Autor Wątek: chelation - odtruwanie  (Przeczytany 697443 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

aniaitomek

• Nowicjusz
  • *
Odp: chelation - odtruwanie
« Odpowiedź #1395 dnia: Październik 25, 2014, 12:55:39 »
Witam,
Bardzo proszę o pomoc doświadczone mamy/tatusiów. Jesteśmy w 3 cyklu ala naszego 2-latka i dostał 1,5 h temu gorączki 38,5. Po pewnym czasie usnął. Wcześniej leciał przez ręcę. Myślę o przerwaniu chelatacji i podaniu ibupromu dla dzieci lub podaniu i dawki ala i ibupromu. czy tak można?

niespo

• Kreatywny
« Odpowiedź #1396 dnia: Październik 25, 2014, 13:23:14 »
ibuprom ogolnie nie jest w ogole rozwiazaniem, jesli ma Pani temperaturę do 39 stopni to mozna nic nie robic albo schlodzic cialo recznikami moczonymi w letniej wodzie i przykladac je dziecku na nogi,brzuszek glowe, rece, tam gdzie zniesie taki chlod. To jest sposob bardzo szybki na obnizenie temperatury, ale trzeba przy dziecku siedziec i wrecz przecierac i zmieniac oklady co kilka sekund, efekt po kilkunastu minutach gwarantowany. Ale jesli chodzi o zbijanie takiej temperatury to tylko wtedy gdy trwa dluzej niz kilka godzin czyli np. 4-6 godzin zalezy od dziecka i od wieku, od wytrzymalosci. jesli temp sie ustabilizuje na poziomie do 39 stopni to nie ma potrzeby podawania chemii(ibupromu), bo temperatura podnosi sie po to aby zwiekszyc ilosc "obroncow" w organizmie i jest to potrzebne do obrony. Dopiero dluzej utrzymujaca sie temperatura na wysokim poziomie zbyt mocno oslabia dziecko w tym przegrzewa mozg i moze powodowac jego uszkodzenia (w praktyce tylko chilowe i odwracalne ale zauwazalne np. wywracanie oczu do gory bialkami, powazne zawroty glowy, wraz z utrata swiadomosci itditd., zez itp.) Na chwilę obecną proszę schłodzić dziecko ręcznikiem zmoczonym letnią wodą, a ten cykl niewiem albo przerwac i nastepny zaczac od mniejszej dawki z ktora organizm sobie poradzi lepiej, albo trwac w tym cyklu( bo przerwanie grozi przeciez redystrybucją natychmiastową a z tym moglby sobie nie poradzic przeciez) i obserwowac stan dziecka, ewentualnie delikatnie po malu zmniejszac obecną dawkę, aby zmniejszyc redystrybucję końcową do minimum. To moje zdanie ale niech sie wypowiedza doswiadczone osoby.
Szymuś - rok 2007(stan na 11.04.2015)
~#18 Ala 60 mg
Michaś - rok 2010
#16 Ala 50 mg
Ja #7 ALA 60 mg
mąż #? ALA 50 mg

koliber

• Zasłużony
« Odpowiedź #1397 dnia: Październik 25, 2014, 19:46:44 »
temperatura 38,5 to nie jest jeszcze temperatura ktora sie zbija....
jakkolwiek temperatura to zbawienie dla organizmu...najlepszy sposob samoleczenia..

krecik08

• Zasłużony
« Odpowiedź #1398 dnia: Styczeń 19, 2015, 14:42:56 »
Witam,
Jestem nowa na forum, ale od dluzszego czasu sledze Wasze zmagania i walke o wyleczenie dzieci z "autyzmu" dzieki Wam rowniez zaczełam swoja drogę z homeopatia klasyczna u dr B, ale to nie ten watek. Chcialam sie dopytac czy przy chelatacji powinna sie pojawic tylko i wylacznie poprawa w funkcjonowaniu dziecka, bo gdzies tak wczesniej wyczytalam, czy moze byc tez tak ze jednak bedzie najpierw pogorszenie (regres) jak np. zdarza sie przy homeopatii klasycznej?
ps.JESTESCIE WIELKIE !!!
Krecik ur.06.2011
25 cykl ALA,DMSA,DMPS
Tinus, homeo klasyczna

