Autor Wątek: Dziecko autystyczne w UK  (Przeczytany 61194 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

alekss

• Aktywny
Odp: Dziecko autystyczne w UK
« Odpowiedź #60 dnia: Styczeń 03, 2014, 11:55:50 »
Ja też polecam zestawy ćwiczeń z Prodeste my szliśmy ta metoda dość długo. Syn niestety funkcjonuje nadal nisko ale wiele rzeczy udało nam się wypracować dzięki tej metodzie :-)
Artur 2008r Autyzm
Gabriela 2013r

Mamuś

• Nowicjusz
  • *
« Odpowiedź #61 dnia: Sierpień 03, 2014, 00:34:40 »
Witam! Mam 3,5 letniego synka u ktorego podejrzewamy spektrum autyzmu. Od okolo 3 miesiecy nasz syn zaczal mowic . Ostatnio widze ze sie stara budowac krotkie zdania i czesciej maja one sens. Od okolo 2 miesiecy chodzimy prywatnie do polskiego logopedy (do angielskiego pierwsza wizyte mamy na listopad) i widzimy minimalne zmiany. Lekarka zdiagnozowala u synka echolalia. Zasugerowala nam ze moze to byc spektrum autyzmu i abysmy poczytali o specjalnej diecie dla dziecka. Sami drastycznie ograniczylismy cukier dziecku i widze poprawe. Dziecko jest bardziej wyciszone  i np. na cwiczeniach u logopedy  bardziej skupione. Dla porownania mielismy ostatni dzien w przedszkolu, gdzie syn najadl sie duzo produktow zawierajacych cukier i nie mozna bylo z nim wykonac zadnych cwiczen ,,zawieszal sie'' i powtarzal to co sie mowilo do niego. Tydzien temu bylismy kolejny raz u naszego GP i nareszcie skierowano nas dalej tzn. do Development Mental Pediatric. Ogolnie Pani doktor nie dotknela syna, nie zbadala, nie odezwala sie do syna. Oparla sie tylko na tym co my rodzicie mowimy i kartce ktora dalismy z zachowaniami syna, ktore nas martwia. Pozwole sobie zacytowac wszystko (oczywiscie zmienilam teraz imie na syn):

