Autor Wątek: LECZENIE  (Przeczytany 589040 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

ewelina1986

• Nowicjusz
  • *
Odp: LECZENIE
« Odpowiedź #1305 dnia: Czerwiec 26, 2015, 08:59:46 »
Kochani od jakie dawki tranu zaczynaliście?
Kupiłam Kirkman pierwszy raz... Mój synek waży ok 15kg . Podpowiecie, proszę? Dzięki śliczne!
Fabianek 03.2013

no vaccination

• Aktywny
« Odpowiedź #1306 dnia: Czerwiec 29, 2015, 22:27:11 »
Monika23
Mój syn był w gorszym stanie niż twój bo nie było szans aby chodził do przedszkola agresja i autoagresja była taka że musiałem go siłą przytrzymywać żeby się nie zabił ,walił głową o sciane gryzł ręce do krwi, spał po 2h od 00 do 2-3 reszte nocy krzyczał , czy to całkowity autyzm ?  Jak zauważylaś pisze w czasie przeszłym .Nigdy nie podałem mu psychotropa , co lekarze mówili to szkoda powtarzać ,teraz ma 8 lat dalej nic nie mówi ale jest zdecydowanie lepiej nie ma agresji przesypia noce , chodzi do przedszkola , mogę z nim wszędzie wyjść ,przytula sie , bawi się z nami
Jak narazie nie znalazłem klucza który by otworzył drzwi do znacznego progresu , ale sie nie poddaje cały czas szukam informacji wiedzy i ku.... szlak mnie trafia jak ktoś mówi że się nie da nie da to się ....
Wiec tak jak nie masz kasy to lecimy
1 dieta odstaw mleko gluten cukier cytrusy , orzechy to wiemy bez badań min 6 mc
2.probiotyki kup kilka rotuj
3. nazbieraj kasy i zrób OAT , oraz 23and me
4. podawaj podstawowe suple mg zn vit c b tran
5. umów sie na wizyte z homeopatą najlepiej Dr Świecicki lub Dr Bross
6.kup filtr do wody
7 unikaj konserwantów ogólnie chemi antybiotyków
8 wyłanczaj na noc telefon komórkowy telewizor z gniazdka , radio komp wifi
9.chelatacja
10. przetestuj ldn naltrexone
11 zrób test na bolerioze ,chlamydie ,mycoplazmy
 ,panel chorób od zwierzęcych
12 sprawdz czy nie ma pasożytów ale nie badaniami poprostu podaj coś na pasożyty

Nie rób wszystkiego na raz

Broken Rose

• Nowicjusz
  • *
« Odpowiedź #1307 dnia: Lipiec 31, 2015, 15:29:02 »
Jakie witaminy lub suplementy diety warto podawac dziecku które jest na diecie b/l, b/c i częściowo b/g?

zosia_

• Global Moderator
  • Zasłużony
« Odpowiedź #1308 dnia: Lipiec 31, 2015, 22:31:16 »
Jeśli tylko z tytułu, z ejest na diecie - to żadne. Zbilansowana dieta to pełnowartościowe odzywianie.
A suplementy dobiera się indywidualnie, do kożadego dziecka, jesli jest taka potrzeba. Ale dieta nie jest powodem, dla którego dajemy jakiekolwiek suplementy.

maPatrykama

• Zasłużony
« Odpowiedź #1309 dnia: Sierpień 01, 2015, 08:59:14 »
Jakie witaminy lub suplementy diety warto podawac dziecku które jest na diecie b/l, b/c i częściowo b/g?
Czesciowo bezglutenowa- czyli zadna bezglutenowa. Bezlaktozowa- to znaczy, ze je nabial, a wraz z nim kazeine, tylko bez laktozy(ma stwierdzona nietolerancje laktozy?). Ciekawe wiec ile cukru w cukrze je na tej bezcukrowej? Jak dla mnie to nie sa zadne diety. Co do supli, podaje sie je wg wskazan niedoborow stwierdzonych w wynikach badan, lub z zalecenia lekarza.

Kasieńka85

• Nowicjusz
  • *
« Odpowiedź #1310 dnia: Sierpień 03, 2015, 17:32:11 »
Hej,
Na pewno było pisane o tym wielokrotnie, ale forum jest tak obszerne. Czy powinnam synkowi podawać jakieś suplementy? W szpitalu miał zlecone badania metaboliczne (czekam na wyniki). Zrobiłam również morfologię, hormony tarczycowe. Za 3 tyg mamy wizytę u alergologa. Co powinnam jeszcze przebadać, wiem że na pewno kał, ale pod kątem jakich pasożytów?
Może znacie jakiegoś lekarza z Białegostoku, który mógłby mnie przez to wszystko przeprowadzić?

