Autor Wątek: Do nowych czytelników  (Przeczytany 235457 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Lilianna22

• Zasłużony
Odp: Do nowych czytelników
« Odpowiedź #390 dnia: Styczeń 24, 2012, 13:41:09 »
Magi, takie obciazenie po narkozie da sie "odtruc" homeopatycznie.

magi

• Aktywny
« Odpowiedź #391 dnia: Styczeń 24, 2012, 13:49:09 »
Dzięki Lilianno, ja się przymierzam do odtrucia Nox Vomicą wg Tinusa. Muszę zakupić kulki i suple i zaczynam. Kurcze, tylko to moje przekonanie do homeo jest kiepskie  :-\

Lilianno Ty chyba odtruwałaś narkozę, prawda?
Król Maciuś I - 20.07.2009
atyzm dziecięcy

1#ALA 2mg

donna

• Global Moderator
  • Zasłużony
« Odpowiedź #392 dnia: Styczeń 24, 2012, 13:53:10 »
Magi a co oprocz diety stosowaliscie na grzyby/bakterie jelitowe?
----
Inga ur. 13.05.2007 - od 2011 chelatacja ALA,DMSA,DMPS ,lacznie ponad 100cykli
Michał ur. 15.06.2012
www.bioautyzm.pl
www.dietaoptimum.com
http://fotoforum.gazeta.pl/5,2,donna28.html

magi

• Aktywny
« Odpowiedź #393 dnia: Styczeń 24, 2012, 13:59:26 »
donna dajemy flumyckon (teraz w kapsułakch, bo ten słodki syrop nijak się miał do do wytycznych diety), dajemy probiotyki w dawce 100mld/dziennie, monolaurynę (2x1/2 kaps.), wspomagamy wątrobę sylimaronem (3x1/2kaps.), jakieś kropelki przeciwgrzybicze - combination 7. Napiszę już wszystko co podajemy - l-glutaminę, enzymy wątrobowe Kirkmanna, olej lniany, z wiesiołka, tran.

Dawliśmy też Furazolidon i Zentel.

Czekamy na wyniki czy mamy innych "przyjaciół";)
« Ostatnia zmiana: Styczeń 24, 2012, 14:12:01 wysłany przez magi »
atyzm dziecięcy

1#ALA 2mg

magi

• Aktywny
« Odpowiedź #394 dnia: Styczeń 24, 2012, 14:06:32 »
Napiszę Wam jeszcze, że jakieś dwa miesiące temu, jak brałam całą dokumentację z CZD do orzeczenia niepełnosprawności, dowiedzieliśmy się, że jak Maciek miał 3 miesiące (leżeliśmy wtedy z masywnym ZUM-em, a później z Klebsiellą) stwierdzono u Niego Candidę i nikt nie raczył nas poinformować. Dowiedziałam się po dwóch latach, jak złożyłam podanie o wydanie kserokopii dokumentacji :(
atyzm dziecięcy

1#ALA 2mg

Lilianna22

• Zasłużony
« Odpowiedź #395 dnia: Styczeń 24, 2012, 14:12:52 »
Dzięki Lilianno, ja się przymierzam do odtrucia Nox Vomicą wg Tinusa. Muszę zakupić kulki i suple i zaczynam. Kurcze, tylko to moje przekonanie do homeo jest kiepskie  :-\

Lilianno Ty chyba odtruwałaś narkozę, prawda?

Nie musisz byc przekonana, zeby dzialalo  :), jak zobaczysz pozytywne efekty to pewnie wyda ci sie to sensowne. Ja jeszcze nie odtrulam narkozy, bo caly czas sie bujam ze szczepionkami. Niestety musialy bardzo zaszkodzic mojemu dziecku bo na potencji M wciaz ma silne reakcje wiec powtarzam i powtarzam z przerwami na choroby  :).

magi

• Aktywny
« Odpowiedź #396 dnia: Styczeń 24, 2012, 14:16:04 »
Ale efekty sa? Kurka, jak ja bym chciała, żeby coś zadziałało, żebym kopa dostała  ::) My zaczniemy od narkozy, bo była ostatnia, a później szczepionki, no chyba, że szybciej wyjdzie chelatowanie. Ale narkozę spróbuję odtruć teraz.
atyzm dziecięcy

