Autor Wątek: Doradźcie terapię domową...  (Przeczytany 100650 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

krzem

• Zasłużony
Odp: Doradźcie terapię domową...
« Odpowiedź #180 dnia: Lipiec 04, 2015, 21:03:17 »
Ja też myślę, że to ganglion - zwłaszcze jeśli jest na stawie. Mam taki na nadgarstku, pod kciukiem - a właściwie już nie widać, że coś było. Znikał sobie systematycznie po zpperze - gronkowiec i streptococcusy i na diecie p/grzybicznej. Dwa lata temu kazali mi to wyciąć.
Tulo 12.2010

"Nothing ever goes away until it has taught us what we need to know."

m8rii

• Zasłużony
« Odpowiedź #181 dnia: Lipiec 05, 2015, 08:22:23 »
nie miał jakiegoś urazu kolana? nie przewrócił się na schodach? czy czymś twardym? nie spadł z roweru? nie bolała go noga przez jakiś czas ostatnio? nie był chętny żeby chodzić w dłuższe trasy? dużo skacze na trampolinie? siada w siadzie W? przeszłabym się do ortopedy urazowego, dla mnie to jest ganglion, albo sam się wchłonie albo stwardnieje, dopóki nie przeszkadza w chodzeniu nie ma sprawy, ruchliwe dzieci miewają takie przygody

Bepi

• Zasłużony
« Odpowiedź #182 dnia: Lipiec 07, 2015, 16:29:31 »
Nawet jeszcze nie byłam u lekarza, upał taki że on wyjść nie chce do tego robi w majty  :o zaburzenia SI wracają  >:(
Jutro mam psychiatre więc też nie pójdę bo się nie wyrobię a z obojgiem jadę więc nie chcę przekładać wizyty. W czwartek jak się wyrobię z poradni rehabilitacyjnej to pójdę bo też z dwójką idę. Julka kontrola napięcia i sprawdzenie jak chodzi a Kuba stopy płasko koślawe.
Co do wysiłku to on jest nadpobudliwy więc ciągle chodzi,biega, skacze. Ostatnio bolała go ale lewa :-)
Jakub listopad 2009            Julia 2014

Bepi

• Zasłużony
« Odpowiedź #183 dnia: Lipiec 07, 2015, 23:10:13 »
Mam dość  :(
W czwartek Kuba wymiotował jak szalony,kolor wymiocin wyglądał jak pasma brązowego śluzu,takie niteczki.
Pojechałam z nim na zastrzyk bo on przy wymiotach wymiotuje tak długo aż nie ma czym i żółcią czy czym tam wymiotuje i wyje bo go boli,po zastrzyku przeszło,w piątek luźna kupa ale bez przesady,poszedł 2 razy ale kupa była lekko wodnista no i popuścił w majty,potem popołudniu Julka zaczęła robić tak że wyciekało z pieluchy,straciła apetyt,w kupie były resztki pokarmu ale chciała pić więc dobrze,zaufałam jej i dawałam jeść gdy chciała i pić gdy chciała,po 4 takich kupach przeszło,a Kuba różnie.Dzisiaj Julka zrobiła już zupełnie normalną kupę ,je normalnie i pije normalnie a Kuba znowu popuścił w majtki ale trochę.Przylazł mój z pracy i wbiegł do łazienki,od południa ma biegunkę to potraktowałam go lekami i probiotykiem.
Mnie nic nie rusza  :)
ale u Kuby pojawiły się plamy,nie są to ugryzienia ,większość jest na tyłku i w okolicy krocza,siusiak czysty,cenzurka bo to jego tyłek  :) nie są to takie plamy jak z prycholi mogą się zrobić gdy pupa się spoci bo to ma takie jasne obręcze wokół czerwonego no i jest też tam gdzie nie spocił się bo np.ubrania tam nie miał

[...]

do tego pod światłem jakby wysypka na całych plecach i brzuchu,nie jest wyczuwalna ręką ale pod światłem ją widać,Julka też ją ma.
Co to do chole.....jest ? wie ktoś ?
« Ostatnia zmiana: Lipiec 01, 2017, 11:51:21 wysłany przez admin »

Bepi

• Zasłużony
« Odpowiedź #184 dnia: Lipiec 10, 2015, 15:18:09 »
Byliśmy w szpitalu z tą torbielą, podejrzenie torbieli bakera, muszę iść na usg w rejonie.Wysypka ba tyłku od wirusa.

