Autor Wątek: Do nowych czytelników  (Przeczytany 240173 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Magdziaba1

• Nowicjusz
  • *
Odp: Do nowych czytelników
« Odpowiedź #435 dnia: Sierpień 08, 2013, 14:20:54 »
Witam  :),

Jestem nową osobą na tym forum, i kompletnie nie wiem od czego zacząć. Przez moją głowę przewija się tyle myśli i mam tyle pytań, że sama nie wiem od czego zacząć. 
  Jestem mamą wspaniałego chłopca w wieku 3 lata i cztery miesiące, naszą podróż z CZR i autyzmem zaczęliśmy pod koniec marca, kiedy pewna pani psycholog po wywiadzie ze mną i 40 minutach widzenia dziecka stwierdziła że ma autyzm i konieczna jest diagnoza psychiatry ( którą nota bena musimy załatwić w dwa tygodnie), ponieważ nasze dziecko nie dostanie się po państwowego przedszkola integracyjnego. to był szok !!!!!!!!!!!!!!! i tak się zaczęło... Najpierw przyszła rozpacz potem złość na wszystko i wszystkich, cały świat a w chwili obecnej jestem na etapie znalezienia najlepszej formy pomocy dla naszego synka oraz oczekiwania na diagnozę CZR w kierunku Autyzmu.
Poszukuję osób z okolicy Wołomina, które miałyby ochotę ze mną pogadać i podpowiedzieć od czego zacząć?
Nadmienię że zgłosiłam się do poradni o wspomaganie wczesnoszkolne dla synka i udało się. Mały uczęszcza na zajęcia z logopedą raz w tygodniu. Nie wiem co mogłabym zrobić więcej...

pozdrawiam
Magdziaba

Brunio  ur. 09.04.2010 r.

donna

• Global Moderator
  • Zasłużony
« Odpowiedź #436 dnia: Sierpień 08, 2013, 15:47:45 »
Zajrzyj tu: www.bioautyzm.pl szczegolnie do dzialu Krok po kroku
----
Inga ur. 13.05.2007 - od 2011 chelatacja ALA,DMSA,DMPS ,lacznie ponad 100cykli
Michał ur. 15.06.2012
www.bioautyzm.pl
www.dietaoptimum.com
http://fotoforum.gazeta.pl/5,2,donna28.html

Magdziaba1

• Nowicjusz
  • *
« Odpowiedź #437 dnia: Sierpień 08, 2013, 20:44:04 »
Dziękuje, jeszcze nie natknełam się na tę stronę.
Magdziaba

Brunio  ur. 09.04.2010 r.

Tata Marcinka

• Nowicjusz
  • *
« Odpowiedź #438 dnia: Listopad 13, 2013, 00:58:41 »
Witam
Jestem tatą 3 letniego urwisa - Marcinka. Dokładnie jak miał dwa latka, wstępnie zdiagnozowano u niego autyzm (Scolar- Warszawa). Nie do końca się z tym zgadzałem i nadal tak jest, ale niestety coś z Marcinkiem było/jest nie tak. Nie mówi, bardzo słaby kontakt, najczęściej nie reaguje na imię, na prośby, polecenia. Skupilśmy się na terapi i zajęciach wspomagających rozwój (wczesne wspomaganie, logopeda itp. ) Było tego mało bo mieszkamy w małym miasteczku na lubelszczyźnie. Od kilku miesięcy Marcinek ma też Integrację Sensoryczną w Lublinie. Nie wiem jak to się stało, ale dopiero niedawno zrobiliśmy mu posiew z kału w kierunku Candida, no i bum- bardzo liczne. Mam nieśmiałą nadzieję że to właśnie drożdżaki są przyczyną całego zła u naszego synka, i że da się go od nich uwolnić. Czekamy na wizytę u Pani DrMyłek w Stalowej Woli.
Oczywiście czytam wątek o Candidzie tu na forum. Mnóstwo tego jest, a jeszcze zamówioną mam książkę Andrzeja Janusa "Nie daj się zjeść grzybom Candida". Wojna z nimi będzie totalna.....
Dziękuję osobom które to forum prowadzą, za tyle wiedzy w jednym miejscu. Mam mnóstwo pytań i mało czasu bo żeby pisać dlatego będę robił to stopniowo.
Zacznę od tego żę Marcinek jest często bardzo pobudzony, od jakichś kilku miesięcy  wszystko wręcz masakrycznie jest przez niego gryzione, łącznie z jego starszym bratem kiedy ten zaczyna płakać(Marcin reaguje ogromną agresją kiedy jego starszy  o 3 lata brat płacze)
Czy ktoś z Was rodziców zaobserwował coś podobnego u swojego dziecka? Co może powodować tak notoryczną potrzebę gryzienia?
Pozdrawiam