1#ALA 2mg

Lilianna22

• Zasłużony
« Odpowiedź #397 dnia: Styczeń 24, 2012, 14:50:35 »
Tinus twierdzil, ze nalezy zaczac od tego, co do czego masz pewnosc, ze zaszkodzilo, czyli tak jak u was od narkozy. Rozne sa remedia na narkoze, on wymienia nux vomica i mozna sie tez tego trzymac. Ja bralam po narkozie phosphorus tez z dobrym efektem, ale nie metoda Tinusa.
Jesli zdecydujesz sie odtruwac na wlasna reke, to po pierwsze, dawaj nastepna potencje jesli na poprzedniej nie ma juz ZADNYCH reakcji, mozna jedna potencje powtarzac wielokrotnie systemem tinusowskim 2x w tygodniu po 2 kulki. Jak reakcje sa silne, mozna je lagodzic roztworem 2 kulki na pol szklanki przegotowanej wody i dawac lyzeczke (uzywac plastikowej nie metalowej) co 1/2 godz.-godzine do zlagodzenia objawow. Poza tym druga zasada leczenia homeo 15 minut (niektorzy twierdza, ze pol godziny) przed i po podaniu leku pacjent nie je, nie pije, nie myje zebow. Warto tez w okresie leczenia unikac substancji aromatycznych jak mieta, eukaliptus, rumianek, kamfora, kawa, bo moga zniwelowac dzialanie leku homeo.
Mial duze postepy po zakonczeniu kazdej dotychczasowej szczepionki, ale ja konczylam na potencji M, bo mial bardzo silne reakcje, wiec nie odwazylam sie uzyc 10M.

magi

• Aktywny
« Odpowiedź #398 dnia: Styczeń 24, 2012, 14:57:36 »
Dzięki Lilianko, trochę mi też sprawę nakreśliła i rozjaśniła jedna mama  :-* A Wy odtruwacie pod kontrolą lekarza? Ja bym chciała pod kontrolą, ale czy znajdę w mojej okolicy jakiegoś, który sie zna   :-\  A reakcje, o których napisałaś, to np. katar, gorączka, wysypka, tak?
atyzm dziecięcy

1#ALA 2mg

Lilianna22

• Zasłużony
« Odpowiedź #399 dnia: Styczeń 24, 2012, 16:29:00 »
Nie wiem gdzie mieszkasz Magi, ale z tego co wiem odtruwa ta metoda jedna homeopatka w Warszawie, ale jest poczatkujaca i jedna homeopatka w Poznaniu. Ja odtruwam sama, ale gromadzilam wiedze na temat homeo oraz Tinusa przez 2 lata a moj syn byl leczony u 3 homeopatow. Zaden z nich nie odtruwa Tinusem wiec bedac przekonana, ze szczepionki zaszkodzily mojemu dziecku wzielam sie za to sama. Nie polecam samodzielnego odtruwania osobom, ktore nie uzywaly homeopatii dotychczas, bo po pierwsze trzeba miec jakies doswiadczenie w interepretowaniu objawow po drugie czasem sa gwaltowne reakcje i tez nalezy wiedziec co z tym fantem zrobic.
Co do reakcji na odtruwanie to moze byc wszystko, najczesciej te reakcje sa tam gdzie szczepionka zaszkodzila, czesto sa objawy brzuszne jak biegunka, alergiczne jak wysypka czy katar albo mentalne zwiazane z funkcjonowaniem dziecka. U mojego syna dominowaly te ostatnie, bywal w zaleznosci od szczepionki i potencji bardzo rozdrazniony, placzliwy, histeryczny, nadpobudliwy, miewal problemy ze snem, w jednym przypadku na 2 tygodnie bardzo cofnela sie komunikacja - o wiele mniej i gorzej mowil. W koniec koncow te pogorszenia sa przemijajace a potem nastepuje krok do przodu, u nas np. bardzo poprawialo sie rozumienie i kojarzenie, pojawiala sie tez lepsza zabawa, o wiele lepiej mozna z nim negocjowac, praktycznie zanikly ataki zlosci.

Lalila

• Nowicjusz
  • *
« Odpowiedź #400 dnia: Styczeń 24, 2012, 16:57:34 »
donna31-dziękuję bardzo za odpowiedź, mamy już jedną próbę wprowadzenia diety(opcję drastyczną:)) to było jeszcze przed diagnozą i szybko się niestety poddałam.  Radek zawsze był z tych niejedzących, bywały dni, w tym najgorszym okresie, że zjadł przez cały dzień jedną, suchą kromkę chleba:( Dlatego wprowadzenie diety było bardzo trudne i wtedy jeszcze tyle nie wiedziałam na ten temat. Teraz jest już lepiej, więcej wiem, więc to chyba dobry okres na taką zmianę.
*My robiliśmy badanie włosa w Biomolu (nie wiem na ile wiarygodne bo różne opinie słyszałam) i na tej podstawie, mamy zaleconą suplementację plus tran plus probiotyki, póki co na tym się opieramy.
*Badaliśmy kał na candide, wyszły dwa plusy, byłam z tym u 3 pediatrów, każdy powiedział, że nic nie mamy z tym robić, ewentualnie probiotyki. Jestem na 100% pewna, że musimy... ale nie wiem skąd zdobyć jakieś leki, bo pediatra nie chce wystawić recepty, nie wiem czy na lewo gdzieś kombinować:/
Myślę, że sporo już sama dieta pomoże, ale chyba przydało by się dziadostwo czymś na początku wybić:/
Też myślę o chelatacji, ale to dopiero jak się pozbędziemy grzybka i wyciągniemy organizm z najgorszego "syfiku" :)
« Ostatnia zmiana: Styczeń 24, 2012, 17:03:42 wysłany przez Lalila »
Radzio- 09.2008    autyzm
Eryś-01.2011