,,- Od urodzenia niespokojny sen, budzenie z płaczem każdej nocy, sztywnienie ciała i drgawki mięśni.
- Syn przestał mieć drzemki w ciągu dnia, od około 1-ego roku życia, w nocy jednak nadal źle sypiał.
- W okresie około 1,5 roku życia nastąpił regres w ogólnym rozwoju syna. Przestał się w ogóle komunikować,  przestał używać słów, które już znał, np. mama, chodź, daj.
- Syn pił mleko, przed snem do 2-ego roku życia. W tym okresie zaobserwowaliśmy następujące zachowania :
•      budzenie się dziecka każdej nocy
•      dziecko wydawało się pobudzone, aktywne nawet do 4-ech godzin w ciągu nocy
•      dziecko sprawiało wrażenie jakby halucynowało, wyciągało rączki i uśmiechało się
- Syn do około 2,5 roku życia spędzał dużo czasu na powtarzalnych czynnościach, np. układanie zabawek, chrupek itd. w jedna linię ciągłą, ta tendencja zmalała obecnie, jednakże syn wciąż wykazuje cechy podobnych zachowań np. układa od nowa te same puzzle.
- Rok temu, wakacje 2013, syn miał problem ze stolcem, przez dłuższy okres ( 3,5 miesiąca), miał biegunkę, na przemian z normalnym stolcem. Występowały też wymioty. Syn był w tym okresie wyraźnie zmęczony.
- Nadwrażliwość na głośne dźwięki.
- Syn nie mówi, tylko powtarza ( echolalia ) , zaburzony rozwój mowy.
- Syn jest emocjonalny, dużo płacze.
- Syn przywiązuje ogromną wagę do nic nie znaczących wydarzeń, np. jest bardzo niespokojny, kiedy upuści kroplę wody na blat podczas posiłku, musi wtedy zetrzeć tę kroplę.
- Syn jest przywiązany do rutyny i źle reaguje na zmiany. Zaburzenie rutyny skutkuje następującymi zachowaniami: dziecko moczy się, płacze i obgryza paznokcie.
- Syn był zawsze bardzo podatny na infekcje grzybiczne, ma ciągle bardzo nieprzyjemny zapach z ust.
- Syn wydaje się rozumieć, to co się do niego mówi, ale jest to komunikacja tylko w jedną stronę.
- Syn lubi kontakt z dziećmi, czuje się dobrze w grupie. Bardzo się ekscytuje obecnością innych dzieci i zachowuje się wtedy nieracjonalnie, np. wkłada dzieciom palce do oczu, szarpie, ściska bardzo mocna. Wydaję się, że syn nie potrafi właściwie odczytać mowy ciała innych dzieci i granic towarzyszących zabawom.
- Słabo rozwinięte zdolności manualne, słaba koordynacja ręka-oko. Problem z jazdą rowerem i kopaniem piłki.
- Syn bardzo długo nie reagował na swoje imię. Zamykał się w sobie w obecności osób trzecich.
- Syn często ‘zawiesza się’, nie reaguje na bodźce zewnętrzne.
- Syn nie ma podzielnej uwagi, skupia się tylko na jednej czynności.
Według naszych obserwacji, syn wykazuje pewne cechy zachowań dziecka autystycznego. Od początku lipca 2014 roku usunęliśmy cukier z jego diety. Pozytywna zmiana w zachowaniu jest widoczna. Od dwóch tygodni dziecko otrzymuje regularnie tran firmy Kirkmann.''

Prosze o jakies wskazowki i porady. Mam wrazenie ze przez lekarke zostalismy potraktowani po macoszemu (cud ze i tak jestesmy skierowani gdzies dalej). Logopeda nas ostrzega abysmy uwazali bo moga pochopnie zdiagnozowac i skrzywdzic dziecko. Radzi nam abysmy lecieli do prywatnej kliniki w Polsce i aby tam specjaisci postawili diagnoze synowi. Przyznam ze ze wzgledow finansowych ciezko teraz nam bedzie cos takiego wykonac. Czy duzy blad popelniam nie konsultujac sie ze specjalistami w Polsce i zawierzajac tym angielskim (nie mamy jeszcze wyznaczonego terminu)? Jakie badania laboratoryjne powinnam wykonac i czy sa one pokryte przez NHS?
Dziekuje za jakiekolwiek informacje i przepraszam za taki elaborat. Dziekuje jesli ktos dobrnal do konca mojej wiadomosci.
« Ostatnia zmiana: Sierpień 03, 2014, 00:46:12 wysłany przez Mamuś »

Lilianna22

• Zasłużony
« Odpowiedź #62 dnia: Sierpień 03, 2014, 00:52:40 »
Mamuś, witaj  :). Na początek poczytaj o diecie bezmlecznej, bezglutenowej i bezcukrowej. Ja twój syn dobrze reaguje na wyłączenie cukru z diety to powinno mu to pomóc. Dużo informacji nt. diety i innych interwencji masz tutaj
www.bioautyzm.pl
oraz na tym forum na tablicy "Leczenie przez żywność"
Diagnoza nie jest najważniejsza w tej chwili, ale interwencje zmierzające do poprawy stanu dziecka i terapii wspomagających.
Podstawowe badania niewiele tu wniosą, chyba, że znajdziesz w Anglii lekarza DAN, który poprowadzi synka, ale przypuszczam, że odpłatnie. Jeśli mieszkasz w Anglii i nie zamierzasz wracać to raczej staraj się o diagnozę tam. Nie wiem czy coś wam pomoże diagnoza z Polski.

