Autor Wątek: chelation - odtruwanie  (Przeczytany 706531 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

bazylia

• Zasłużony
Odp: chelation - odtruwanie
« Odpowiedź #1080 dnia: Lipiec 21, 2010, 23:20:33 »
jinx - hej :) jakis czas temu pytalam Cie o Clear Detox, preparat detoksykujacy zawierajacy ALA, jako, ze temat nie daje mi spokoju pogrzebalam troche w necie i znalazlam cala mase suplementow zawierajacych ALA, ponadto generalnie ALA jest opisywany jako przeciwutleniacz wspomagajacy leczenie wielu chorob, poczawszy od chorob watroby, poprzez podwyzszony cholesterol, cukrzyce, na migrenach skonczywszy, bezpieczny i nie dajacy efektow ubocznych itd. No to kurcze jak to jest z tym ALA? Sorry ze tak cie wypytuje, ale wiem, ze masz temat zglebiony od podszewki i moze mi to wytlumaczysz? Nie rozumiem jak to jest, ze srodek, ktory wychwytuje rtec z mozgu i niewlasciwie stosowany moze u osob zatrutych rtecia wywolac wiecej szkody niz pozytku, jest sprzedawany bez recepty (nie wiem czy w Polsce) i reklamowany jest jako "cudowny przciwutleniacz" nie wywolujacy skutkow ubocznych...

mama_Dyzia

• Zasłużony
« Odpowiedź #1081 dnia: Lipiec 22, 2010, 15:34:57 »
W Polsce tez sa sprzedawane rózne preparaty zawierajace ALA
Natomiast ja mam pytanie dotyczace oleju lnianego Bugwinowego. Podobno zawiera czyste ALA? Slyszal ktos moze cos dobrego lub zlego na ten temat?
(...)Stanie się cud i poczujesz w sobie moc,
taka moc, co rozjasni mrok(...)
Dyziek  02.2009 (autyzm dziecięcy)
Dyziek 56 # 10 ALA
             5 # 1,56 DMSA

T.S. DPT 3 # 10 M

lucky.pl

• Zasłużony
« Odpowiedź #1082 dnia: Lipiec 22, 2010, 16:06:27 »
jinx - hej :) jakis czas temu pytalam Cie o Clear Detox, preparat detoksykujacy zawierajacy ALA, jako, ze temat nie daje mi spokoju pogrzebalam troche w necie i znalazlam cala mase suplementow zawierajacych ALA, ponadto generalnie ALA jest opisywany jako przeciwutleniacz wspomagajacy leczenie wielu chorob, poczawszy od chorob watroby, poprzez podwyzszony cholesterol, cukrzyce, na migrenach skonczywszy, bezpieczny i nie dajacy efektow ubocznych itd. No to kurcze jak to jest z tym ALA? Sorry ze tak cie wypytuje, ale wiem, ze masz temat zglebiony od podszewki i moze mi to wytlumaczysz? Nie rozumiem jak to jest, ze srodek, ktory wychwytuje rtec z mozgu i niewlasciwie stosowany moze u osob zatrutych rtecia wywolac wiecej szkody niz pozytku, jest sprzedawany bez recepty (nie wiem czy w Polsce) i reklamowany jest jako "cudowny przciwutleniacz" nie wywolujacy skutkow ubocznych...

ta odpowiedz juz chyba byla w watku o chelatowaniu.
bo ALA jest tym "cudownym" przeciwutleniaczem, o wielu fajnych wlasciwosciach,  nie wywolujacym skutkow ubocznych pod warunkiem ze nie jest sie zatrurtym rtecia, bo obok tych fajnych wlasciwosci ma tez wlasciwosci chelatujace rtec, co moze byc dobre, albo zle -w zaleznoscio od tego jak uzwyamy jak piszesz.

