niestety ciagle w tej chorobie. Badamy teraz przetwarzanie dźwięków u młodego. Bo tak kaleczy słowa nawet te które mówił dobrze. Pani od TOmatisa mówi ze "bolą go" sz, cz, dź itd

Przyszłam zobaczyć co nowego słychać w leczeniu  ;) Mlody od września idzie do sZkoly wiec nowy etap w naszym życiu się szykuje ..... Na zawał padnę  ::)
« Ostatnia zmiana: Marzec 03, 2016, 07:56:05 wysłany przez Hiox »
Kubuś' 2008

ALA 10 mg # 30

maPatrykama

• Zasłużony
« Odpowiedź #1330 dnia: Marzec 03, 2016, 11:13:46 »
No... ja tez na poczatku wrzesnia stan przedzawalowy zaliczylam, jak mlody do I klasy poszedl, ale koniec koncow, okazal sie nie taki diabel straszny ;)
Powodzenia!

donna

• Global Moderator
  • Zasłużony
« Odpowiedź #1331 dnia: Marzec 03, 2016, 15:57:18 »
U Ciebie poszło rewelacyjnie :) ale u nas na razie tez super. Poszla dziś na jedną lekcje do szkoły, wysiedziala 45minut spokojnie, przeczytała czytanke, odpowiedziała na pytania do czytanki i wykleila książeczkę o szczypiorku :) ogólnie było bez zgrzytów, z tym ze tata musiał przy niej siedzieć bo się bała zostać sama. Ale myślę że jeszcze parę próbnych lekcji i od września pójdzie do szkoły juz bez taty :) klasa 6-osobowa wiec jest kameralnie.
----
Inga ur. 13.05.2007 - od 2011 chelatacja ALA,DMSA,DMPS ,lacznie ponad 100cykli
Michał ur. 15.06.2012
www.bioautyzm.pl
www.dietaoptimum.com
http://fotoforum.gazeta.pl/5,2,donna28.html

maPatrykama

• Zasłużony
« Odpowiedź #1332 dnia: Marzec 03, 2016, 20:18:46 »
No to gitara ;D Dobrze sie mloda zapowiada, na pewno zacznie sama zostawac, gdy stwierdzi, ze bez taty moze byc jeszcze ciekawiej :P Ach te nasze dzieciaki wyedukowane duzo duzo wczesniej przed pierwsza klasa (zawsze wspominam z wdziecznoscia Pauline z Szerokiej) daja potem czadu w podstawowce. Mlody przyniosl nagrode za pierwsze miejsce w punktacji ogolnej za luty :D

Hiox

• Zasłużony
« Odpowiedź #1333 dnia: Marzec 03, 2016, 22:32:54 »
MamoPatryka wy jak zwykle jak burza :)
Donna to super ze Iga mówi i czyta :)

Mojego średnio kręcą literki, woli cyfry. My to daleko daleko za szeregiem, ale nadzieja pozostaje ;) Myśle co by tu nowego spróbować czytam czytam i jak zwykle masa nowych rzeczy, człowiek głupieje :(
Kubuś' 2008

ALA 10 mg # 30

maPatrykama

• Zasłużony
« Odpowiedź #1334 dnia: Marzec 04, 2016, 08:12:15 »
Myśle co by tu nowego spróbować czytam czytam i jak zwykle masa nowych rzeczy, człowiek głupieje :(
No, mozliwosci leczenia tu na forum przedstawionych jest opór, a badania nietolerancji(jakies imupro itp.) dawno robiliscie?