Autor Wątek: inne niesprawności  (Przeczytany 1926 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

dzwonek

  • Nowicjusz
  • *
  • Wiadomości: 1
inne niesprawności
« dnia: Styczeń 22, 2003, 17:03:07 »
Jestem prezesem Stowarzyszenia Na Rzecz Niepełnosprawnych "Dzwonek" z £ęczycy i mam na imię Jagoda. trafiłam na Wasze Forum przypadkiem, poprzez moją Panią Sekretarz - Beatkę, która mieszka obecnie w Londynie. Zaczęło się od SEKRETYNY. Ponoć można ją stosować także u naszych dzieci i szukam kontaktów ze wszystkimi rodzicami dzieci niepełnosprawnych, którym SEKRETYNA pomogła. Uważałam i uważam nadal, że Matki /rodzice /, to najlepsi fachowcy w terapii dziecka. Pracuję dla wszelkiego "kalibru" osób niepełnosprawnych i wiem doskonale, jak bardzo potrzebują wsparcia psychicznego, a takie "pogadanie" bardzo pomaga. Ja jestem matką 16 letniego synka/m.in./z Zespołem Downa, moja Beatka zaś mamą 7 letniego Dawidka z M.P.D. Napiszcie, czy możemy się do Was przyłączyć i co wiecie na temat stosowania w/w leków u dzieci /młodzieży,dorosłych/z innymi schorzeniami. Gorąco pozdrawiam
Jagoda ! '<img'>
Pozdrawiam

Megi

  • Zasłużony
  • *****
  • Wiadomości: 2891
inne niesprawności
« Odpowiedź #1 dnia: Styczeń 22, 2003, 17:56:59 »
Oczywiście, zapraszamy na forum. Witam serdecznie!

Jeśli chodzi o sekretynę  to, zdaje się, że spośród osób, które wypowiadają się obecnie  na forum, nikt nie stosował sekretyny w postaci zastrzyków, lecz jej formę homeopatyczną.  Homeopatia, o ile mi wiadomo, jeszcze nikomu nie zaszkodziła ( o ile lek jest dawkowany zgodnie z zaleceniami) Natomiast, muszę podkreślić, ze leczenie takie należy raczej do medycyny niekonwencjonalnej i tak należy ją chyba traktować.  Są ponoć osoby mniej i bardziej podatne na homeopatię.
A teraz o samej sekretynie: nie wiem jak ten lek działa w przypadku innych schorzeń.
W przypadku zespołów autystycznych mówi się o zaburzeniach metabolicznych, które objawiają się  kłopotami z trawieniem , zaburzoną pracę jelit, nadreaktywnym układem odpornościowym. Przypuszcza się, ze w/ w mogą być przyczyną autyzmu lub jakimś ważnym elementem tej choroby. Osoby z autyzmem mają również kłopoty z rozkładem białek ( stąd dobry wpływ diety) i to ma  przypuszczalnie ( ciągle brak na to  dowodów) związek z niedoborami  lub inną dysfunkcją naturalnie wydzielanej przez dwunastnicę sekretyny. ( to hormon naturalnie występujący w organizmie)
Takie są medyczne, na razie nieudokumentowane próby wyjaśnienia. Nie ma  jednoznacznych dowodów, gdyż jest to zbyt zawikłany układ różnych elementów i dysfunkcji organizmu  w autyzmie. Przypuszcza się, ze część chorych na autyzm na ten typ schorzeń.

Czy sekretyna podziała na osoby z innymi schorzeniami? W świetle tego co piszę ( tak na zdrowy rozsądek)  raczej nie, gdyż nie jest to lek, który np. rozwija komórki nerwowe czy stymuluje układ nerwowy. Mówi się o tym, ze sekretyna może dobrze działać jako hormon, który pozwala rozkładać kompletniej   białka. ( osoby z autyzmem mają kłopoty z rozkładem białek)
Jeśli ktoś ma takie kłopoty -; może spróbować ( o ile wierzy w działanie homeopatii )
Dodam, ze mój syn bardzo rozwinął się odkąd stosuję ten lek, również  ma on dietę bezglutenową i bezmleczną oraz suplementację minerałową, ale jego przypadek jest klasyczny  tzn. ma on kłopot z trawieniem białek ,  kłopoty jelitowe i wiele dolegliwości opisanych jako współwystępujących w autyzmie.