sek w  tym ze oficjalnie cos takiego jak przewlekle zatrucie rtecia nie istnieje, takze o wlasciwosciach ALA co do Hg nikt nie widzi potrzeby wspominac, o ile nawet sa tego swiadomi.
producenci nie beda umieszczac  informacji "nie uzywac gdy ma sie, lub posiadalo plomby amalgamatowe" bo znaczna czesc spoleczenstwa by tego nie kupowala , a instytucje ktore powinny zmuszac producenta do umieszczania takich informacji maja te sprawy gleboko gdzies bo dopuszczaja rtec w szczepionkach i amalgamatach, co jest wiekszym absurdem niz to ze nie mowi sie o wlasciowsciach ala, wiec nie ma raczej sie co dziwic:)
« Ostatnia zmiana: Lipiec 22, 2010, 16:16:03 wysłany przez jinx1983pl »
Uprzejmie proszę o stosowanie wyszukiwarki forum przed zadawaniem pytan. Dużo informacji jest w przeszłych postach.
Nie jestem lekarzem. Moje posty maja charakter informacyjny o zagadnieniach związanych z chelatacja Cutlera. Więc peace ;)

www.bioautyzm.pl

fight the future

lucky.pl

• Zasłużony
« Odpowiedź #1083 dnia: Lipiec 22, 2010, 16:12:15 »
W Polsce tez sa sprzedawane rózne preparaty zawierajace ALA
Natomiast ja mam pytanie dotyczace oleju lnianego Bugwinowego. Podobno zawiera czyste ALA? Slyszal ktos moze cos dobrego lub zlego na ten temat?

tez juz o tym mowilem...

"ALA" to skrot za:

1)kwas alfa-liponowy - srodek chelatujacy, przeciwutleniacz
2)kwas alfa-linoleinowy - zwiazek ktory jest w niejednym jedzonku, min bardzo duzo go w oleju lnianym, z ktorego organizm produkuje kwasy omega 3. (olej lniany tak naprawde nie ma kwasow omega 3, ma duzo tego ALA, ktore organizm przeksztalca w omega 3).
Uprzejmie proszę o stosowanie wyszukiwarki forum przed zadawaniem pytan. Dużo informacji jest w przeszłych postach.
Nie jestem lekarzem. Moje posty maja charakter informacyjny o zagadnieniach związanych z chelatacja Cutlera. Więc peace ;)

www.bioautyzm.pl

fight the future

mama_Dyzia

• Zasłużony
« Odpowiedź #1084 dnia: Lipiec 22, 2010, 20:51:24 »
dzieki wielkie za odpowiedz:)
(...)Stanie się cud i poczujesz w sobie moc,
taka moc, co rozjasni mrok(...)
Dyziek  02.2009 (autyzm dziecięcy)
Dyziek 56 # 10 ALA
             5 # 1,56 DMSA

T.S. DPT 3 # 10 M

samiii1

• Kreatywny
« Odpowiedź #1085 dnia: Lipiec 22, 2010, 20:56:15 »

z ktorego organizm produkuje kwasy omega 3. (olej lniany tak naprawde nie ma kwasow omega 3, ma duzo tego ALA, ktore organizm przeksztalca w omega 3).

kwasy omega-3 to jedne z nielicznych kwasów tłuszczowych, których organizm ludzki nie wytwarza i trzeba je dostarczyć w pożywieniu.
« Ostatnia zmiana: Lipiec 22, 2010, 20:58:57 wysłany przez samiii1 »

lucky.pl

• Zasłużony
« Odpowiedź #1086 dnia: Lipiec 22, 2010, 21:48:05 »

z ktorego organizm produkuje kwasy omega 3. (olej lniany tak naprawde nie ma kwasow omega 3, ma duzo tego ALA, ktore organizm przeksztalca w omega 3).

kwasy omega-3 to jedne z nielicznych kwasów tłuszczowych, których organizm ludzki nie wytwarza i trzeba je dostarczyć w pożywieniu.

no wlasnie sam nie wytwarza, wiec albo potrzebuje pelnego gotowca omega 3 w postaci np oleju rybnego/ tranu albo prekursora w postaci kwasu kwas linolenowego.

www.bioautyzm.pl

fight the future

pierre71

• Kreatywny
« Odpowiedź #1087 dnia: Sierpień 08, 2010, 21:33:51 »
Jinx, czyli podając dziecku olej lniany zamiast tranu to tak jakbym chelator podawał, czyli można narobić w organizmie szkody nie trzymając się protokołu Cutlera?
Pozdrawiam Piotr - tata Beatki 13.12.2003

lucky.pl

• Zasłużony
« Odpowiedź #1088 dnia: Sierpień 08, 2010, 23:21:34 »
nie rozumiem za bardzo. przeciez mowie ze ala w oleju lnianym to inny zwiazek niz ala-chelator.

www.bioautyzm.pl

fight the future

pierre71

• Kreatywny
« Odpowiedź #1089 dnia: Sierpień 15, 2010, 22:08:16 »
Ok - nie doczytałem.