zosia_

• Global Moderator
  • Zasłużony
« Odpowiedź #439 dnia: Listopad 13, 2013, 01:07:13 »
Moga to być problemy sensoryczne, z napieciem lub /i czuciem w obrebie jamy ustnej. Potrzebuje stumulacji i warto mu jej dostarczać (oczywiscie nie przez gryzienie ludzi ;) ale też poszukać przyczyn takiego stanu. Candida to pewnie dobry trop, ale jak zwykle jeden z wielu.
Jak on reaguje na dżwięki? Miał badany słuch ( nie tylko podstawowe badanie)?
Napisz więcej o synku.

tita78

• Nowicjusz
  • *
« Odpowiedź #440 dnia: Listopad 24, 2013, 18:19:29 »
Witam.Proszę o namiary na dobrych specjalistów.Mój syn ma 6 lat.Chodzi do przedszkola.Jest dzieckiem bardzo samodzielnym, radosnym, uwielbiającym kontakty z ludźmi.W przedszkolu korzysta z zajęć z psychologiem, logopedą, fizjoterapeutą.Wszyscy specjaliści są z niego bardzo zadowoleni.Rozumie co sie do niego mówi i wykonuje prawidłowo wszystkie polecenia.Problem stanowi mowa.Trzeba wymuszać na nim zeby coś powiedział.Mówi tylko jak coś chce, nie buduje zdań.

zosia_

• Global Moderator
  • Zasłużony
« Odpowiedź #441 dnia: Listopad 25, 2013, 00:26:12 »
Może warto spróbowac metody krakowskiej?

Rae

• Aktywny
« Odpowiedź #442 dnia: Lipiec 01, 2014, 16:26:43 »
Witajcie

Czytam od dłuższego czasu z doskoku, jakiś czas temu się zarejestrowałam, a że dziś przyszła pora na pierwszy post, to i przywitać się pewnie powinnam ;)
Jestem mamą cudownego synka :) Moje dziecko ma zdiagnozowany ZA, aczkolwiek nie jestem do końca pewna tej diagnozy (mimo tego, że jest zgodna z tym co sama od ponad dwóch lat sądziłam), ot taka sprzeczność.

Na razie jeszcze przez wszystko nie przebrnęłam (i nie wiem czy kiedykolwiek się uda, z braku czasu), ale nadzieję mieć można.

maPatrykama

• Zasłużony
« Odpowiedź #443 dnia: Lipiec 29, 2014, 10:07:37 »

kj58

• Bywalec
  • **
« Odpowiedź #444 dnia: Sierpień 06, 2014, 07:12:45 »
Witam wszystkich, od jakiegoś czasu śledzę to forum ale dopiero teraz odważyłam się odezwać ;)

Jestem mamą Wiktorii, która w lipcu skończyła 3 lata, w maju zdiagnozowano u niej całościowe zaburzenie rozwoju  f84.9, ogólnie zachowanie specjalistów było byle jakie, nawet mówili żeby nie szukać pomocy w Internecie bo tam nic nie zjadę ;) . Wiktoria jest dzieckiem bardzo towarzyskim, jej przypadek określają jako "bardzo ciekawy" bo na ogół nie ma z nią większych problemów. Reaguje na otoczenie, nie ma nadwrażliwości, w większości przypadków reaguje  na imię, lubi bawić się z dziećmi na placu zabaw, no ale już tak przy piaskownicy to ją nie interesuje. Dużym problemem jest brak mowy i agresja. Jak się już zdenerwuje (często w ściśle określonych przypadkach) to zaczyna mnie lub siebie bić, ostatnio doszło to tego że zaczęła głową uderzać o wszystko co w zasięgu wzroku.

Tak ogólnie jeśli chodzi o pomoc lekarzy to każdy ma gdzieś, wszyscy mówią że to co zrobiłam do tej pory z nią jest wystarczające (wyłączyliśmy telewizor i inne bodźce wizualne, organizujemy jej "zabawy stolikowe"). Obecnie próbuje ogarnąć temat z przedszkolem dla niej oraz komisją lekarską żeby ją "porządnie zdiagnozowali"

To tak w wielkim skrócie ;) Wiem że tutaj znajdę dużo niezbędnych informacji ale wybaczcie jeśli będę czasem zadawać zbyt dużo pytań :),

zosia_

• Global Moderator
  • Zasłużony
« Odpowiedź #445 dnia: Sierpień 08, 2014, 12:33:39 »
Koniecznie poczytaj o diecie.

