Autor Wątek: karnozyna ( carnosine )  (Przeczytany 20448 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

bubbelek

 • Zasłużony
 • *****
 • Wiadomości: 821
karnozyna ( carnosine )
« dnia: Styczeń 20, 2010, 18:32:05 »
Czy stosowałyście?Czy macie jakieś doświadczenia?
Istnieje potencjalne przełomem w leczeniu autyzmu pochodzący z Chicago.

Osiem-letni Jonathan Sieger jest autyzm. Jane McDonald, 6, ma zaburzeń rozwojowych. Leków i terapii pomóc ich warunki, ale są one zarówno pokazano jeszcze poprawy niedawno poprzez uzupełnienie znaleźć w sklepach ze zdrową żywnością.
Byłem zszokowany, że widzieliśmy tyle wcześnie na poprawę po zastosowaniu jej ", powiedział matce Jane, Diane Curtis matki. Jonathana wyraził zadowolenie z podobnych syna poprawy." He's just so much happier. To był nasz pierwszy natychmiastowego powiadomienia "Maureen Sieger powiedział. Jonathan i Jane zostały przy syntetyczną wersję naturalne białko o nazwie L-karozyna. Ich pediatra neurolog, dr Michael Chez w Lake Bluff, Illinois, niedawno zakończył pierwszy Badanie substancji. "ma to wpływ na język, otwarci języka, kontakt wzrokowy, komunikacji, z których wszystkie są rzeczy, które dzieci z autyzmem mają wielkie luki," Chez powiedział.

Przez osiem tygodni, Chez badanie wykazało, że karozyna poprawę zachowania i komunikacji o 16 proc. Interakcja społeczna poprawę o 27 procent, a w ciągu zaledwie czterech tygodni, rodzice odnotowano ogólną poprawę, że ponad dwukrotnie przez okres studiów. Coraz więcej badań wskazuje, że przednie płaty i listki w czasie emocji kontroli mózgu, padaczką działalności poznawczej, ekspresyjne mowy i myślenia abstrakcyjnego. Chez said I-karozyna najwyraźniej pracuje w przedniej części mózgu. Do tej pory, on powiedział, że używał go na około 1000 dzieci, 90 procent wskaźnik sukcesu. Według dr Chez dzieci w swojej pracy poprawić otwarci języka, słuchowe przetwarzania, socjalizacji, świadomość otoczenia, grzywny planowania silnikowych i ekspresyjny język. Odpowiedzi na uzupełnienie obserwowano od 1 do 8 tygodni w suplementacji.

W przypadku niektórych dzieci, zmiana została dramatyczna. "Biegnie do klasy siłowni. Chce grać tag. Chce grać z innymi dziećmi, a on jest naprawdę szczęśliwy, że w szkole po raz pierwszy," Maureen Sieger powiedział.

W przypadku dzieci autystycznych, doktor Chez uzna za najbardziej korzystne w dawce 400 mg karozyna w połączeniu z 50-IU witaminy E i cynku w dawce 5 mg dwa razy dziennie. Cynku i witamina E są włączone, ponieważ dr Chez uważa, że dodanie małej dawki cynku mogą poszerzyć wewnątrzkomórkowe L aktywacji Karnozyna i witamina E mogą zwiększać przeciwutleniacz neuro-ochronne właściwości L-Karnozyna. U niektórych dzieci, zbyt duża dawka może overstimulate niektórych pacjentów przednich płatów, które mogą powodować zwiększone rozdrażnienie, nadpobudliwość i bezsenność, które obserwowano już w nadpobudliwe dzieci autystycznych. Poza tym nie ma żadnych skutków ubocznych. Dzieci z innych zaburzeń, takich jak padaczka, zaburzenia centralnego przetwarzania danych, lub uszkodzenie mózgu dawkach od 200 do 3000 mg na dobę w oparciu o ocenę Dr Chez's.

Więcej badań będą potrzebne w celu potwierdzenia wyników badań Chez's.

Podsumowanie badań dr Chez "przedstawia się następująco:Podwójnie ślepą próbą, kontrolowane placebo badanie z L-karozyna suplementacji u dzieci ze spektrum zaburzeń autystycznych

Na 31 Annual Meeting of the Child Neurology Society (październik 9-12, 2002), badacze ogłosili wyniki podwójnie zaślepionym badaniu klinicznym, gdzie dzieci autystycznych miały karozyna w dawce 400 mg dwa razy na dobę lub placebo przez 8 tygodni. Ustaleń wynika, że grupą otrzymującą karozyna wykazały statystycznie istotną poprawę w większości testów do oceny funkcji neurologicznych u dzieci autystycznych.