Mamuś

• Nowicjusz
  • *
« Odpowiedź #63 dnia: Sierpień 03, 2014, 01:17:44 »
Witam Lilianna22! No wiec nie zamierzamy wraca do Polski. Czytalam o diecie bg/bm mysle jednak ze moge zaszkodzic jedynie dziecku wprowadzajac sama takowa diete bez konsultacji z dietetykiem. Ciezko calkowicie wyeliminowac gluten z diety dziecka. Musze wiecej na ten temat poczytac. Tymczasem dobrej nocy zycze i uciekam spac bo moje male dwa robaczki zrobia poranna pobudke Mamusi:). Dziekuje za odp.

londonka

• Bywalec
  • **
« Odpowiedź #64 dnia: Sierpień 03, 2014, 03:00:06 »
Witaj Mamus! Ja tez jestem z UK. 2 lata temu przerabialam podobne problemy jak Ty. Nie sugeruj sie za bardzo tym co mowia Ci pracownicy NHS, oni za zwyczaj ignoruja matke wolajaca o pomoc. Rob to co podpowiada Ci intuicja. Ja tez doradzm tobie dzialanie na miejscu. Poszukaj nutritionist, homeopate, dietetyka oczywiscie specjalizujacych sie w zaburzeniach ze spectrum autyzmu. Pytaj jesli potrzbujesz potrzeby. Pozdrawiam.
Synek - jesien 2009

Kaczuszki

• Aktywny
« Odpowiedź #65 dnia: Sierpień 06, 2014, 21:36:45 »
Czy wiecie jak wygląda sytuacja dziecka, które po "zerówce" w Polsce idzie do szkoły w UK? Czy ma też badanie gotowości szkolnej i testy- rediagnozę jak w naszym systemie edukacji?

alekss

• Aktywny
« Odpowiedź #66 dnia: Sierpień 07, 2014, 23:09:59 »
Kaczuszki jeżeli dziecko jest zaburzone to trzeba sie starać o specjalne potrzeby w edukacji wtedy dziecko ma wypisane jakiego wsparcia i w jakiej ilosci potrzebuje i szkoła musi to realizować.  Robione jest to w oparciu o zespół specjalistów który dzieckiem się zajmuja.
Jeżeli dziecko rozwija się bezproblemowo to przechodzi z przedszkola do szkoły (pierwasza klasa) automatycznie. Jezeli panie w przedszkolu sobie z dzieckiem nie radzą albo widzą coś niepokojącego informują rodziców i wtedy rusza cała machina.
Dość często niestety zdarza się ze dziecko z poważnymi deficytami jest przepychane z klasy do klasy i jeżeli nie realizuje min programowego lub stwarza duże problemy to dopiero sugeruje się rodzicom ze coś jest nie tak.
Moj syn ma 6 lat chodzi od 2 lat do szkoły a do tej pory nawet nie miał testów czy mieści się w normie intelektualnej bądź jaki stopień up umyslowego ma.
Artur 2008r Autyzm
Gabriela 2013r

Kaczuszki

• Aktywny
« Odpowiedź #67 dnia: Sierpień 15, 2014, 20:51:28 »
alekss dziękuję za informację. Dokładnie to samo przekazała mi psycholog w GB rok temu w wakacje. Chciałam się jednak  upewnić. Dodatkowo wzięli pod uwagę dokumentację z Polski- ci akurat, z którymi my się spotykaliśmy.  Poinformowano nas, że zazwyczaj tak się nie dzieje.... ;). Testy na IQ miał robione jako czterolatek (teraz 5,5 roku), także tu sprawa jest wyjaśniona. Jeszcze raz dziekuję za poświęcony czas.

