Autor Wątek: Do nowych czytelników  (Przeczytany 232192 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

anuk

• Kreatywny
Odp: Do nowych czytelników
« Odpowiedź #420 dnia: Marzec 25, 2012, 09:50:54 »
Witajcie,
Agnieszka chciałam napisać ci o tych badaniach które miałaś u psychologa, my też mieliśmy podobne tylko mi pani psycholog wyjaśniła, że jest to test rozwoju małego dziecka (nie na inteligencję)
W trakcie badania nie mogłam nic sugerować, mówić żę to umie a tego nie -- dopiero potem omawialiśmy wyniki
Też mieliśmy: kółko na sznurku, naśladowanie rysowania, układanie klocków, pastylki w kubeczku, czesanie lalki, wożenie samochodzikiem itp
Takie badanie u nas wykazało, że dziecko nie spełnia poleceń, nie utrzymuje kontaktu wzrokowego, wiele rzeczy wykonuje spontanicznie, myśli sytuacyjnie (tu i teraz) - czyli w domu odkręca słoik a u psycholog nie, moja córka na zajęciach z logopedą pokazuje części ciała jak pani śpiewa "głowa, ramiona, kolana, pięty..." a w domu już nie (i mój mąż nie wierzy że umie) :o
Tym się nie przejmuj
W naszym przypadku różni specjaliści na każdej wizycie mówili co innego, bo też dziecko różnie się zachowuje i ciągle było takie gdybanie "a może to nie autyzm"
Dopiero terapeuci w stowarzyszeniu autystycznym przeprowadzili 3godz wywiad z rodzicami, potem była godzinna obserwacja dziecka, potem krótkie omawianie i znów obserwacja w zabawie ze mną.
To wystarczyło do stwierdzenia które obszary są zaburzone i nad czy trzeba pracować
Michalinka IX 2009
autyzm

agnieszka.

• Nowicjusz
  • *
« Odpowiedź #421 dnia: Marzec 25, 2012, 16:06:25 »
A widzisz no to my mielismy informacje,ze to testy na inteligencje :)))).Juz wiem,ze testy sa podobne i wiem,ze dzieci raz cos robia raz nie:)))).Jedno wiem na bank Dawid uklada sobie roznosci gdzie by nie byl :))))
Zobaczymy co mi powiedza na terapii,jak  mamy pracowac i co rozwijac i czy leki sa potrzebne.Na razie nie pozostaje nam nic jak poczekac,cieszyc sie wiosna i radosna buzia Dawidusia oraz skupic sie na pracy z nim na podstawie czytanych doswiadczen innych rodzicow:)
Pozrawiam Wszystkich serdecznie ,wszystkim dziekuje za rady,ktore sa dla mnie skarbem!!!

Dawid 11.09.2009

mama.ania

• Nowicjusz
  • *
« Odpowiedź #422 dnia: Wrzesień 07, 2012, 11:43:48 »
Witam... pierwszy raz piszę na forum... mam córkę, urodzoną 13.02.2010. właściwie od samego początku było z małą coś nie tak, problemy ze snem, zawsze niespokojna, bała się obcych, panicznie bała się w ogóle chyba wszystkiego co nowe... i cóz, tak zostało, w końcu zdecydowałam się na psychologa... widziało ją 3 psychologów i psychiatra, diagnozujemy autyzm, trafiłam z nią pod opiekę specjalistów z "Krasnala" w Warszawie, skierowano nas do neurologa, na badania, genetyczne i metaboliczne... udało mi się zdobyć w miarę sensowne terminy tych badań no i teraz czekamy.. kolejna wizyta w poniedziałek, ma ją zobaczyć jeszcze jeden psycholog, narazie jest to wszystko dla mnie nowe i pisze w poszukiwaniu wsparcia rodziców którzy mają dzieci z podobnymi problemami, mam nadzieję, że wspólnie uda nam się pomóc naszym dzieciaczkom. Pozdrawiam
Ania
Klara 13.02.2010

