Autor Wątek: Do nowych czytelników  (Przeczytany 238570 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

kicia

• Zasłużony
Do nowych czytelników
« Odpowiedź #15 dnia: Grudzień 30, 2005, 10:31:34 »
Megi, pomysł jest świetny.
Rozmawiałyśmy o czymś takim z Wiosną. Wiosno, odezwij się! :D
Ja zgłaszam się na "Wsparcie psychiczne" i ewentualnie na "Terapie". Wiosna mówiła coś chyba o dietach(?).
Jeśli chodzi o wsparcie, to już mam zarys.  :p

Megi

• Zasłużony
Do nowych czytelników
« Odpowiedź #16 dnia: Grudzień 30, 2005, 11:51:32 »
Dziękuję Renata, za odzew i chęć pomocy innym. Trzeba coś takiego napisać, żeby nie powtarzać po raz kolejny tego o czym ciągle mówimy.
Wyznaczam sobie rolę Redaktora Naczelnego ( :p )  samozwańczo.
Czekam na innych śmiałków. Myślę, że każdy może pomóc. Zaraz założę wątek w którym będziemy zbierać dane.

Megi

• Zasłużony
Do nowych czytelników
« Odpowiedź #17 dnia: Grudzień 30, 2005, 13:52:41 »
Udało mi się namówić Zosię do działu o dietach :)
dziękuję Zosiu!
Zosia chętnie przyjmie rady i konsultacje od osób doświadczonych- czekamy na współpracowników.
 Kto napisze o leczeniu?
 Od razu zaznaczam że znając realia ( dzieci, terapia, brak czasu) termin pisania ustalam na 2- 3 miesiące. W marcu chciałabym zamieścić na naszej stronie poradnik dla początkujących.

kicia

• Zasłużony
Do nowych czytelników
« Odpowiedź #18 dnia: Grudzień 30, 2005, 19:32:07 »
Megi, kto napisze lepiej o leczeniu niż Ty?? To ewidentnie Twoja działka. Nie ma tu lepszego znawcy.  :D  :D  :D

Megi

• Zasłużony
Do nowych czytelników
« Odpowiedź #19 dnia: Grudzień 30, 2005, 23:21:47 »
Ale właśne w leczeniu czuję się najsłabiej, ja tylko dużo piszę o tym aby leczyć i powstało mylne wrażenie że się znam  :O
Możemy to rozbić na male działki. Np. do działki o candida wzywam do tablicy naszą nieocenioną Ewasz
Z tego co widzialam to Aitken miał fajny wykład- nie macie materiałów z jego wystąpienia? Mógłby posłużyć jako kanwa. Od razu piszę, ze to nie mają być wielkie wykłady, wystarczy parę zdań na temat, bo to przecież początkujący i nie chodzi o to aby ich wystraszyć a samemu zostać od razy doktorem

iwpal

• Zasłużony
Do nowych czytelników
« Odpowiedź #20 dnia: Grudzień 30, 2005, 23:24:51 »
Brawa za inicjatywę!!
Megi, Ty naprawdę jesteś KAGANKIEM!!
"Jeżeli nie możesz mieć tego, co najlepsze,
zrób najlepszy użytek z tego, co masz"
Pozdrawiam
IwonaP.

Megi

• Zasłużony
Do nowych czytelników
« Odpowiedź #21 dnia: Grudzień 30, 2005, 23:37:23 »
O , Iwonka dobrze , ze się odezwałaś bo właśnie miałam cię spytać czy mogłabyś skrobnąc coś o SI? :D  (  wiadziałam, ze pisałaś o tym w Ważnych tematach, może to zebrac w jedno ??)

iwpal

• Zasłużony
Do nowych czytelników
« Odpowiedź #22 dnia: Grudzień 30, 2005, 23:46:16 »
Megi, mogę to zrobić i nawet zebrać w jedno, jakie zwykle zaburzenia SI występują u dzieci autystycznych.
W jakiej formie ma to być?
Pozdrawiam
IwonaP.

Megi

• Zasłużony
Do nowych czytelników
« Odpowiedź #23 dnia: Grudzień 30, 2005, 23:59:45 »
Iwonko, jesteś cudowna!
Forma dowolna, nie ma żadnych ograniczeń, prócz takich, ze to będzie w internecie jako bezpłatny poradnik, dopuszczalne są nawet niedociągnięcia.  Ja to potem opracuję jako stronę internetową, chyba, ze  sama wolisz w ten sposób.
Ważna jest treść.

iwpal

• Zasłużony
Do nowych czytelników
« Odpowiedź #24 dnia: Grudzień 31, 2005, 00:53:07 »
OK, napiszę i wyśle Tobie w emailu.
Pozdrawiam
IwonaP.