Karnozyna jest dipeptyd amino acid, które mogą zwiększać funkcji w obszarze przedniego płata mózgu. Coraz więcej badań wskazuje, że przednie płaty emocji kontroli mózgu, padaczką działalności, funkcji poznawczych, ekspresyjnych mowy i myślenia abstrakcyjnego. Lekarz (Michael D. Chez), który prowadził tego badania stwierdzono, że wykorzystał on karozyna na około 1000 dzieci z 90% wskaźnik sukcesu. Według dr Chez dzieci w swojej pracy poprawić otwarci języka, słuchowe przetwarzania, socjalizacji, świadomość otoczenia, grzywny planowania mechanicznych i ekspresyjny język (Chez et al. 2002).

Odpowiedzi na karozyna suplementacji są zwykle obserwowane u 1 do 8 tygodni. W niektórych dzieci, ulepszenia zostały opisane jako dramatyczny. W tym najnowszych badań rodziców dzieci otrzymujących karozyna poinformował, że ogólny wzrost był ponad dwukrotnie przez 8 tygodni trwania badania. Just 4 tygodnie w badaniu interakcji społecznej, poprawie o 27%.

W przypadku dzieci autystycznych, dr Chez stwierdza w dawce 400 mg karozyna, 50 jm witaminy E oraz 5 mg cynku dwa razy dziennie najbardziej korzystne. Cynku i witaminy E są włączone, ponieważ dr Chez uważa, że dodanie małej dawki cynku mogą poszerzyć wewnątrzkomórkowej aktywacji karozyna i witamina E mogą zwiększać przeciwutleniacz neuroprotekcyjne właściwości karozyna. U niektórych dzieci, zbyt wysokie dawki karozyna może się pobudzić aktywność płata czołowego. Może to spowodować wzrost drażliwość, nadpobudliwość, bezsenność lub, co stwierdzono już w nadpobudliwe dzieci autystycznych.

Chociaż bardziej potrzebne są badania, aby potwierdzić to niezwykłe odkrycie, niektórzy rodzice mogą rozważyć uzupełnienie swoich dzieci karozyna w dawce 400 mg dwa razy na dobę wraz z niewielką ilością witaminy E i cynku, które są często spotykane w wielu dzieci formuły witaminy.

Leczeniu autyzmu jako biologiczne zaburzenia jest złożonym problemem, wymagającym, aby każde dziecko należy ocenić indywidualnie. Protokół ten służy przede wszystkim do pomocy rodzinie z nowo zdiagnozowanym dziecku zacząć w odpowiedzi na uszkodzenie przewodu pokarmowego. Konieczne jest dla dziecka być objęte opieką i nadzorem lekarza, dobrze zorientowanych w biologii autyzmu.
Czasami rzeczywiście warto coś zmienić ... i nie ma lepszego uczucia!

bubbelek

 • Zasłużony
 • *****
 • Wiadomości: 821
karnozyna ( carnosine )
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 20, 2010, 18:34:29 »
1000 dzieci z 90% wskaźnik sukcesu
Czasami rzeczywiście warto coś zmienić ... i nie ma lepszego uczucia!

Agatita

 • Kreatywny
 • ****
 • Wiadomości: 332
Odp: karnozyna ( carnosine )
« Odpowiedź #2 dnia: Styczeń 25, 2012, 22:03:14 »
Ciekawe, dlaczego nikt nie chce spróbować podawać Karnozyny? Sama rozważam ale jeszcze nie teraz.
"Pesymista widzi trudności w każdej nadarzającej się okazji, optymista widzi okazję w każdej trudności"  Sir W. Churchill


Adaś ( X 2008 - autyzm)  
Ala ( IV 2010)

Lilianna22

 • Zasłużony
 • *****
 • Wiadomości: 3746
Odp: karnozyna ( carnosine )
« Odpowiedź #3 dnia: Styczeń 25, 2012, 22:26:29 »
Ja pronowalam, ale moj syn reaguje duza nadpobudliwoscia i rozdraznieniem, nawet na nieduze dawki np. 100 mg. Mysle, ze to jak zwykle indywidualna sprawa, widocznie jest w tej mniejszosci, ktorej karnozyna nie pomaga.

Lilianna22

 • Zasłużony
 • *****
 • Wiadomości: 3746
Odp: karnozyna ( carnosine )
« Odpowiedź #4 dnia: Styczeń 25, 2012, 22:27:19 »
Ma byc: probowalam, oczywiscie. :)

olka_78

 • Zasłużony
 • *****
 • Wiadomości: 723
Odp: karnozyna ( carnosine )
« Odpowiedź #5 dnia: Styczeń 26, 2012, 08:50:21 »

Lola-Lola37

 • Zasłużony
 • *****
 • Wiadomości: 738
Odp: karnozyna ( carnosine )
« Odpowiedź #6 dnia: Styczeń 26, 2012, 09:02:55 »
U każdego dziecka jest inna reakcja. U mojego młodszego syna po podaniu l-kranozyny nastepił spadek temepratury ciała, zaczeły "wchodzić" wirusy.
tak samo jest po podaniu u niego melatoniny.

Wydaje mi się że jak u dziecka jest zbyt duży poziom dopaminy w mózgu to tak może być.

