Autor Wątek: Do nowych czytelników  (Przeczytany 232173 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Lilianna22

• Zasłużony
Odp: Do nowych czytelników
« Odpowiedź #405 dnia: Styczeń 24, 2012, 20:11:08 »
Lalila, napiszę ci na mail forumowy.

donna

• Global Moderator
  • Zasłużony
« Odpowiedź #406 dnia: Styczeń 24, 2012, 21:41:20 »
[*My robiliśmy badanie włosa w Biomolu (nie wiem na ile wiarygodne bo różne opinie słyszałam) i na tej podstawie, mamy zaleconą suplementację plus tran plus probiotyki, póki co na tym się opieramy.
*Badaliśmy kał na candide, wyszły dwa plusy, byłam z tym u 3 pediatrów, każdy powiedział, że nic nie mamy z tym robić, ewentualnie probiotyki. Jestem na 100% pewna, że musimy... ale nie wiem skąd zdobyć jakieś leki, bo pediatra nie chce wystawić recepty, nie wiem czy na lewo gdzieś kombinować:/
Myślę, że sporo już sama dieta pomoże, ale chyba przydało by się dziadostwo czymś na początku wybić:/
Też myślę o chelatacji, ale to dopiero jak się pozbędziemy grzybka i wyciągniemy organizm z najgorszego "syfiku" :)

Proponuję przepisać wyniki biomolowskie i wrzucić na forum, może ktoś coś podpowie. Najlepiej jednak na tablicy dot. chelatacji, żeby nie śmiecić w tym wątku.
Heh pediatrzy :) NA PEWNO trzeba coś z tym robić i to w miarę szybko. Opcje podstawowe są trzy:
 - chemiczne leki typu nystatyna, flukonazol - musi pediatra wystawić receptę, więc problem, myślę, że to ostateczność
 - naturalne typu citrogrept, olejek oregano
 - izopatia/homeopatia - to już musi lekarz ustawić, u nas bardzo pomogło na samym początku
Dieta przy tym to oczywiście podstawa, bez diety to wg mnie szkoda kasy w ogóle na leki jakiekolwiek. Nie widzę sensu w biciu grzyba i podkarmianiu go jednocześni, to tylko jeszcze bardziej rozstroi dziecko.
----
Inga ur. 13.05.2007 - od 2011 chelatacja ALA,DMSA,DMPS ,lacznie ponad 100cykli
Michał ur. 15.06.2012
www.bioautyzm.pl
www.dietaoptimum.com
http://fotoforum.gazeta.pl/5,2,donna28.html

Lalila

• Nowicjusz
  • *
« Odpowiedź #407 dnia: Styczeń 24, 2012, 22:05:30 »
donna31- zgadza się, najpierw dieta, postaram się też o wizytę u dr. Tomaszewskiej, bo jednak czuję, że ktoś musi mnie poprowadzić w tym wszystkim, przynajmniej na początku.
*wrzucę wyniki z Biomolu na chelatacji:)
Radzio- 09.2008    autyzm
Eryś-01.2011

agnieszka.

• Nowicjusz
  • *
« Odpowiedź #408 dnia: Marzec 19, 2012, 22:34:19 »
Witam Was wszystkich bardzo serdecznie.U mojego niespelna 3 letniego synka 4 dni temu zdiagnozowano autyzm dzieciecy,pomine fakt,ze jestem zalamana totalnie,bo to kazdy przechodzi,jestem w szoku,nie mialam pojecia o mb12,czy innych lekach.Jestem po diagnozie,gdzie uslyszalam "autyzm dzieciecy i opoznienie rozwoju".Nikt mi nie mowil o diecie ,lekach jakis badaniach oprocz obserwacji przez pediatre,pedagoga,badan na inteligencje przeprowadzonych przez psychologa i obserwacji psychiatry zajmujacego sie autyzmem.Wiem tyle,ze maly powinien isc do przedszkola dla dzieci z autyzmem,gdzie sa przygotowani pedagodzy i musimy z nim duzo pracowac.Jutro wlasnie mam wizyte w temacie jak z nim parcowac,zeby pomoc mu sie rozwijac jak najlepiej.Mieszkamy w Danii,tu nie ma zadnych badan ani lekow,czy w Polsce kazdemu dziecku u ktorego zdiagnozowano autyzm robi sie takie badania?