WIERAK

• Bywalec
  • **
Do nowych czytelników
« Odpowiedź #25 dnia: Grudzień 31, 2005, 11:36:35 »
Dziękuję Wam, jesteście wspaniałe!
Jako początkująca byłam całkowicie rozbita, ale szybko się pozbierałam i wzięłam do robot od początku grudnia jesteśmy na diecie bezglutenowej i bezmlecznej, jeszcze zostało nam troszeczkę cukru w diecie (ach te świąteczne wypieki)... ale jestem dobrej myśli.
Najgorzej jest z terapią, dodam, że mieszkamy w małym mieście Chełmie k/Lublina i tu brak dostępności do wykwalifkowanych terapeutów.
Jesteśmy także w toku badań moczu, metabolicznych, genetycznych i wielu innych.
I większość z tych rzeczy zaczęłąm robić dzięki Wam... bo od żadnego specjalisty nie słyszałam nic na temat diet, robaczków i lekarzy DAN i jak mówię że stosuję to, to widzę ich zdziwione spojrzenia...
Za to wam bardzo dziękuję i serdzecznie ściskam.
Może na forum jest ktoś z Lublina lub okolic, bardzo proszę o kontakt.
AGNIESZKA MAMUSIA KUBUSIA 17.05.2003R.

neoaferatu

• Zasłużony
Do nowych czytelników
« Odpowiedź #26 dnia: Grudzień 31, 2005, 23:54:14 »
Megi, mam taki pomysł, żeby podzielić się informacjami o miejscach, gdzie można z autystycznym dzieckiem wyjechać latem (zimą? wiosną?? jesienią???). Od razu bardzo proszę o informacje, gdzie ewentualnie są wczasy, turnusy reh. z dietą bezmleczną, bezglutenową, a może nawet bezcukrową? Może zrobiłabyś jakiś taki schemacik z gałązkami ?
Pozdrawiam.

Neo Aferatu
Neo Aferatu

aaliyah

• Bywalec
  • **
Do nowych czytelników
« Odpowiedź #27 dnia: Styczeń 25, 2006, 12:40:29 »
Witam Wszystkich!
Jestem tu nowa, z zacieawieniem czytam wszystkie posty dotyczace autyzmu...
Mam 22 miesiecznego synka Mikołaja, ktory czeka na diagnoze w Synapsisie. Na poczatku był normalnym dzieckiem, a rozwoj ruchowy zawsze mial ponad norme i nagle klops... synek majac 12-13 miesiecy nagle przestal sie odzywac, zero "mama", "tata" i takie tam. Jestem na urlopie wychowaczym wiec mam duzo czasu dla synka, na naszym osiedlu jest wiele mlodych mam z dziecmi wiec ma sie z kim bawic ale... no wlasnie, nie bawil sie. Jedynym jego zajeciem na placu zabaw bylo obserwowanie duzo starszych dzieci, moze dlatego ze biegaly i wydawaly dzwieki, i powtarzanie wszystkiego po nich tzn np jako 13 miesieczne dziecko wspinal sie na drabinki, co raczej nie jest bezpieczne ale moje starania zeby skonczyl zawsze konczyly sie krzykiem, biciem mnie itp Majac 15 miesiecy stal sie bardzej "komunikatywny" ale to tez nie bylo to, bo jedynie wykonywal polecenia i to tez nie wszystkie. W ogole to bylo dla mnie dziwne ze wstaje rano  i nawet na mnie nie popatrzy...
W listopadzie wyslalismy go do zlobka, powiedzielismy "ciociom" o naszch podejrzeniach a one powiedzialy, ze przesadzamy ale poprosza zlobkowa pania psycholog aby poobserwowala Mikiego. Miki faktycznie zajmowal sie tylko sam soba, zero emocji okazywanych twarza. Pani psycholog stwierdzila ze faktycznie cos jest nie tak i stwierdzila ze Synasis to najlepsze rozwiazanie...
I nagle, po miesiacu chodzenia do zlobka, 17 grudnia Miki wstal rano wszedl do naszej sypialni usmiechnal sie i powiedzial mama! I od tego dnia do dzis jest normalny, bawi sie, rozmawia (jeszcze po swojemu ale juz nauczyl sie wielu slow), przytula sie, reaguje na wszystko...
Nie zrezygnowalismy z diagnozy w Synapsisie, bo slyszelismy ze dzieciom z autyzmem zdarzaja sie takie sytuacje tzn 2-3 miesiace "odwieszenia", poza tym chcemy miec pewnosc ze napewno jest zdrowy (innej mysli nie dopuszczamy)...

Pozdrawiamy goraco
Aga i Miki
Pozdrawiamy Aga i Miki!

Megi

• Zasłużony
Do nowych czytelników
« Odpowiedź #28 dnia: Styczeń 25, 2006, 19:27:01 »
Mamy nadzieję, ze to nie autyzm, a dmuchać na zimne polecamy w sprawie rozwoju.
-------------
a teraz z innej beczki: PORADA TECHNICZNA!
Kochani, mam też do was prośbę- jeśli czegoś nie wiecie, to polecam korzystać w wyszukiwarki Google ( wyszukiwarka na forum nie jest tak dokładna) , koniecznie użyjcie słowa " autyzm" a wyszukiwarka to znajdzie na NASZYM FORUM
Podam przykład:
ktoś szuka informacji o Nystatynie i obawia się, że to antybiotyk
wpiszcie w Google:
autyzm nystatyna antybiotyk
i gotowe:

przykład

olinek

• Zasłużony
Do nowych czytelników
« Odpowiedź #29 dnia: Styczeń 25, 2006, 19:58:49 »
:D  Megi , wiem to do mnie

Ale dzięki :)  teraz to dopiero bede miała czytanie( tyle mi wyszukałaś :) )