sagan

• Aktywny
« Odpowiedź #423 dnia: Wrzesień 07, 2012, 12:11:56 »
witaj mama.ania
dobrze trafiłaś-jest tu dużo mądrych mam, które już przegryzły się z tematem i radzą nam wszystkim początkującym. Córeczka malutka jeszcze-wczesna diagnoza to już wielki krok w przód-u mnie też była diagnoza ok 2,8 roku życia. i już jest nie to dziecko co wtedy-czytaj, czytaj i jeszcze raz czytaj-ja zarwałam chyba ze 3 miesiące nocek na poznanie forum-było warto :)
Pozdrawiam i życzę wam wszystkiego dobrego!!!
Janek IV 2009

mama.ania

• Nowicjusz
  • *
« Odpowiedź #424 dnia: Wrzesień 07, 2012, 12:22:04 »
dziękuję..mam nadzieję, ze dotrę tu do pożytecznych informacji, takich rad które ułatwią nam życie.. bo czasem jest naprawdę ciężko... jak psycholog ma znią pracować jak ona panicznie boi się ludzi i miejsca każdego które nie jest domem...
Klara 13.02.2010

zosia_

• Global Moderator
  • Zasłużony
« Odpowiedź #425 dnia: Wrzesień 07, 2012, 13:52:51 »
mama.ania Witaj i czytaj  :)
Jesli chcesz, załóz swój nowy temat i opisuj w nim stan dziecka, jego historię i postępy  :) Pytaj, jesli będziesz miała watpliwości. Jest tu wielu rodziców  z ogromnym doświadczeniem i chetnie się nim dzielą  :)

mama.ania

• Nowicjusz
  • *
« Odpowiedź #426 dnia: Wrzesień 07, 2012, 14:01:10 »
mama.ania Witaj i czytaj  :)
Jesli chcesz, załóz swój nowy temat i opisuj w nim stan dziecka, jego historię i postępy  :) Pytaj, jesli będziesz miała watpliwości. Jest tu wielu rodziców  z ogromnym doświadczeniem i chetnie się nim dzielą  :)

dziękuję za miłe słowa:) jak to dobrze zaczerpnąć wiedzy od kogoś kto ma to już częściowo za sobą i tak chętnie dzieli się doświadczeniem..pozwólcie, że będę z was czerpać ile się da :)
Klara 13.02.2010

angelina500

• Nowicjusz
  • *
« Odpowiedź #427 dnia: Wrzesień 10, 2012, 20:12:11 »
Witam
Ostatnio odkryłam to forum i jestem szczęśliwa, że coś takiego istnieje! Od czasu diagnozy mojego syna, czuję że zostałam sama ze wszystkimi jego problemami. Dlatego postanowiłam sama zacząć coś działać, a to forum jest moją ostatnią deską ratunku.
Czy ktoś mógłby mi powiedzieć czy jest możliwość wykonania badań typu CSA i badanie włosa w Directlab albo Great Plains bez lekarza?

donna

• Global Moderator
  • Zasłużony
« Odpowiedź #428 dnia: Wrzesień 10, 2012, 20:25:48 »
Tak,wystarczy wejsc na ich strone, zamowic zestaw do pobrania probek i odeslac probki kurierem. Wiele osob z forum tak zamawia testy.
----
Inga ur. 13.05.2007 - od 2011 chelatacja ALA,DMSA,DMPS ,lacznie ponad 100cykli
Michał ur. 15.06.2012
www.bioautyzm.pl
www.dietaoptimum.com
http://fotoforum.gazeta.pl/5,2,donna28.html

angelina500

• Nowicjusz
  • *
« Odpowiedź #429 dnia: Wrzesień 10, 2012, 20:39:21 »
Dziękuję Ci za szybką odpowiedź. Tylko ja już próbowałam tam zamawiać i założyłam już konto tylko jakoś nie moge przedrzeć się przez Customer information bo cały czas pokazuje mi żebym zaznaczyła stan z którego pochodze. Może ja coś robie żle?

donna

• Global Moderator
  • Zasłużony
« Odpowiedź #430 dnia: Wrzesień 10, 2012, 20:56:24 »
Zaznacz cokolwiek (ja zawsze zaznaczam Alaske bo lubie ten stan :) ) i kliknij "next".
----
Michał ur. 15.06.2012
www.bioautyzm.pl
www.dietaoptimum.com

angelina500

• Nowicjusz
  • *
« Odpowiedź #431 dnia: Wrzesień 10, 2012, 21:25:23 »
Dzięki wielkie- zadziałało! Tak jeszcze chciałam sie upewnić, bo jestem w trakcie zamawiania- najważniejsze testy to CSA, International Hair Elements i Food Alergy IgG i IgE\ genova kit? czy tak?