DariaK

• Bywalec
  • **
« Odpowiedź #446 dnia: Wrzesień 06, 2014, 23:20:59 »
Witam, jestem nowa osoba na forum i odrazu chce podziękować wszystkim kto ten forum założył i tym kto szczerze opisuje osiągnięcia swoich dzieci, bo to daje ogromną wiarę i nadzieje że i nam się uda
Nie wiem od czego zacząć, może od tego że autyzm pojawił się w naszej rodzinie u córeczki mojej kuzynki( pochodzę z Białorusi i kuzynka mieszka tam, niestety wiedza o autyzmie w Białorusi jest o wiele mniejsza niż w Europie), chorobę zdiagnozowano u niej w wieku 4 lat. Ja wtedy urodziłam już swoją Julkę.
Od 3 miesięcy chodziłam z nią na rehabilitację z powodu asymetrii ułożeniowej i obniżonego napięcia mięśniowego. Obwód główki też wydawał się być za duży i po różnych badaniach zrobiłyśmy tomografie żeby wykluczyć najgroźniejsze i wszystko okazało się dobrze.
Oprócz tego nie mieliśmy większych problemów, rehabilitacja przyniosła sukcesy i mała zaczęła chodzić dzień przed swoimi urodzinami. Jedyne co niepokoiło to brak mowy.
Widząc jak walczą niestety bez większych sukcesów kuzynka i jej córeczka ja zaczęłam badać temat autyzmu, dużo czytać.
Wydawało mi się że widzę niepokojące objawy, i jak większość rodziców zaczęłam podejrzewać szczepionki, w wyniku odmówiliśmy podawania córeczce ostatniej szczepionki 5w1 i zrezygnowaliśmy z MMR.
Myślałam że nas to uratuję, ..niestety nie uratowało :-[
Teraz Julka ma 22 miesiące, ma typowe objawy, układa zabawki w rzędy, brak mowy, dużo gaworzy ale po swojemu, słaby kontakt wzrokowy, nie bawi się z rówieśnikami, macha rączkami, nie reaguję na imię, nie wykonuje poleceń. Byliśmy już u psychiatry i zdiagnozowała autyzm, czekamy na diagnozę w ośrodku, termin mamy na koniec listopada.
Na początku dużo płakałam, nie mogłam uwierzyć że naszej rodzinie przytrafiło się to drugi raz :'(
Ale staram się skupić na zdobywaniu wiedzy i czytam, czytam
Wierze że się uda
podpowiedzcie dziewczyny czy jest taki post na forum a może strona, gdzie opisane wszystkie badania które warto zrobić, bo im więcej czytam ta lista badań rośnie, nie chce czegoś ważnego nie zrobić przez swoją niewiedzę
Rozpisałam się, mam nadzieję że nie zrazi Was moja pisownia)
Chętnie się spotkam z mamami z Wrocławia)
Jeszcze raz dzięki za tą skarbnicę wiedzy, mam tysiące pytań, ale czytam i dzięki Wam znajduję odpowiedzi )

DariaK

• Bywalec
  • **
« Odpowiedź #447 dnia: Wrzesień 06, 2014, 23:24:57 »
Sorry, pomyliłam się, wizytę w ośrodku mamy 26 września)

lilylouise

• Zasłużony
  • "..tak mysle sobie ze..ta zima kiedys musi minac"
« Odpowiedź #448 dnia: Wrzesień 07, 2014, 01:11:34 »
daria trzymajcie  sie i glowa do gory.trzeba walczyc! ponizej linki do badan zebrane w jednym miejscu:

http://www.bioautyzm.pl/terapie/krok-8-jakie-badania-lekarskie-warto-wykonac/

i

http://autyzm.arsthanea.com/?p=24

jesli zdecydujesz sie na badania zagraniczne (a jak masz mozliwosc, to warto) to niekoniecznie musisz robic je sama.mozna przez rozne osrodki, dostarczas probki materialu a oni wysylaja we wlasnym zakresie.

zacznij czytanie od bioautyzm.pl (podlinkowane powyzej).najlepiej przeczytaj od deski do deski.no i to forum
Elfik 07.2010
18 # ALA 5 mg
13 # DMPS
18 # TD-DMPS

mama
19 # ALA 17 mg
5 # DMPS 5 mg

DariaK

• Bywalec
  • **
« Odpowiedź #449 dnia: Wrzesień 07, 2014, 07:57:03 »
Lilylouise, dzieki wielkie,zabieram sie za czytanie)