MamaAutystyka

• Nowicjusz
  • *
« Odpowiedź #68 dnia: Sierpień 31, 2014, 14:58:57 »
Witajcie :)

Przeczytałam Wasze posty:) cześć przynajmniej.
Mam Synka praktycznie nastoletniego. Dominik skończy 11 lat na jesieni.
W międzyczasie wyjeżdżamy do Londynu.
Chciałam Was zapytać a konkretnie rodziców nastoletnich dzieci Autystycznych:
- Jak wygląda edukacja szkolna i w jakich placówkach ona się odbywa
- Jak się ma diagnoza polska od psychiatry i orzeczenie o niepełnosprawności dziecka tam na Wyspach.
Czy dokumenty przetłumaczone przez tłumacza przysięgłego będą honorowane tam na miejscu?
- Ostatnia sprawa to zasiłki dla rodziców którzy mają takie pociechy.

Osobiście nie nastawiam się na czerpanie korzyści z benefitów, ale wiem że są większe możliwości związane z przystosowaniem Synka do życia w społeczeństwie.
Będę wdzięczna za informacje oraz ukierunkowanie mnie w działaniach

hancze

• Nowicjusz
  • *
« Odpowiedź #69 dnia: Wrzesień 16, 2014, 12:03:31 »
Witam! Niedawno przyjechalismy do Angli i ciagle nie wiem jak ruszyc z pomoca dla mojego prawie 7-letniego autystycznego syna..Gdzie powinnam sie najpierw zglosic??Zgory dziekuje za wszelka pomoc  :)

antulkowa

• Aktywny
« Odpowiedź #70 dnia: Wrzesień 16, 2014, 23:44:24 »
Przetlumaczcie wszystkie papiery z Polski i do szkoly , szkola powinna poradzic jakie nastepne kroki powinniscie poczynic. Nie wiem jaka pomoc mialo twoje dziecko w Polsce zorganizowana, od razu mowie ze tu jest inaczej. Terapie psychologiczne, logopedyczne, integracja sensoryczna tak naprawde nie istnieja.
Synio luty 2012

ninka27

• Nowicjusz
  • *
« Odpowiedź #71 dnia: Styczeń 05, 2017, 16:03:35 »
Najlepiej na samym początku znaleźć lekarza, który pozna dokładnie konkretny przypadek. Ja przez pierwsze tygodnie pobytu długo szukałam polskiego pediatry w Londynie aż w końcu trafiłam na całą poradnię [...], która specjalizuje się w leczeniu dzieci i dorosłych. Mają duże doświadczenie w prowadzeniu nawet trudnych przypadków. Nam potrzebna była wprawdzie zwykła konsultacja, przynajmniej na samym początku. Po pewnym czasie siostra przyjechała ze swoim autystycznym synkiem i też musiała skorzystać z pomocy lekarza. Zaprowadziłam ją tam, gdzie sami chodzimy i z tego co mówiła, była zadowolona z wizyty. Przede wszystkim jeśli chodzi o podejście do dziecka i sposób jego badania. Myślę, że jeszcze trochę czasu i Kamil przestał by się bać lekarzy, bo teraz trochę się niepokoi, jak tylko wchodzi do gabinetu.
Nie wiem natomiast jak wygląda kwestia dokumentów i edukacji, bo siostra była tylko na krótkim urlopie. Ale myślę, że nie jest to trudne. najważniejsze, żeby wziąć z Polski całą dokumentację (i chyba faktycznie ją przetłumaczyć). A jeszcze lepiej by było porozmawiać z innymi rodzicami, którzy już mają ten proces za sobą. Niestety od urzędów nie zawsze można się dowiedzieć wszystkiego tego, czego potrzebujemy.
« Ostatnia zmiana: Październik 04, 2019, 11:30:39 wysłany przez admin »

zuzka321

• Nowicjusz
  • *
« Odpowiedź #72 dnia: Lipiec 18, 2019, 17:57:11 »
Na szczęście jest opcja w Psychomedic terapii online - mega rozwiązanie zwłaszcza dla mieszkających zagranicą. Mają świetnych specjalistów, także dziecięcych a z autyzmem związani są od lat. Poczytaj na temat specjalistów i samej kliniki, opinie świetne