Autor Wątek: Doradźcie terapię domową...  (Przeczytany 134062 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

zosia_

• Global Moderator
  • Zasłużony
Odp: Doradźcie terapię domową...
« Odpowiedź #15 dnia: Kwiecień 19, 2012, 18:47:27 »
a niektóre dzieci jedzą co popadnie,słodycze zamaist obiadów i wszystko jest dobrze  8)

No tak. Ale na tym forum takich raczej nie znajdziesz  :(

Lilianna22

• Zasłużony
« Odpowiedź #16 dnia: Kwiecień 19, 2012, 19:33:17 »
Bepi, właśnie w tym imupro wychodzą różne ciekawe rzeczy. Badanie to dotyczy alergii odroczonej czyli dziś coś dzieciak zje a jutro lub pojutrze są objawy. Alergia to nie tylko wysypka, może manifestować się nadpobudliwością właśnie, albo ciapowatymi kupami. Moim zdaniem warto zrobić to badanie, chociażby imupro100 na podstawowe produkty. To badanie kupy to kyberstatus+kybermyk+pasożyty czyli badają florę jelitową plus grzyby plus pasożyty.
A jakie syn ma ulubione potrawy oprócz owoców?

Bepi

• Zasłużony
« Odpowiedź #17 dnia: Kwiecień 19, 2012, 19:52:30 »
je ziemniaki w każdej postaci (gotowane,frytki...),czasami mięso z indyka,kurczaka, wołowego i wieprzowego nie rusza
ogórki (zielone,konserwowe,kiszone) lubi żurek i kwaśnice,bigos,krokiety,pierogi mojej babci ;D
lubi surówki,każde pieczywo,wędliny,jajka ale pod postacią jajecznicy lub sadzonego,gotowanych nie lubi,lubi rybę ale tylko z sosem koperkowym który sama robię,makarony min.łazanki,lasagne,spagetti,zapiekankę makaronową,zje tosty z pomidorem ale pomidora normalnie podanego nie zje :) pastę jajeczną,pasztet,dżemy ale nie sewuję za często
Nie przepada za cukierkami czekoladowymi,pudrowymi,lizakami ale lubi niektóre batony,czekolady i chipsy (co akurat je odstawiłam)
jogurty,kiedyś kaszki ale teraz mu wybrzydły i są fuj  ;) i nie wiem co jeszcze bo teraz akurat nie przychodzi mi nic więcej do głowy
Pił wszystko,teraz z soków przechodziłam na wodę smakową a teraz na zwykłą,nie lubi herbat chyba że granulowane,ale one mają dużo cukru więc  tak nie daję 
Jakub listopad 2009            Julia 2014

Lilianna22

• Zasłużony
« Odpowiedź #18 dnia: Kwiecień 19, 2012, 20:05:33 »
czyli dużo węglowodanów i glutenu, ja bym sprawdziła to imupro. Zdaję sobie sprawę, że ceny są zabójcze, ale to badanie dało nam więcej przy ustawianiu diety niż jakiekolwiek testy alergologiczne.

Bepi

• Zasłużony
« Odpowiedź #19 dnia: Kwiecień 20, 2012, 12:40:58 »
byłam dzisiaj u pediatry i zaskoczyła mnie,mówiłam o odrobaczeniu itd...powiedziała "zobaczymy" najpierw dała mi skierowanie na kilka badań morfologii,kału i moczu,będziemy je powtarzać kilka razy powiedziała,potem powiedziała że ostatecznie zrobić badania metaboliczne jak nic nie wyjdzie bo moze okazać się że źle badali,wymieniła te miejsca o których już pisaliście,więc jak widzę jest w temacie i podeszła do sprawy poważnie,co chyba nie zdarza się zbyt często.
Powiedziała że dopóki nie otrzymam jakiegoś konkretnego wyniku badań nie mam robić diety bezglutenowej itd.co o tym myślicie ?
Jakub listopad 2009            Julia 2014

natalia1985

• Kreatywny
« Odpowiedź #20 dnia: Kwiecień 20, 2012, 13:08:09 »
to też jest mój dylemat czy bez wyników zaczynać diete bezglutenową. Ale ja sie boje ze niepotrzebnie wzlekam . Bo przecież dietą już można dużo wskórać a tak to tylko opózniam lecznie. Sama się czaje że tak powiem ale chyba pójde tropem wszystkich rodziców i zaczne diete bez cukru i bez glutenu i bez mleka tez bo mój mały na skaze białkową i mleka wcale nie dostaje. Musisz sama zdecydować ale wiele osób rozpoczeło taką diete bez wyników i to był dobry trop więc mimo iż się boje to zrobie to samo . Tylko u mnie będzie cięzko bo mały ma monodiete. je tylko sam gluten dosłownie chleb tostowy z margaryną , kaszke na swoim mleku Nutramigen II mieszace leczniczej i jabłka  a pije słodnie herbatki tylko i soczki więc pewnie grzyby mają party dzień w dzień u mojego synka. A ty przemyśl to na spokojnie bo decyzje musisz podjąć sama. A długo będziesz czekac na wyniki może u Was będzie to szybko i nie będzie dużej różnicy jak poczekasz? nie wiem hmm ja narazie jeszcze nie wprowadziłam a planuje od jakiś 2 tygodni to zrobić :( bo wiem że nie będzie mi nic jadł przez tydzień albo dłużej bo nie będzie chciał nawet spróbowac:(
Nathan 12.12.2009     27cykl ALA / 4,2 mg