zosia_

• Global Moderator
  • Zasłużony
« Odpowiedź #409 dnia: Marzec 19, 2012, 23:59:14 »
Napewno sa też jakieś duńskie strony, gdzie rodzice wymieniają doświadczenia. Warto je przejżeć, podpytać co i jak. W kazdym kraju opieka, terapia, leczenie - są inaczej zorganizowane, inaczej się do tego podchodzi, są różne przepisy, wymagania, przysługujące świadczenia i badania.

W Polsce o dietach mówią już coraz częściej, lepsze ośrodki sugeruja tez badania genetyczne, metaboliczne, na celiakię, nietolerancje pokarmowe (te odroczone). Trudno jednak wydębić skierowania i często robimy te badania na swój koszt, zlecając prywatnie.
Resztę badań robimy sami na swój koszt (na zlecenie nielicznych, znających temat lekarzy w Polsce lub za granicą). To nie jest refundowane.
Testy na inteligencję dla autystycznego trzylatka to moim zdaniem jakaś pomyłka. Po co to? Co to ma dać? Jakich narzędzi chcą w tym celu użyć? Psychiatra w Polsce jest tylko do wystawienia diagnozy klinicznej (taki relikt przeszłości) ale leczeniem autyzmu się nie zajmuje. Autyzm to zaburzenie rozwoju a nie choroba psychiczna. Ładowanie psychotropów w 3 letnie dzieci to totalna pomyłka, może przynieśc wiele szkody.
Warto natomiast aby zdiagnozował dziecko DOBRY neurolog DZIECIECY.
Czytaj nasze forum, tu znajdziesz wiele metod, które pomagają naszym dzieciom, cos wybierzesz dla Was.
Napisz coś więcej o małym. Jak się zachowuje, z czym ma problemy, co Cie zaniepokoiło, na co chorował, czy był szczepiony i czym, jak ciąża i poród, jak trawi, co jada itd.

agnieszka.

• Nowicjusz
  • *
« Odpowiedź #410 dnia: Marzec 21, 2012, 09:58:24 »
Dawid uklada obsesyjnie wszystko,zabawki butelki od szamponow,sa jednak dni,kiedy postawi sobie 4 rzeczy i tyle.Nie chce mowic,nie pokazuje palcem ,bierze mnie za reke.Bardzo czesto ma gdzies jak sie go wola,ale wiem,ze slyszy,nieraz sie odwraca.Nie bawi sie z dziecmi,ale jak tos przjdzie do nas z dzieckiem wystawia zabawki i nie zlosci sie jak dziecko  zabierze mu cos z jego ustawionych rzeczy. Nie chce natomiast robic papa reka kiedys go uczylam bic brawo zrobil to sam,ale mu sie nie sopdobalo chyba,bo potem juz nie chcial.Zaczepia nas do zabawy i jest strasznie radosny:)
Tutaj nie robi badan zaden neurolog,zadnej diety ani lekow nie proponuja,zadnych witamin natomiast placowke,gdzie sa specjalisci takie jakby przedszkole do kotrego mam z nim chodzic.Nie ma zadnych badan oprocz obserweacji 4 dniowej przez pedagoda tych beznadziejnych badan przez psychologa i chwila z psychiatra,ktory ma specjalnosc w autyzmie.To jest wszystko:(
Badania z psychologiem wygladaja tak,pokazuje mu kartke i rysuje kreske po czym chce,zeby taka sama narysowal Dawid nie byl kompletnie zaintaeresowany natomias chcial probowal obrysowac sobie trojkat,ale to nie bylo ok.potem mial wyjac jakis maly samochodzic spod plastikowego pudelka nie chcial,bo samochodzikiem takim wlasnie sama bym sie nie interesowala,pozniej pokazala mu plastikowa butelka po leku wlozyla chrupka i kazala mu odkrecic,mowilam jej ,ze nie pozwalamy mu odkrecac butelek,bo bierze czasem do ukladania rozne butelki,ale nie dotarlo do niej dla niej nie umial odkrecic ,a powinien umiec,pokazala mu jakies kolko na sznurku wzial i polozyl,nie wiedzial co z tym zrobic,ja tez nie wiedzialam co powinien.Uznali,ze jest opozniony,pedagog,ktora go obserwowala kilka razy powiedziala,ze robi cos,czego nie robia dzieci w jego wieku ,na koniec jej opinia byla,ze bawi sie na poziomie 1,5 letniego dziecka.Zalamalam sie totalnie.Mam nadzieje,ze Ci specjalisci sa nieco bardziej elastyczni i faktycznie podejeda do niego indywidualnie