donna

• Global Moderator
  • Zasłużony
« Odpowiedź #432 dnia: Wrzesień 10, 2012, 23:05:57 »
Nie ma czegoś takiego jak najważniejsze testy. Dla każdego dziecka będą inne.
Trudno powiedzieć, ja na początku robiłam CSA, OAT i aminokwasy oraz badanie włosa. Alergie pokarmowe robiłam w Instytucie Mikroekologii w Poznaniu.
----
Michał ur. 15.06.2012
www.bioautyzm.pl
www.dietaoptimum.com

joa-st

• Nowicjusz
  • *
« Odpowiedź #433 dnia: Lipiec 23, 2013, 14:45:54 »
Witajcie,
Chciałam się przywitać. Jestem mamą 22 miesięcznej Natalki, która od czwartku ma diagnozę - autyzm. Córeczka zaliczyla ogromny regres na przełomie stycznia/lutego, a zaczęło się ok. 14 dni po szczepieniu MMRII. Czytuję forum, jednak w ogromie informacji cały czas czuję się zagubiona. Mam nadzieję, że z czasem będę coraz mniej, a i funkcjonowanie córeczki się poprawi. W maju, nie czekając na diagnozę zapisałam ją na terapię z pedagogiem+ na integrację sensoryczną. Widzę małe postępy, to najważniejsze. Niestety, córeczka często choruje. 2 tygodnie temu skończyliśmy podawać antybiotyk na zapalenie oskrzeli - Biofuroksym. W trakcie antybiotykoterapii zdziwiona zauważyłam, że bardzo poprawił się kontakt wzrokowy, Natalka przerywała każdą czynność słysząc swoje imię, nauczyła się od nowa kilku nowych rzeczy (zabawy paluszkowe, robić pa-pa). Dlaczego? Pomyślałam, że warto zrobić badanie na toksoplazmozę (tego badania w diagnostyce neurologicznej nie miała), ale neurolog stwierdził, że na pewno nie i żeby dać już spokój z szukaniem, że to strata czasu i to zbieg okoliczności. Nie daje mi to jednak spokoju i raczej zrobię.
Niestety, po zaprzestaniu podawania antybiotyku, znów jest gorzej niż przed chorobą. Bardzo nasiliły się stymulacje, kontakt wzrokowy jest bardzo rzadki, pojawiają się schematyczne zabawy jak grzyby po deszczu, wpada w złość robiąc ćwiczenia, bardzo źle sypia...
Co jeszcze mogę dla niej zrobić, jak jej pomóc?
Jestem zainteresowana odtruwaniem ze szczepionek, jednak chciałabym to robić pod kierunkiem lekarza. Póki co, sama wprowadziłam dietę bm, ograniczyliśmy gluten, zrobiliśmy badania na pasożyty + candidę (wyszły negatywnie) - do powtórki teraz, po chorobie.
Czy któraś z Was, Drogie Mamy mogłaby mi pomóc w znalezieniu namiarów na lekarza w okolicy (nie wiem czy ktoś taki jest w Kielcach, ale może w Krakowie, Łodzi, Warszawie?), doradzić gdzie mogę zrobić badania w miarę szybkim terminie? Oczywiście, jednocześnie będę dalej przeczesywać forum, jednak będę wdzięczna za jakiekolwiek wsparcie.

zosia_

• Global Moderator
  • Zasłużony
« Odpowiedź #434 dnia: Lipiec 24, 2013, 00:24:20 »
Jeśli mieliście tak dużą poprawę funkcjonowania na antybiotyku, to przede wszystkim warto sprawdzić PANDAS . Sprawdz na forum, są tematy o tym i u częsci dzieci sie sprawdziło. Gdzieś jest nawet namiar na tatę, który leczył swoje dziecko z PANDAS u lekarza w Polsce, na NFZ chyba nawet. O ile dobrze pamiętam, w Poznaniu (ale nie jestem pewna).