POLY CONTRACETIVES 30C, 200C, 1M,10M

Costos

• Zasłużony
« Odpowiedź #21 dnia: Kwiecień 20, 2012, 13:08:55 »
zaraz "wyjdę z siebie"! tak jest ta dieta bezglutenowa wyolbrzymiana ( na minus) przez lekarzy że dosłownie nie rozumiem! gdyby chodziło o odstawienie np. wszystkich owoców i warzyw no to pewnie ale co gluten ma wspaniałego że tak bardzo mocno trzeba się zastanowić zanim się odstawi!!!!!???!!!
Jaś ( 06.2008 ) - 25mg  ALA#79,  25mg DMSA#18
TS: mmr.,  nux vom., inf., bcg, wzwb, pneumo, rota, depakina, polly antyb., polly vaccine, anaesthetic rem.
homeopatia klasyczna (A.Ś)

donna

• Global Moderator
  • Zasłużony
« Odpowiedź #22 dnia: Kwiecień 20, 2012, 13:43:25 »
Też się zastanawiam w czym brak glutenu mialby zaszkodzic dzieciom.
----
Inga ur. 13.05.2007 - od 2011 chelatacja ALA,DMSA,DMPS ,lacznie ponad 100cykli
Michał ur. 15.06.2012
www.bioautyzm.pl
www.dietaoptimum.com
http://fotoforum.gazeta.pl/5,2,donna28.html

AnPaw

• Bywalec
  • **
« Odpowiedź #23 dnia: Kwiecień 20, 2012, 14:02:22 »
ja tez nie bardzo rozumiem lekarzy w przychodni:( moze to troche nie na temat ale dwa dni temu chciałam skierowanie dla mojego synka - badanie kału w kierunku pasozytów i candidi...pani doktór popatrzyła na mnie zdziwiona i zapytała po co? więc tłumaczę ze mały nigdy nie miał robionych tego typu badań, a ona ze nie ma potrzeby:( załamałam ręce...
Pawełek 30.12.2009 - autyzm

natalia1985

• Kreatywny
« Odpowiedź #24 dnia: Kwiecień 20, 2012, 14:08:18 »
co do badania na candide to ja się też zapytałam o to ale już jakiś ponad miesiąc temu to lekarka zerknęła do buzi małego i powiedziała NIE MA PLEŚNIAWEK W BUZI NIE GRZYBICY!! i że nie mam czytać tyle bo potem rodzice przychodzą bo sie naczytają w internecie i wymyślają! Także znam to. Zrobie po prostu prywatnie , bez skierowania... Cud bo znalazłam coś takiego tutaj!! W irlandii nawet prywatnie oznacza skierowanie od lekarza ogólnego hihi Z tym glutenem to też nie rozumiem dlaczego robi się duże halo jeśli chce się go odstawić hmmm między innymi dlatego cały czas się waham kurde no

zosia_

• Global Moderator
  • Zasłużony
« Odpowiedź #25 dnia: Kwiecień 20, 2012, 14:36:53 »
Z tym glutenem to pewnie jest sprawa procedur medycznych. Warto wykluczyć celiakię. Jest metoda badań genetycznych, które dają właściwie pewnośc i nie sa kłopotliwe dla dziecka ale sa drogie. Stara metoda to podawanie glutenu a potem pobieranie wycinka jelit pod narkozą.
No, ale to jest tylko badanie na celiakię. A jesli celiekia bedzie wykluczona, to nie znaczy, że wyklucza to nietolerancję/ złe trawienie glutenu i można go bezkarnie jeść.

AnPaw

• Bywalec
  • **
« Odpowiedź #26 dnia: Kwiecień 20, 2012, 14:38:41 »
ja tez zrobię prywatnie, bo nie będę się tłumaczyć a kłócić się nie mam siły:((

natalia 1985 - mój Synek tez urodził się w grudniu:) 30.12.2009:))
Pawełek 30.12.2009 - autyzm

zosia_

• Global Moderator
  • Zasłużony
« Odpowiedź #27 dnia: Kwiecień 20, 2012, 14:47:48 »
kaszke na swoim mleku Nutramigen II mieszace leczniczej

To odstawiłabym w pierwszej kolejnosci. Takie mlekozastepcze opreparaty daje się tylko tak długo, jak jest to absolutnie niezbędne. Twoje dziecko juz dawno tego nie potrzebuje. Poczytaj sobie skład tego preparatu.

natalia1985

• Kreatywny
« Odpowiedź #28 dnia: Kwiecień 20, 2012, 14:54:50 »
Dziękuję że mi zwróciłaś na to uwagę. Ja się zastanawiam i pytałam lekarce ale ona powiedziała że tak długo jak nie moze pić mleka normalnego to może ta mieszanke. W sumie to tak teraz się zastanawiam po co ja jej się pytam o to wszystko jak ona chyba do końca sama nie wie dokładnie nic na ten temat ;/ Ale odstawie to mleko sztuczne  . Poczytam zatem jak się robi mleko ryżowe albo inne, bo już widziałam taki wątek tutaj. Dziękuje:)

zosia_

• Global Moderator
  • Zasłużony
« Odpowiedź #29 dnia: Kwiecień 20, 2012, 17:17:16 »
Tylko najpierw sprawdż czy toleruje dobrze mleko ryżowe. Wiele z naszych dzieci niestey na problemy z trawieniem mleka ryżowego (i ryzu).
Tak naprawdę, dziecko w  tym wieku nie potrzebuje już mleka a wapń czy aminokwasy można dostarczac podając posiłki bogate w te składniki (wiele warzyw ma go pod dostatkiem).