Costos

• Zasłużony
« Odpowiedź #411 dnia: Marzec 21, 2012, 13:56:50 »
diagnoza ZAWSZE dla rodzica uwielbiającego swoje dziecko nad życie jest prawdziwym SZOKIEM! dla każdego. Każdy z nas stara się na początku wypierać, nie wierzyć, negować. Tłumaczyć, ze tego nigdy nie robiliśmy to nie umie, że nie spojrzał bo się przestraszył, że nie naśladuje bo "jest zmęczony"- mogłabym tak w nieskończoność...
Choć to brutalne- przyjmij do siebie, ze masz chore dziecko (możesz tego nie nazywać autyzmem... to nie ma znaczenia przecież) i zabierz się do pracy do działania i- sorry..- bez użalania się nad sobą. U nas też nie jest kolorowo. Nikt nie stoi z tacą darmowych badań, leków itp. Po prostu każdy z nas wymienia się doświadczeniem, uczy się o chorobie własnego dziecka. I Tobie też to proponuję. Bądź dzielna! tak jak my wszyscy! jeśli masz wątpliwości- pisz! a tyle osób Ci pomoże! tylko nie trać zbędnego czasu na użalanie się nad SOBĄ.
Jaś ( 06.2008 ) - 25mg  ALA#79,  25mg DMSA#18
TS: mmr.,  nux vom., inf., bcg, wzwb, pneumo, rota, depakina, polly antyb., polly vaccine, anaesthetic rem.
homeopatia klasyczna (A.Ś)

Monika89

• Kreatywny
« Odpowiedź #412 dnia: Marzec 21, 2012, 14:22:11 »
Witaj,Agnieszko.My mamy diagnozę w poniedziałek w Centrum Zdrowia Dziecka w Warszawie.Wiem co tam usłyszę,już zdążyłam się z tym oswoić.Nie mam jednak pojęcia jak będzie przebiegała diagnoza.Byłam w Centrum 2 razy z małą na wizycie u psycholog.Pani dała małej kartkę i ołówek,żeby coś nabazgrała,potem pudełko po jakimś kremie do otworzenia,łyżeczkę żeby nakarmiła lalkę,grzebień żeby ją uczesała,kształty do dopasowywania,jakieś małe samochodziki.Widocznie wszędzie jest podobnie.
Pozdrawiam.
Monika
Roksana 31.08.2009

agnieszka.