Jinx - czy jest gdzieś dostępna polska wersja książki Cutlera?
Pozdrawiam Piotr - tata Beatki 13.12.2003

lucky.pl

• Zasłużony
« Odpowiedź #1090 dnia: Sierpień 16, 2010, 13:46:56 »
czytaj drugi watek.

www.bioautyzm.pl

fight the future

supcia

• Zasłużony
« Odpowiedź #1091 dnia: Sierpień 17, 2010, 23:22:53 »
Ok - nie doczytałem.

nie jesten Jinx...ale odpowiem..niestety nie ma:-(
生まれ変わり...無限に...優れた:-)

supcia

• Zasłużony
« Odpowiedź #1092 dnia: Sierpień 28, 2010, 15:23:18 »
Ok - nie doczytałem.

książki już mamy teraz trwa tłumaczenie- chetnych zapraszam do działu chelatacje w/g protokołu cutlera:-)
生まれ変わり...無限に...優れた:-)

alicja

• Zasłużony
« Odpowiedź #1093 dnia: Sierpień 28, 2010, 18:52:27 »

Jestem "starym" forumowiczem, moje dziecko ma juz prawie 13 lat.
  i od lat jestesmy z chelatacja "za pan brat".
 Kiedy zaczynałam (na starym forum sa jeszcze posty) na ten temat nie bylo prawie zadnych informacji, dlatego czuje sie usprawiedliwiona błedem jaki popelniełam.
 Starałam sie przygotować moje dziecko jak najlepiej do tych dzialan ( dieta, wyleczone grzyby itd) ale problem dzieci ze spaectrum to nie tylko obciazenie rtecia czy innymi metalami ale niemal całkowite załamanie wszystkich systemów , ktore odpowiadaja za detoksyfikacje.
To jest własnie najwiekszy problem a nie mozliwośc usuniecia metalu z mózgu.
Tak naprawdę , przeciez nikt nie wie na jakim poziomie jest metal czy na poziomie komórki ciała czy mózgu. Dowodem na takie obciazenia sa chociazby opiaty. metal na poziomie komórki ciała eleiminuje enzym rozkladajacy gluten.
Kiedy ciało pelne jest metali, to zaczynanie chelatacji od uwolnienia go jeszcze z mózgu spowoduje zablokowanie, zalanie nieczynnych prawie systemów.
Tak bylo u nas, podanie chelatora , ktory przekroczał bariere krew-mózg , spowodowało  całkowite zablokowanie ukladu limfatycznego. Toksyny całkowicie go zapchaly, dziecko dostawało obrzekow. Na dwa kolejne lata musielismy zajac się tylko nim.

U nas byl to to ten uklad , to samo niebezpieczenstwo dotyczy watroby, ukladu pokarmowego czy nerek. Dlatego uwazam to za ogromny bład zaczynanie od chelatora , ktory przekracza bariere. Wszystkie inne protokoly bardzo to podkreslaja aby rozpoczac od eliminacji metali najpierw z komorek ciała a dopiero potem z mózgu. Dla mnie jest to logiczne.

alicja

• Zasłużony
« Odpowiedź #1094 dnia: Sierpień 28, 2010, 19:03:26 »
Poza tym pod każdym wzgledem może stanowic baze i podstawe.
Podawanie od razu ALA to gra w"ciemno". Tak naprawde nikt nie wie co ma usunac i co usuwa.
ALA usuwa metale przez żółc i uklad pokarmowy, czy ktos zna labor. w Polsce , które potrafi zbadać rtęć w kale? Ja nie. To skad wiadomo ile cykli i czy wogole sa zasadne. Na podstawie zachowania ? To bardzo złudne.
Przy cyklach DSMA mozna zrobic poziomy w moczu , wtedy wiadomo z czym mamy do czynienia.
Zeby żółc wydobywała sie z watroby potrzebna jest do tego Tauryna, której nasze dzieci w 80% nie maja , to jak maja ją usunać?

Uważam, że podejmując sie chelatacji trzeba zapoznac się z wieloma protokołami bo nie ma jednego protokolu dla wszystkich dzieci i jedno dziecko może korzystac z wielu protokołów w zależności od sytuacji obciązenia i dyskutywanie na temat  wyzszosci" Swiat Bozego Narodzenia nad Wielkiej Nocy" jest absurem.

Nawet jeżeli uda sie usunac cokolwiek , to bez odbudowania systemu odtruwania to dziecko w szysbkim tempie nabedzie je z powrotem.