koliber

• Zasłużony
« Odpowiedź #1399 dnia: Styczeń 19, 2015, 17:16:17 »
u nas na poczatku chelatacji pojawiło sie znaczne pogorszenie zachowania..ale i rozwoj mowy wiec to nie jest tak ze chelatacja od razu czyni cud
ja mawiam ze zeby było lepiej najpierw musi byc gorzej...i odnosi sie do wszystkich interwencji czyszczacych (tych istotnych)

krecik08

• Zasłużony
« Odpowiedź #1400 dnia: Styczeń 20, 2015, 10:33:56 »
oj tak koliber cos juz wiem na ten temat, bo jestesmy teraz na odrobaczaniu i odgrzybianiu i maly ma czasami straszne schizy...ale tak jak mowisz zazwyczaj pozniej powinna byc poprawa, juz sie nie moge doczekac :) teraz jeszcze dodatkowo wprowadzilam homeo klasyczne wiec swoje zapewne tez zrobi, a z chelatowaniem przymierzam sie tak na marzec i dlatego uwaznie wszystko wyczytuje i notuje z watkow :)
Krecik ur.06.2011
25 cykl ALA,DMSA,DMPS
Tinus, homeo klasyczna

krecik08

• Zasłużony
« Odpowiedź #1401 dnia: Styczeń 20, 2015, 12:36:16 »
Skarbus probuje wlasnie przez nie przebrnac ale to jeszcze troche czasu mi zajmie :) duuuuuzo tego, robie caly czas notatki i cos juz tam wiem ;)
Krecik ur.06.2011
25 cykl ALA,DMSA,DMPS
Tinus, homeo klasyczna

krecik08

• Zasłużony
« Odpowiedź #1402 dnia: Styczeń 20, 2015, 14:20:33 »
powiem szczerze ze ja juz czasami wymiekam jak czytam, ale zdarza sie tak ze nagle pojawia sie jakis nowy pomysl jak np. ostatnio wyczytalam mieszanie ALA z olejem bo sie lepiej rozpuszcza oczywiscie w kapieli wodnej i to ma nawet sens. Czasami siedze do 3 nad ranem i czytam, to nie jest normalne ;) Skarbus a Nasze dzieci to chyba ten sam rocznik 2011 ? moj jest z czerwca :)
Krecik ur.06.2011
25 cykl ALA,DMSA,DMPS
Tinus, homeo klasyczna

myszka-s (Adi 07/2012)

• Bywalec
  • **
« Odpowiedź #1403 dnia: Styczeń 29, 2015, 18:33:54 »
Witam
ja tu szukam i szukam i znalezc nie moge jak spojrzalam ze watek zaczyna sie od 2003 to oszalalm 12 lat ludzkiego doswiadczenia a ja mam tylko nocki poszulam sie jak na studiach tam tez bylo malo czasu na nauke hehehe
Czy kto chelatowal dziecko DMSA ale w czopkach szukam rodzicow ktorzy chociaz sprobowali anie takich ktorzy mi to odradza ale nie mieli z tym doczynienia. Bardzo wazne dla mnie jest to by z kims pogadac bo stoje przed wazna decyzja a jest mi ja ciezko podjac moj synek nie ma problemow z grzybami ani pasozytami u niego jest to czyste zatrucie metalami ciezkimi jest bardzo mocne troche pomaga nam homeopatia zaczyna cos tam gadac :P nawet sie lklocic i zastanawiam sie czy nie podjac sie teraz chelatacji
pozdrawiam  MaDZik

myszka-s (Adi 07/2012)

• Bywalec
  • **
« Odpowiedź #1404 dnia: Styczeń 30, 2015, 10:55:36 »
Skarbus
dziekuje bardzo:)
Madzik

magda21

• Bywalec
  • **
  • Oli 16.11.2009 autyzm
« Odpowiedź #1405 dnia: Kwiecień 07, 2015, 19:06:23 »
Dziewczyny mam pytanie odnośnie badanie z włosa możecie mi napisać gdzie można zrobić to co zaleca Cutler?? wiem tylko ze trzeba do stanów wyslac ale czy jakiś ośrodek w pl się tym zajmuje np Vega medica??