• Nowicjusz
  • *
« Odpowiedź #413 dnia: Marzec 21, 2012, 16:20:14 »
Ja sie nie uzalam nad soba ,wiem,ze dawid ma autyzm ,czytalam o tym w internecie i dlatego zglosilismy sie do lekarza,wiedzialam,ze taka diagnoza bedzie. Zalamana bylam,bo po rozmowie telefonicznej z fundacja z Polski dowiedzialam sie,ze do kazdego dziecka badania powinny byc dostosowane indywidualnie,Dawid nie odkrecil tego co dostal od p. psycholog,ale odkrecil kolorowy sloik z polki,odkreca sloik z Nutella za kazdym razem oraz wszelkie zamkniete kosmetyki swojej siostry :)))nie interesowal sie samochodzikiem ,ale jak zobaczyl telefon pod pudelkiem natychmiast go wyjal,ale to ja poprosilam o cos innego niz samochodzik,nie orbil "papa",ale robi od wczoraj hi!!!Tutaj nie ma konsultacji z neurologiem,nie zalecaja lekow,ani dodatkowych badan.nIE UZALAM SIE NAD SOBA ,BO TEZ NIGDY W ZYCIU TEGO NIE ROBILAM..Chcialam sie dowiedziec jak to wyglada od kogos kto ma doswiadczenie.Chcialam sie dowiedziec o tych lekach jakie podajecie dzieciom,zeby tu na kolejnym spotkaniu o ktore specjalnie prosilam zapytac.Po przeczytaniu Waszego forum i po rozmowie z p. psycholog z Polski bylismy w szoku,ze najpierw slyszymy,ze Dawid robi cos ponad swoj wiek,a potem,ze bawi sie jak 1,5 roczne dziecko o to spytalismy wczoraj -odpowiedz,no robi,ale opinie wszystkich badajacych go specjalistow musza byc spojne-TO MOZE ZALAMAC!!!
Tutaj na szczescie mam tace darmowych wizyt i badan,jesli chodzi o swiadczenia,za co dziekuje Zosiu,ze zwrocilas mi uwage,to nic nie skladam,bo sa przyznawane automatycznie,wiec jest o niebo latwiej!!!
Na forum czytalam o badaniach o witaminie mb12 kwasie omega3-nic tu mi nie mowili,dlatego napisalam,bo chcialam sie przygotowac na rozmowe na ten temat,nie chce niczego kupowac bez konsultacji ze specjalista,chce umowic wizyte u specjalisty neurologa jak proponowala Zosia,za co rowniez dziekuje i musze jechac w wyznaconym terminie do Polski,tak wiec nie uzalam sie nad soba,tylko dzialam,oczywiscie ,ze wolalam uslyszec ,ze jest zdrowy,ale wiedzialam,ze nie jest i na to bylam przygotowana zalamalo mnie,ze tyle dziwnych rzeczy mowili nam ,a potem co innego wyszlo przy omawianiu diagnozy-ale chodzilo o poszczegolne rzeczy nie o koncowa diagnoze.To,ze musze pomoc dziecku jest naturalne,to ,ze musimy myslec o nim jest naturalne.Nie stracilam ani miuty czasu na uzalanie sie,Mase rzeczy zalatwilam od czasu napisania pierwszego postu.Mamy juz wyznaczoy osrodek do ktorego bedziemy chodzic codziennie na dodatkowe obserwacje i zajecia juz w przyszlym tygodniu. oraz transport do osrodka.Natomiast co mnie szokuje to wlasnie brak neurologa w calym procesie  w roznych innych krajach jest.To mnie szokowalo.

Costos

• Zasłużony
« Odpowiedź #414 dnia: Marzec 21, 2012, 20:05:55 »
No to naprawdę świetnie że jesteście już tak zorganizowani!! Wertuj to forum codziennie. Znajdziesz tu nieprawdopodobną ilość informacji na temat autyzmu i każdego dnia będziesz czuła się coraz lepszym specjalistą "od" leczenia własnego dziecka. Na początku być może wydaje się tego tak dużo a w gruncie rzeczy naprawdę wszystko to można ogarnąć widząc w końcu rezultaty naszych starań.
Zastrzyki z mb12 to świetny trop. Polecam. To nic trudnego!
omega 3 jak najbardziej też!
Dobrze, że macie już miejsce na terapie. Nie to sobie swoją drogą "leci", ale skupcie się też jak najszybciej na diecie/ walce z alergiami itp itd- generalnie nad stanem somatycznym. Poprawa stanu jelit sprawi ze terapia stanie się znacznie bardziej efektywna
TS: mmr.,  nux vom., inf., bcg, wzwb, pneumo, rota, depakina, polly antyb., polly vaccine, anaesthetic rem.

agnieszka.

