Autor Wątek: DZIWNE PYTANIE  (Przeczytany 56066 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Gulietta

• Zasłużony
Odp: DZIWNE PYTANIE
« Odpowiedź #135 dnia: Marzec 25, 2016, 12:37:51 »
Ostatnio rozważam sens CIERPIENIA. Pomagają mi w tym książki  ,gdzie Pan Jezus zwraca się do nas bezpośrednio.
Z książki" Z Synaju na Kalwarię" Cataliny Rivas
"Nauczanie Pana Jezusa w tym momencie polegało na pokazaniu mi Jego Oblicza, niezwykle bladego pod spływającymi  po nim strugami krwi. W owej chwili niebo zaczęło się ściemniać ,aż wreszcie stało się czarne jak w nocy lub w czasie zaćmienia słońca.
Ciężkie obłoki zapowiadały burzę, dziesiątki błyskawic przecinały niebo nad horyzontem,a głośne pioruny uderzały w ziemię powodując jej drżenie.
Nagle, dookoła pojawiły się setki aniołów. Jednym,doskonale zharmonizowanym ruchem upadli  oni na kolana, aby adorować Jezusa,ze złożonymi dłońmi, w milczeniu, a na ich jaśniejących twarzach malował się niewypowiedziany smutek. Język i usta Pana był suche i obrzmiałe.Zmęczonym głosem, w którym wyczuwało się wysiłek rzekł do mnie :
"Przyjrzyj się tej scenie umiłowana Moja, i wiedz, że Moi uczniowie nie mogą iść bez krzyża przez życie.
Patrz i powiedz światu o tym, czego się  właśnie uczysz, a jeśli zechcą cię uciszać, krzycz jeszcze głośniej , mocą miłości, która jednoczy cię ze Mną tak, jak złączone są te dwie belki krzyża, z których powstało narzędzie zbawienia całej ludzkości.
Powiedz duszom konsekrowany, że krzyż nie jest jedynie ozdobą na ich szyi  i nie upodabnia ich do Mnie w sposób tylko powierzchowny. Powinny one wziąć swój krzyż na ramiona, "przyzwyczajać się" do niego zamiast przed nim uciekać.Powiedz,że nie mogą pragnąć znaleźć się na Górze Tabor, jeżeli najpierw nie przejdą przez Golgotę. To właśnie na Krzyżu uczymy się miłosierdzia, pokory, ubóstwa duchowego i wstrzemięźliwości we wszystkim, co czynimy w całym naszym życiu.
Ja daję dowód i świadectwo,że dzięki doświadczeniu krzyża, można łatwo pokonać złego ducha. Powiedz im o tym. Spójrz na Mnie: jestem prawdziwym Człowiekiem, którego Ciało ma swoje ograniczenia, a jednocześnie prawdziwym Bogiem, który ukazuje im niezwyciężoną moc Agape.
Ci którzy nie zaznali cierpienia, z pewnością nie są Moimi uczniami.....Przyjrzyj się tym dwóm skazańcom po mojej prawej i lewej stronie i zobacz, w jaki sposób ludzie niosą swe krzyże.
Jedni czynią to ze złością, pretensjami i wielkim rozżaleniem. Krzyż dźwigany  w ten sposób  i z takimi uczuciami, w rzeczywistości  nie ma sensu, gdyż oddala człowieka ode Mnie, zamiast go przybliżać. Jest tak zazwyczaj w przypadku ludzi, którzy nie chcą zrozumieć nadprzyrodzonej wartości cierpienia.  Oto krzyż złoczyńcy po mojej lewej stronie-krzyż, który zawsze będzie tylko ciężarem i nigdy go nie odkupi.
Dyzma po mojej prawicy, godzi się na swój krzyż z rezygnacją i niemal godnością, przyjmując go, gdyż nie ma innego wyjścia. Rozpoznawszy Mnie jednak, świadom, że jestem Synem Bożym, akceptuje swój krzyż, uznaje się za grzesznika i prosi ,aby dzięki niemu Bóg obdarzył go Miłosierdziem.
"
« Ostatnia zmiana: Marzec 25, 2016, 12:56:08 wysłany przez Gulietta »
Przytulasek 2012
Mała Wojowniczka 2013

"  Istnieje prawda i istnieje fałsz, lecz dopóki ktoś upiera się przy prawdzie, nawet wbrew całemu światu, pozostaje normalny. " Orwell , Rok 1984

Gulietta

• Zasłużony
« Odpowiedź #136 dnia: Marzec 25, 2016, 12:54:46 »
Dziś o 20:05 (25.03.2016) jest film "Syn Boży" na Polsacie

Życie Chrystusa, od narodzin przez nauczanie i ukrzyżowanie, aż po zmartwychwstanie, przedstawione na podstawie Ewangelii św. Jana
Przytulasek 2012
Mała Wojowniczka 2013

"  Istnieje prawda i istnieje fałsz, lecz dopóki ktoś upiera się przy prawdzie, nawet wbrew całemu światu, pozostaje normalny. " Orwell , Rok 1984

krzem

• Zasłużony
« Odpowiedź #137 dnia: Marzec 25, 2016, 15:12:11 »
Radosnych i spokojnych Świąt Kochani!!!
Tulo 12.2010

"Nothing ever goes away until it has taught us what we need to know."