Lilianna22

• Zasłużony
« Odpowiedź #401 dnia: Styczeń 24, 2012, 18:18:45 »
Lalila, suplementowanie na podstawie badania z Biomolu jest trochę ryzykowne. Po pierwsze wątpię żeby brali w zaleceniach pod uwagę wiek dziecka a więc i dawkowanie, po drugie jak sama się przekonasz dzieci różnie reagują na różne suplementy dlatego dobrze wprowadzać je w kolejności a nie wszystkie razem. Oczywiście, że candidę należy przeleczyć i jeśli nie masz kompletnie innej opcji może wybierzesz się do dr. Tomaszewskiej, przynajmniej w celu wyleczenia candidy. Ja bym ci polecała umówić się z nią w Tychach (jest tam zwykle raz w miesiącu), bo w Vedze jest o wiele drożej. Nie musisz robić kompleksowego leczenia, ale podstawą kurację antygrzybiczną i przeciwpasożytniczą dr. ci przepisze.
To, że twój synek tak kiepsko i wybiórczo je to może być problem candidy, ale przede wszystkim alergii. Mój syn po prostu NIE MOŻE jeść wielu pokarmów, bo bardzo mu szkodzą, jak miał 2 lata to nie był w stanie zjeść kromki chleba bo tak mu szkodził gluten ani pół jogurtu bo szkodziło mu mleko. Tak, że u nas dieta mb/bg to była konieczność. Moim zdaniem stopniowe wprowadzanie diety jest wręcz wskazane, najpierw bez cukru i ewentualnie bez mleka, po paru tygodniach wywalamy gluten. Międzyczasie uczymy się co można dawać dziecku i próbujemy wprowadzać zamienniki.

Lalila

• Nowicjusz
  • *
« Odpowiedź #402 dnia: Styczeń 24, 2012, 19:56:10 »
Lilianna22-dzięki to dla mnie bardzo cenne wskazówki, Biomolowi nie do końca ufałam, ale na tamten czas to było chyba i tak najlepsze co mogłam zrobić. Możliwości suplementacji było i jest dużo, a ja musiałam dostać czarno na białym co i jak bo inaczej się nie mogłam odnaleźć:) Na razie zrobiłam mu przerwę...zobaczę czy jest jakaś różnica.
Super, że mi napisałaś o dr. Tomaszewskiej, jeśli można umówić się i leczyć bez wykonania badań (dla nas okrutnie drogich na ten moment)to byłoby świetne rozwiązanie. Tychy nawet bliżej:) A wiesz jak się z nią skontaktować żeby umówić wizytę?
Radzio- 09.2008    autyzm
Eryś-01.2011

magi

• Aktywny
« Odpowiedź #403 dnia: Styczeń 24, 2012, 20:00:12 »
Ja mieszkam pod Warszawą, tzn. nie tak pod, bo jakieś 55km od stolicy, ale nie byłoby problemu z dojazdem. Zresztą jeździmy do Vegi.
Lilianko, czy ta doktor z Wawy, to dr Staszczyk, bo chyba spotkałam się z taką informacją na forum, że zaczęła odtruwać Tinusem i nawet myślałam o wizycie u Niej. Jak nie dr Staszczyk, to możesz mi napisać nazwisko?
W sumie, to reakcje są takie, że można się wystraszyć, że z dzieckiem dzieje się coś niedobrego.
atyzm dziecięcy

1#ALA 2mg

Lilianna22

• Zasłużony
« Odpowiedź #404 dnia: Styczeń 24, 2012, 20:10:21 »
Ja mieszkam pod Warszawą, tzn. nie tak pod, bo jakieś 55km od stolicy, ale nie byłoby problemu z dojazdem. Zresztą jeździmy do Vegi.
Lilianko, czy ta doktor z Wawy, to dr Staszczyk, bo chyba spotkałam się z taką informacją na forum, że zaczęła odtruwać Tinusem i nawet myślałam o wizycie u Niej. Jak nie dr Staszczyk, to możesz mi napisać nazwisko?
W sumie, to reakcje są takie, że można się wystraszyć, że z dzieckiem dzieje się coś niedobrego.

Magi - tak to dr. Staszczyk. Możesz najpierw zadzwonić do niej i popytać o tego Tinusa. Zawsze lepiej mieć swojego lekarza, bo czasem trudno odróżnić reakcję na lek od choroby albo zeby nie panikować jak są jakieś silne nietypowe rekcje, albo dawno niewidziane objawy, które niby zwalczylismy.