Bepi

• Zasłużony
« Odpowiedź #185 dnia: Lipiec 20, 2015, 01:06:19 »
Kuba ma jakieś akcje,zero nabytych nowych umiejętności-już wspominałam

mam kontakt do jego dawnej terapeutki SI,która otworzyła swoją działalność gospodarczą więc będziemy działać bo Kuba :
unika słońca,ma coś jakby światłowstrętu
zaczął bać się psów
ciemności jak się bał tak się boi
zaczął chodzić po wybranych kostkach brukowych,dawno tego nie było

Bepi

• Zasłużony
« Odpowiedź #186 dnia: Sierpień 12, 2015, 16:58:12 »
Uzupełniam informacje dla śledzących temat.
jesteśmy po wizycie u dr.Kality, jestem pełna podziwu,znowu nie czułam się jak przemądrzały głupek w gabinecie,Pani dr nie było nic obce,w końcu dowiedziałam się skąd białe kupa u Kuby gdy miał kilka tygodni.
Duże ciekawych rzeczy się dowiedziałam ale i takie które mnie zaniepokoiły.
No więc :) Kuba ma asymetryczną twarz,nie widzę tego,może dlatego że widzę go codziennie i nie widziałam jak pomalutku się tworzy ,no i Kuba ma zeza lewego oka,też tego nie dostrzegam i jeszcze ma coś z jelitem bo dr coś wyczuła.....i czuje ból w tym miejscu,w piątek lub w niedzielę jedziemy do szpitala to zrobi mu usg.
Po bardzo długiej rozmowie powiedziała mi że nie wygląda to wszystko za dobrze,dietę ma trochę ubogą,no i w końcu ktoś coś chce zrobić z tą jego nadpotliwością  :) będziemy próbować,no i Julka załapała się na kilka porad w tym leki.
Ja się muszę zbadać pod kątem boreliozy bo miałam kleszcza w ciąży z Kubą,nie wiem,wyjdzie mi to po tylu latach ?

Bepi

• Zasłużony
« Odpowiedź #187 dnia: Sierpień 25, 2016, 23:45:19 »
kolejny rok za nami i nie wiem czy cieszyć się z postępów czy bardziej martwić sprawami które nie ruszyły do przodu lub się pogorszyły

Zachowanie Kuby jest od dawna takie samo:tragiczne z przebłyskami normalności
aktualnie to mnie irytuje do potęgi !
ciągle coś wymyśla,pyta o coś i nie słucha odpowiedzi,rozmowa z nim to coraz częściej rozmowa słyszącego i głuchego,oczywiście to on jest tym "głuchym"
nadpobudliwość bierze górę a mnie nerwy rozszarpują,zaczęło się znowu nasilać wybiórcze jedzenie
jego wiedza znowu prosi o pomoc,zaczął mylić żelazko z czajnikiem,pralkę z zmywarką
od września Kuba idzie do szkoły

« Ostatnia zmiana: Sierpień 25, 2016, 23:53:16 wysłany przez Bepi »

kamyki_80

• Nowicjusz
  • *
« Odpowiedź #188 dnia: Czerwiec 01, 2017, 10:06:12 »
dogoterapia, kontakt z końmi - bardzo polecam
kamyki_80

marek660

• Nowicjusz
  • *
« Odpowiedź #189 dnia: Czerwiec 30, 2017, 14:11:06 »
Super opcje mi daliście, dzięki !
« Ostatnia zmiana: Lipiec 01, 2017, 11:50:18 wysłany przez admin »

anetkamal

• Nowicjusz
  • *
« Odpowiedź #190 dnia: Styczeń 21, 2018, 20:04:26 »
Jeżeli macie problemy z dzieckiem, bardzo fajną opcją są konsultacje z psychologiem dziecięcym przez skypa, doradzi On Wam w trudnościach wychowawczych, załączam link: [...]
« Ostatnia zmiana: Styczeń 22, 2018, 09:11:02 wysłany przez admin »

janina

• Nowicjusz
  • *
« Odpowiedź #191 dnia: Luty 06, 2018, 11:53:13 »
To prawda, wypada jak najbardziej konsultować to z lekarzem