Gulietta

• Zasłużony
« Odpowiedź #138 dnia: Marzec 25, 2016, 16:05:20 »
Dzięki krzem:)
Życzę Wam Wszystkim ,
aby te Święta Wielkanocne
wniosły do Waszych serc
 radość ,pogodę ducha, spokój, ciepło i nadzieję :)

Przytulasek 2012
Mała Wojowniczka 2013

maPatrykama

• Zasłużony
« Odpowiedź #139 dnia: Marzec 25, 2016, 16:13:28 »
Wesołych Świąt!!!

krecik08

• Zasłużony
« Odpowiedź #140 dnia: Marzec 25, 2016, 16:41:28 »
Spokojnych, spędzonych w gronie najbliższych, radosnych Świąt Wielkanocnych!
Krecik ur.06.2011
25 cykl ALA,DMSA,DMPS
Tinus, homeo klasyczna

m8rii

• Zasłużony
« Odpowiedź #141 dnia: Marzec 26, 2016, 15:07:45 »
wesołego Alleluja!

Gulietta

• Zasłużony
« Odpowiedź #142 dnia: Kwiecień 17, 2016, 18:54:40 »
Kiedyś ten fragment z "Pieśni nad Pieśniami" pomógł mi przetrać dzień,więc muszę go tu umieścić :)
"8 Cicho! Ukochany mój!
Oto on! Oto nadchodzi!
Biegnie przez góry,
skacze po pagórkach.
9 Umiłowany mój podobny do gazeli,
do młodego jelenia.
Oto stoi za naszym murem,
patrzy przez okno,
zagląda przez kraty.
10 Miły mój odzywa się
i mówi do mnie:
«Powstań, przyjaciółko ma,
piękna ma, i pójdź!
11 Bo oto minęła już zima,
deszcz ustał i przeszedł.
12 Na ziemi widać już kwiaty,
nadszedł czas przycinania winnic,
i głos synogarlicy już słychać w naszej krainie.
13 Drzewo figowe wydało zawiązki owoców
i winne krzewy kwitnące już pachną.
Powstań, przyjaciółko ma,
piękna ma, i pójdź!
14 Gołąbko ma, [ukryta] w zagłębieniach skały,
w szczelinach przepaści,
ukaż mi swą twarz,
daj mi usłyszeć swój głos!
Bo słodki jest głos twój
i twarz pełna wdzięku».
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 17, 2016, 18:59:29 wysłany przez Gulietta »
Przytulasek 2012
Mała Wojowniczka 2013

Gulietta

• Zasłużony
« Odpowiedź #143 dnia: Maj 04, 2016, 14:47:40 »
Po  tym artykule stwierdziłam,że NOWENNA POMPEJAŃSKA jest szczególnie dla nas :)
http://pompejanska.rosemaria.pl/2016/05/julia-autyzm-synka/comment-page-1/
Przytulasek 2012
Mała Wojowniczka 2013

Gulietta

• Zasłużony
« Odpowiedź #144 dnia: Maj 04, 2016, 16:53:54 »
Pewnie, już wysłałam :)
Przytulasek 2012
Mała Wojowniczka 2013

krecik08

• Zasłużony
« Odpowiedź #145 dnia: Maj 04, 2016, 21:59:39 »
Gulietta ja też poprosze  :)
Krecik ur.06.2011
25 cykl ALA,DMSA,DMPS
Tinus, homeo klasyczna

Gulietta

• Zasłużony
« Odpowiedź #146 dnia: Maj 26, 2016, 13:40:41 »
Najbliższe spotkanie uwielbienia na Mszy Świętej i modlitwie odbędzie się w Kolegiacie  w Ostrowcu Świętokrzyskim w niedzielę, 29. maja 2016 o godzinie 18:00.
Gorąco polecam :)  ( nie trzeba być z dzieckiem), mszę prowadzi  Ksiądz Marek

"Jako owoc Wielkiego Jubileuszu 400-lecia parafii, każdego 29-tego dnia miesiąca w sposób szczególny czcimy naszego anielskiego patrona, świętego Michała Archanioła. W czasie Mszy Świętej wieczorowej modlimy się za jego potężnym wstawiennictwem do Boga, aby jako pogromca szatana, strzegł nasze codzienne życie przed jego zasadzkami.