• Nowicjusz
  • *
« Odpowiedź #415 dnia: Marzec 21, 2012, 21:41:54 »
tak tak-czytalam o problemach z jelitami,ale Dawid nigdy nie choruje,raz mial infekcje gornych drog oddechowych,zalatwia sie systematycznie,czasem zdarza sie,ze nie zrobi kupy jednego dnia.Nie zauwazylam,zeby mial problemy z jelitami przynajmniej do tej pory,narazie badalam go pod katem alergii nie wyszlo nic na co bylby uczulony,ale wiem,ze to zawsze i u kazdego moze pojawic sie z czasem,on nawet katar mial 2 razy tylko.Martwie sie tymi zastrzykami,czy ta witamine mozna podawac jedynie w zastrzykach?Tutaj nie moglam sie dowiedziec w aptece,poniewaz w Danii nie przepisuje sie lekow,jesli podaja jakis lek,to jest to ostatecznosc.Tutaj nawet na goraczke dla dzieci maja jeden jedyny syrop panodil.My mamy z Polski nurofen,poniewaz lepiej sie sprawdzal,gdy maly goraczkowal troche po szczepionkach,ktorych tez jest mniej niz w Polsce.Maja tu podejscie,ze raczej organizm ma sam zwalczac chorobe w ostatecznosci pomagaja lekami.Tak wiec nawet masc przy zabkowaniu tutaj przepisuje lekarz,nie mozna tego kupic w aptece tak jak u nas w Polsce :))))Dlatego wlasnie o to wszystko pytam,moze to sie wydawac glupie za co przepraszam:)))

Costos

• Zasłużony
« Odpowiedź #416 dnia: Marzec 21, 2012, 22:23:46 »
my tu wszyscy zamawiamy mb 12 z farmaci fiorentini z Włoch (potrzeba jakiegokolwiek lekarza recepta bo musi być napisane odpowiednie dawkowanie dostosowane do masy ciała dziecka- jakoś 65/kg ale dokłądnie nie pamiętam) lub ze Stanów (ale honorują tylko recepty lekarzy ze stanów).
Są rożne wcierki, spraye itp ale doświadczenie prawie wszystkich rodziców (i moje) mówi ze wszystko inne poza zastrzykami nie daje takich rezultataów jak po zastrzykach. Prędzej czy później wszyscy przechodzą na zastrzyki.
Z jelitami to świetna wiadomość!
a co z dietą?
myślcie jak najszybciej o chelatacji.

agnieszka.

• Nowicjusz
  • *
« Odpowiedź #417 dnia: Marzec 22, 2012, 22:33:53 »
Z dieta bedzie problem,bo Dawidus jest wszystkozerny z naciskiem na slodkosci - niestety.Omega 3 moglam kupic w tutejszej aptece,ale o witaminie mb12 nic nie slyszeli :)Powinnismy chyab zrobic badania na metale tak czytalam,ale musze poczekac na wizyte u specjalisty w przyszlym tygodniu .Chelatacja jak czytalam ...brzmialo niewesolo :(((

Dawid (11.09.2009)

Monika89

• Kreatywny
« Odpowiedź #418 dnia: Marzec 22, 2012, 22:59:11 »
Wszystkożernemu łatwiej dietę wprowadzić,podać leki i suplementy.Gorzej jak dziecko jest plujonem,który nic nie chce wziąć do jadaczki 8) Moja mała podobna do Twojego synka i z kupkami i z niechorowaniem,nawet wiek zbliżony...
Pzdr.Monika
Roksana 31.08.2009

agnieszka.

• Nowicjusz
  • *
« Odpowiedź #419 dnia: Marzec 23, 2012, 19:13:12 »
oj,czyli moze uda mi sie go przekonac do diety musze dokladnie o niej przeczytac,problem z dawidkiem jest taki,ze on uwielbia serki przerozne ,czytalam tu o danonkach i od razu wywalilam do smieci :)Tutaj troche trudno zdobyc niektore produkty,ale szukam,jesli Twoja mala jest taka podobna co jej dajesz jesli chodzi o diete??? suplementy??Nikt mu zadnych lekow podawac nie kazal narazie,wiec mysle,ze to chyba dobrze albo tutaj taki zwyczaj,w co predzej uwierze :(,Moze mialabys skype lub gg-oczywiscie jesli mozna sie tak kontaktowac,czy tylko przez forum?
Pozdr.
Aga

Dawid 11.09.2009