Broken Rose

• Nowicjusz
  • *
« Odpowiedź #1311 dnia: Sierpień 04, 2015, 14:30:06 »
Czesciowo bezglutenowa- czyli zadna bezglutenowa. Bezlaktozowa- to znaczy, ze je nabial, a wraz z nim kazeine, tylko bez laktozy(ma stwierdzona nietolerancje laktozy?). Ciekawe wiec ile cukru w cukrze je na tej bezcukrowej? Jak dla mnie to nie sa zadne diety. Co do supli, podaje sie je wg wskazan niedoborow stwierdzonych w wynikach badan, lub z zalecenia lekarza.

Aneta_b0

• Nowicjusz
  • *
« Odpowiedź #1312 dnia: Sierpień 31, 2015, 11:30:28 »
Witajcie.
jestem początkującym rodzicem dziecka które ma zdiagnozowane zaburzenia autystyczne. Córka już uczęszcza na terapię i teraz zajęłam się kwestią jej zdrowia. Po przeprowadzonej analizie włosa dostałam program suplementacyjny i trochę osłabłam widząc ilości leków które muszę podać: Magnez, Selen, Cynk, Witamina C, WIt B complex, Wit D, Wapń +Magnez, Żelazo, Omega 3, Lecytyna....
Wychodzi na to że do każdego posiłku córka musi przyjąć ok 4-5 tabletek/kapsułek. Czy też podajecie swoim dzieciom takie ilości suplementów? Moja córka ma bardzo wybiórczą dietę, podanie wit c w kroplach to duża gimnastyka bo ma odruch wymiotny a co dopiero takie ilości witamin. Macie na to jakieś patenty, a może są preparaty które łączą kilka witamin w jedną tabletkę/kapsułkę żeby ułatwić podawanie?

I jeszcze jedno pytanie. Czy podajecie dzieciom odżywki białkowe. Córka dostała takie zalecenie ale ma alergię na białko mleka krowiego. Czy znacie jakąś odżywkę białkową na białku roślinnym a nie serwtce z mleka?

zosia_

• Global Moderator
  • Zasłużony
« Odpowiedź #1313 dnia: Wrzesień 02, 2015, 00:43:44 »
Córka jest już na diecie? Właściwe odżywianie to podstawa. Najlepiej przyswajalne witaminy i minerały są w dobrej jakości, odpowiedniej żywności.
Poczytaj też o suplementacji. Znajdziesz na forum sporo tematów. To niekoniecznie muszą być te preparaty, które Ci zaproponowano po badaniu włosa.

Aneta_b0

• Nowicjusz
  • *
« Odpowiedź #1314 dnia: Wrzesień 06, 2015, 19:08:58 »
Witajcie

mleko i przetwory ma odstawione od 7 tygodnia życia ( teraz ma 3,5 roku). Konsultowałam się dietetykiem i też jest za tym żeby próbować uzupełnić braki witamin i minerałów zdrową żywnością i dietą.
Na forum jest o suplementacji ale tam z tego co wyczytałam wszyscy stosują suplementy ze sklepów a do mnie to jakoś nie do końca przemawia.

dziękuję

zosia_

• Global Moderator
  • Zasłużony
« Odpowiedź #1315 dnia: Wrzesień 06, 2015, 19:23:03 »
Warto odstawić również gluten, biały cukier, chemiczną sól, soję, wszelkie GMO, konserwanty, polepszacze, wypełniacze, sztuczne barwniki itd. Zamiast tego dobrej jakości, prosta żywność (nie jakieś wysoko przetworzone, drogie i pełne chemii zamienniki). Czyli kasze bezglutenowe, warzywa o znanym pochodzeniu, jaja od wolnych kur, dobrej jakości mięso, ryby, nasiona, orzechy, dobrej jakości oleje.

