Tematyczne > Autyzm

czy mozliwe zatrucie rtecia bez objawow autyzmu?

<< < (5/5)

borsooq:
To też zależy od osoby/typu zatrucia/obszaru mózgu, który niedomaga.

Ja, osobiście nie czuję się mniej bystry od przeciętnego misia :), jednak często brakuje mi pamięci. Coś wiem, jakoś się to robiło, gdzieś to było, ale nie mogę sobie przypomnieć. Zawsze tłumaczyłem sobie, ze to po ojcu. No tak, ale ojciec mówił, że ma to po babce. I koło się zamyka.

Czytając książkę Amy Yasko sporo się wyjaśnia. Może nie wszystkie tezy/hipotezy są adekwatne, czy nawet właściwe, ale jednak jakieś prawidłowości się znajduje, a w zasadzie wyjaśnienia tych prawidłowości.

Totalnie genialny jest przykład myszy i kwasu foliowego. To daje przykład tego, jak bardzo się degenerujemy z pokolenia na pokolenie poprzez czynniki środowiskowe.

mama_lobuziaka:

--- Cytat: borsooq w Kwiecień 30, 2013, 08:28:36 ---Amy Yasko też potwierdza, że wyższa od przeciętnej inteligencja jest zagrożona bardziej autyzmem.


--- Cytat: Amy Yasko - Autism: Pathways to recovery ---In addition to food additives and supplements, bodily glutamate load can also
increase due to mutations in the methylation pathway. If the methylation pathway
is not functioning optimally, folate—a polyglutamate—sits around unused
and can break down into glutamate. This, by the way, may also have the effect
of increasing intelligence, because to handle that excess load of glutamate, you
increase the number of your glutamate receptors, and this can correlate with high
intelligence—something I find in many of the children I work with. So mutations
in the methylation pathway drive both the excitotoxin damage and may also
help to explain the high intelligence observed in children with autism. Through
this program, my aim is to foster the intelligence, while limiting the damage.

--- Koniec cytatu ---

Czyli generalnie: zaburzona metylacja powoduje zwiększenie poziomu glutaminianu, to z kolei powoduje zwiększenie ilości receptorów, a to z kolei wpływa na zwiększoną inteligencję. Zatem - aby uniknąć autyzmu u dziecka, jeśli twój poziom inteligencji jest wysoki - szukaj głupiego partnera :)
Psiakrew, to tłumaczy czemu tłuki, stojące w bramie z piwem w ręku często mają zdrowe dzieci. Czyż to nie jest deprymujące?

--- Koniec cytatu ---

tez sie zawsze zastanawialam jakim cudem te panny ktore mijam tutaj na ulicach z papierosem w zebach, w ciazy i gromadka biegnacych za nia dzieci, maja zdrowe dzieci.
borsooqu dziekuje) wszystkosie juz rozjasnilo :)

a co do inteligencji, to moja podupadla STRASZNIE przez ostatnie 2 lata:( czesto wiem o co mi chodzi, ma pewna wiedze, ale za skarby swiata nie potrafie tego przekazac ...

no i obawiam sie ze i ja chyba jestem wysoko funkcjonujacym aspergerowcem:) tak mi sie te wszystkie objawy tutaj dopasowuja:) chyba ze gdzies po drodze sie zatrulam, bo pamiec mi siadla w ostatnich 2ch latach a w miedzyczasie sie rpzeprowadzilam do takiego niefajnego mieszkania... i w tym samymc zasie w ciagu paru meisiecy moj syn z dziecka super na czasie zrobilo sie dzieckiem z jakimis opoznieniami i teraz nie wiadomo czy winic szczepienia, antbiotyki, genetyke czy dywan w poprzednim mieszkaniu (kto wie moze ktos tam termometr stlukl albo inne swinstwo wczesniej :( )

moj maz ma ze 4 amalgamaty... i fatalna pamiec! zawsze to ltumaczyl ze ot tak po protu tak ma... nie rozroznia prawa lewa jak prowadzi samochod... bo niby mu sie myla...

czy to normalne ze szukam juz przyczyny wszystkich dolegliwosci obecnej cywilizacji w zatruciu metalami ? :)
 

borsooq:
Ja myślę, że normalne. Ja też się czuję mocno otępiały czasami. Kiedyś z kolegą rozmawiałem i stwierdziliśmy obaj, że najbardziej inteligentni czuliśmy się w liceum.

Może nasze organizmy zbierają te wszystkie zatrucia i jesteśmy coraz głupsi? Jeśli udało nam się uniknąć autyzmu w dzieciństwie, to teraz czeka nas Parkinson/Alzheimer, jeśli nie podejmiemy leczenia?

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[*] Poprzednia strona

Idź do wersji pełnej