Po Mszy Świętej ze specjalną oprawą muzyczną rozpoczynają się szczególne modlitwy z mocą uwielbienia Boga w Duchu Świętym w czasie adoracji Najświętszego Sakramentu, znane jako modlitwy o uzdrowienie i uwolnienie. W atmosferze przygaszonych kościelnych świateł spędzamy ten szczególny czas bez pośpiechu, koncentrując się na Osobie Boga, uwielbiając Go modlitwą serca, wychwalając śpiewem, radością, tak jak potrafimy...

Na zakończenie chwila namacalnego dotknięcia nas i naszych spraw przez Pana Jezusa w czasie modlitwy wstawienniczej kapłana z nałożeniem rąk nad każdym z uczestników spotkania.

Zaufaj, przyjdź, oddaj swój los Duchowi Świętemu by doświadczyć Jego dobroci i mocy!

Przekaż tym, którzy nie wierzą w swój głód Boga, osobiście doświadczonym, borykającym się z rodzinnymi zranieniami, czy niewybaczonymi od lat winami.

Duch Święty ma najlepszy plan na życie każdego z nas. Przekaż tą wiadomość tym, którzy jeszcze o tym nie wiedzą.

JEZUS ZMARTWYCHWSTAŁ I ŻYJE.

PRZYJDŹ I ZOBACZ.

ON CIĘ KOCHA,

''A JEGO MOC DZIAŁA DZIŚ, BY UZDROWIĆ CIĘ...''

http://www.kolegiata.ostrowiec.pl/index.php/msze-swiete-z-modlitwa-o-uzdrowienie
Przytulasek 2012
Mała Wojowniczka 2013

Gulietta

• Zasłużony
« Odpowiedź #147 dnia: Listopad 16, 2016, 10:52:55 »
Akt Przyjęcia Jezusa Chrystusa za Króla i Pana

http://www.milosierdzie.pl/index.php/pl/aktualnosci-3/aktualnosci/akt-przyjecia-jezusa-chrystusa-za-krola-i-pana.html

Na zakończenie Nadzwyczajnego Jubileuszu Miłosierdzia, 19 listopada 2016 roku, w przeddzień Uroczystości Chrystusa Króla Wszechświata, w sanktuarium Bożego Miłosierdzia w krakowskich Łagiewnikach zostanie dokonany Jubileuszowy Akt Przyjęcia Chrystusa za Króla i Pana. W wydarzeniu wezmą udział biskupi, kapłani, osoby konsekrowane oraz wierni świeccy, w tym również przedstawiciele władz.
Zgodnie z zaleceniem Konferencji Episkopatu Polski w każdej parafii i w kościołach rektoralnych należy odprawić nowennę przed Jubileuszowym Aktem Przyjęcia Chrystusa za Króla i Pana. Nowenna ta rozpoczyna się w czwartek, 10 listopada i kończy się w piątek, 18 listopada. Tekst nowenny oraz katechez do pobrania poniżej.

Program uroczystości w Łagiewnikach:

10:00 - Nabożeństwo
11:00 - Konferencja, którą wygłosi bp Roman Pindel, ordynariusz diecezji bielsko-żywieckiej;
12:00 - Msza Święta, której przewodniczyć będzie ks. kard. Stanisław Dziwisz, metropolita krakowski, a homilię wygłosi bp Andrzej Czaja, biskup opolski
Po Mszy Św. - wystawienie Najświętszego Sakramentu oraz proklamacja Jubileuszowego Aktu Przyjęcia Jezusa Chrystusa za Króla i Pana, której przewodniczy abp Stanisław Gądecki, przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski.
Przytulasek 2012
Mała Wojowniczka 2013

Gulietta

• Zasłużony
« Odpowiedź #148 dnia: Listopad 29, 2016, 12:21:14 »
Może kogoś zainteresuje  :)
Dziś czyli 29 listopada w Parafii p.w św. Józefa Robotnika w Kielcach  o 18:00 jest Msza św.
z modlitwą o uzdrowienie, którą prowadzi O. Józef Witko.

W Ostrowcu Świętokrzyskim  w Kolegiacie też  godzinie 18:00 ,29 listopada zostanie odprawiona Msza św. ku czci patrona św. Michała Archanioła. Po Mszy św. adoracja Najświętszego Sakramentu z modlitwami o uzdrowienie.
Przytulasek 2012
Mała Wojowniczka 2013

ewasz

• Zasłużony
« Odpowiedź #149 dnia: Marzec 25, 2019, 00:02:19 »
Już 10 lat modlimy się za nasze autystyczne dzieci w czterech Różach Różańcowych.  Co roku aktualizujemy listę modlacych się, także teraz. Modlitwa ma wielką moc, przekonujemy sę o tym każdego dnia :)

Być może  są wśród Was  Rodzice chętni do wspólnej modlitwy za dzieci...
Jeśli ktoś chciałby dołączyć, proszę niech wyśle wiadomość na meil: ewa.szmytkowska@gmail.com
Aktualizujemy listę, jest szansa, na wolne miejsca. Szczegóły wyjaśnię.
Pozdrawiam serdecznie
Ewa