Dlatego trzeba uważać z tym co się podaje dziecią. Ja bez diagostyki quantecka już nic dziecią nie podaję  ;D. chociaż wiem że dla niektórych to jest czary-mary  ;D

Hiox

 • Zasłużony
 • *****
 • Wiadomości: 1549
Odp: karnozyna ( carnosine )
« Odpowiedź #7 dnia: Czerwiec 18, 2012, 17:08:13 »
Chciałam zapytac czy podaje ktos obecnie lub podawał? Jakie miałyscie obserwacje i wnioski?
Kubuś' 2008

ALA 10 mg # 30

TS: Infanrix 30ch, 200ch, 1M
      Infanrix IPV +HIB 30ch, 200ch, 1M

Czy mam dość odwagi by, móc obronic swoje sny...

Patrycja30

 • Kreatywny
 • ****
 • Wiadomości: 399
 • TOMECZEK MY LOVE
Odp: karnozyna ( carnosine )
« Odpowiedź #8 dnia: Czerwiec 20, 2012, 10:28:30 »
Ja w tej chwili podaję swojemu synkowi.Narazie nie widzę oszałamiających efektów,ale podobno to zaskakuje po 2 miesiącach podawania.Młody lekko pobudzony zwłaszcza wieczorem ale śpi dobrze.Zaczynam rozważać zwiększenie dawki.

Krzemyki

 • Kreatywny
 • ****
 • Wiadomości: 448
Odp: karnozyna ( carnosine )
« Odpowiedź #9 dnia: Czerwiec 20, 2012, 11:25:21 »
Ja rozpatruję, ale trochę się boję podawać, żeby młodego jeszcze bardziej nie podkręciło. Karnozyna podobno trochę pobudza a u nas to już by chyba latał pod sufitem. Przy karnozynie zaleca się podawanie inozytolu. Chociaż ja daję ok 1500mg inozytolu (plus magnez i vit b6) i efekt jest, powiedzmy, na średnim poziomie. Jak podawałam mniejszą dawkę, to w ogóle nie widziałam efektów wyciszających. Patrycja, napisz, jak coś zaczniesz zauważać po karnozynie.
Kai (03.04.2008)  16#ALA 7mg

Pozdrawiam, Kasia :)

Hiox

 • Zasłużony
 • *****
 • Wiadomości: 1549
Odp: karnozyna ( carnosine )
« Odpowiedź #10 dnia: Czerwiec 20, 2012, 14:41:58 »
Wlasnie pobudzenie, ktorego i tak mamy pod dostatkiem;-) Ciekawa jestem czy komus pomogl na rozwoj mowy?
Kubuś' 2008

ALA 10 mg # 30

TS: Infanrix 30ch, 200ch, 1M
      Infanrix IPV +HIB 30ch, 200ch, 1M

Czy mam dość odwagi by, móc obronic swoje sny...

Patrycja30

 • Kreatywny
 • ****
 • Wiadomości: 399
 • TOMECZEK MY LOVE
Odp: karnozyna ( carnosine )
« Odpowiedź #11 dnia: Czerwiec 21, 2012, 14:38:26 »
Co do efektów....trudno cokolwiek konkretnie powiedzieć.Na rozwój mowy narazie nie pomaga,Tomek napewno jest rozumniejszy,spokojniej się zachowuje.Jest taki ,,bardziej przytomny''.Najbardziej liczę na tą mowę ale nie wiem czy się doczekam.

Agatita

 • Kreatywny
 • ****
 • Wiadomości: 332
Odp: karnozyna ( carnosine )
« Odpowiedź #12 dnia: Czerwiec 21, 2012, 15:15:21 »
Patrycja26, a jak długo podajesz i w jakiej dawce?
Ja też myślę o tej karnozynie ale w tym miesiącu wyczerpałam limit na suple :)
"Pesymista widzi trudności w każdej nadarzającej się okazji, optymista widzi okazję w każdej trudności"  Sir W. Churchill


Adaś ( X 2008 - autyzm)  
Ala ( IV 2010)

ebusiek

 • Zasłużony
 • *****
 • Wiadomości: 749
Odp: karnozyna ( carnosine )
« Odpowiedź #13 dnia: Czerwiec 21, 2012, 19:14:24 »
Ja dawalam karnozynę coś kolo dwóch miesięcy. Fajerwerków nie bylo.
Jak piszą o tej karnozynie, to mi się przypomina Noni, cudowny środek na wszystko.
No, ale statystycznie rzecz ujmując, piszą, że niektórym pomógl. 8)
2007 -    ALA  5 mg#34 - zakończona
              dieta niskowęglowodanowa

sewhoe

 • Aktywny
 • ***
 • Wiadomości: 108
Odp: karnozyna ( carnosine )
« Odpowiedź #14 dnia: Lipiec 02, 2012, 11:10:58 »
Podawałem w 2 cyklach trzymiesięcznych - trudno stwierdzić czy był jakiś rezultat. Nie zaobserwowałem nic spektakularnego. Zwyczajny, powolny i mozolny postęp.
Sabinka - maj 2007