Aneta_b0

• Nowicjusz
  • *
« Odpowiedź #1316 dnia: Wrzesień 07, 2015, 19:21:48 »
Witajcie

mleko i przetwory ma odstawione od 7 tygodnia życia ( teraz ma 3,5 roku). Konsultowałam się dietetykiem i też jest za tym żeby próbować uzupełnić braki witamin i minerałów zdrową żywnością i dietą.
Na forum jest o suplementacji ale tam z tego co wyczytałam wszyscy stosują suplementy ze sklepów a do mnie to jakoś nie do końca przemawia.

dziękuję

Poszłam dziś do pediatry zapytać co sądzi o wynikach i interpretacji analizy włosów i tej suplementacji i osłabłam.... Szczerze odpowiedziała że nie ma pojęcia co z tym zrobić, nie wie czym leczy się zatrucie aluminium ( córka ma przekroczoną normę o 50%) i nawet nie wie gdzie mnie skierować.
Czy problemy zdrowotne dzieci z zaburzeniami leczy się tylko biomedycznie lub homeopatycznie?
Jak Wy badaliście i leczyliście Wasze dzieci? W tej chwili mam szereg badań i nie mam lekarza który to przejrzy i powie co z tym robić ( jestem załamana)

klkinia

• Nowicjusz
  • *
« Odpowiedź #1317 dnia: Wrzesień 24, 2015, 09:57:16 »
Cześć! Jestem tu nowa i szukam pomocy i rady. Od jakiegoś czasu czytam to forum i dowiedziałam sie duuużo, dużo wiecej niż od ludzi z którymi ja i moje dziecko miało kontakt. Nasza historia jest podobna do wielu innych: mały ma 2,5 roku i narazie jest obserwowany w kierunku autyzmu. Niestety nie mieszkamy w Polsce a dla tutejszych "specjalistów" ma jeszcze czas bo jest maly, jego potrzeby są zaopatrzone i że w ogóle o co mi chodzi?! A ja już dłużej nie chce i nie potrafie czekac, chce działać ale nie wiem gdzie co i jak. Stąd moje pytanie gdzie co i za ile? Chodzi mi np o bad włosa-gdzie polecacie je zrobić? suplementy, homeopatie, chelatacje-czytam i czytam i juz sama nie wiem. I inne bad które robiliście  swoim dzieciom. O co chodzi z odtruwaniem kto to zleca na jakiej podstawie i gdzie to sie robi. Na forum pojawiaja sie różne nazwiska i nazwy a ja mam mega mętlik w głowie bo nie wiem gdzie najpierw, co zrobić. Zmieniliśmy diete, duzo rad i inf znalazlam tutaj albo na innych str polecanych. Aktualnie czekamy na bad MRI bo mały ma jakieś cysty w głowce, czekamy na wizyte w por.chorób metabolicznych w CZD i por.genetycznej. z góry dziekuje za pomoc
Olutek 03.2013
Szymszym 06.2007

ola_sb

• Nowicjusz
  • *
« Odpowiedź #1318 dnia: Wrzesień 25, 2015, 17:33:54 »
Witam,
mam pytanie odnośnie stosowania LDN. Mój syn ma w następny piątek leczenie zębów pod narkozą i zastanawiam się kiedy powinnam odstawić lek? Ktoś może jest zorientowany?

klkinia

• Nowicjusz
  • *
« Odpowiedź #1319 dnia: Wrzesień 29, 2015, 14:13:34 »
Dzieki skarbus za przekierowanie, poczytalam, poszukalam, poukladalam sobie troche,ale mam nadal kilka pytan. Jesli chodzi o diete to bezmleczna jest ponad 2 lata, b/c tez, ograniczalam gluten,aktualnie odstawiamy, od jakiegoś czasu mały dostaje probiotyki, jesli chodzi o terapie to to akurat kuleje ale z tym daje sobie rade, ogarniamy powolutku. Przez rok poszedl bardzo do przodu, niestety w wakacje mial zapanienie opon mozg-rdzeniowych i impreza zaczela sie od nowa, na szczescie wrocil do nas prawie "cały" bardzo szybko. Mam pytanie, bo szukam kto moglby go prowadzic, w sensie zlecic badania, suplementowac. Nie chce robic tego po omacku. Wiem, ze bad wlosa, temat zaglebiony i fundusze są, ale moze najpierw jakaś konsultacja? Do kogo najpierw sie zwrocic? i jeszcze jedno bad kalu moge zrobic w lokalnym lab,( posiew i pasozyty) czy to musi byc specjalistyczne bad jak czytala np w poznaniu kyberstaus, a bad oat/organix? dlatego chcialabym sie najpierw zwrocic do jakiegos lekarza ale nie ogarniam jakiego(tyle tu nazwisk)
Olutek 03.2013
Szymszym 06.2007