jackrabbit

• Nowicjusz
  • *
« Odpowiedź #1406 dnia: Październik 25, 2015, 14:57:39 »
Jak wynika z odpowiedzi, które otrzymałem na tym forum mój syn najprawdopodobniej jest zatruty rtęcią... Ma 2 lata i 2 miesiące. Walczymy z Candidą (przez około 1,5 tygodnia miał nystatynę oraz probiotyki, teraz tylko probiotyki, zobaczymy co dalej po badaniu kału). Chcielibyśmy z żoną spróbować chelatowania protokołem Cuttlera. Syn waży około 14kg. Mam do Państwa pytanie. Czy dawki chelatora ALA ustalaliście Państwo z lekarzem? Czy wyliczaliście to w jakiś sposób? Jestem zupełnie zielony w tym temacie. Przeczytałem na forum, że wiele osób podawało 3-5mg ALA co 3 godz. przez 3 dni, po 3 dniach przerwa i potem znów i tak 10 cykli dla sprawdzenia czy jest jakakolwiek reakcja. Czy dobrze rozumuję?
Badanie włosa zleciła nam neurolog mówiąc, że podejrzewa zatrucie rtęcią. Zastanawiam się jednak do jakiego lekarza zwrócić się o pomoc w tym chelatowaniu.
A i jeszcze jedno. Co można podawać na poprawę nadnerczy?

krzem

• Zasłużony
« Odpowiedź #1407 dnia: Październik 25, 2015, 16:06:43 »
neurolog mówiąc, że podejrzewa zatrucie rtęcią

W PL? Wow, a to się czasy zmieniają...

Dobrze przed chelatacją chociaż troszkę poznać "teren": organix, nietolerancje pokarmowe, badanie włosa, pasożyty w kale, bakterie w jelicie, wątroba, tarczyca, wirusy, metylacja. Oczywiści wszystko wyjdzie podczas cykli, ale po co sobie utrudniać.
Zapewne już to robisz, jednak mimo wszystko zachęcam do poczytania forum, pdm.pl i bioautyzm.pl i stopniowego wprowadzenia suplementacji wg Cutlera. Generalnie ważna jest indywidualna reakcja na chelatacaję. Czasami trzeba coś szybko zmienić, dołożyć, przerwać, kontynuować, a dziecko nie powie o co c'mon i nie wiadomo gdzie szukać pomocy. Wiedza czyni wolnym...

Tablica "chelatacja wg Cutlera" to bardzo dobre miejsce na Twoje pytania. Chelatacja wg Cutlera to też DMPS, DMSA, combo z ALA. Wszystko zależy od warunków. Zwykle zaczyna się od małej, dobrze tolerowanej dawki, stąd np. 3 - 5 mg ALA. Nie znam w PL lekarza, który dobrze ustawi suplementację i chelatory wg Cutlera.

Tulo 12.2010

"Nothing ever goes away until it has taught us what we need to know."

agaaa28

• Bywalec
  • **
« Odpowiedź #1408 dnia: Grudzień 09, 2015, 16:46:06 »
I to nas czeka, bo Kuba jest zatruty ksylenem, a mieliśmy duże pogorszenie po ostatniej szczepionce...

Jakieś rady?
1. Jakie badania przed?
2. Jak się przygotować?
3. Jak ochronić wątrobę?
4. Homeopatycznie czy inaczej? Jakie metody?
5. U kogo?
6. I na czym to w ogóle polega?

Kubuś, luty 2015

krzem

• Zasłużony
« Odpowiedź #1409 dnia: Styczeń 03, 2016, 15:12:08 »
Wykład wygłosił prof. Michael D. Powers psycholog kliniczny, wykładowca w Wyższej Szkole Medycznej Uniwersytetu Yale, dyrektor Centrum terapii w Glastonbury, zajmujący się tematem autyzmu od ponad 30 lat. Prof. Powers podkreślał indywidualizację terapii dla konkretnego dziecka oraz przygotowanie terapeuty, który powinien wiedzieć dlaczego stosuje daną metodę terapeutyczną oraz jakie jest poparcie efektywnosci metody w badaniach naukowych. Prof. Powers stanowczo odradził stosowanie: chelatacji, terapii sekretyną i metody ułatwionej komunikacji, jako metod potwierdzonych jako nieskuteczne. Metody z największą liczbą potwierdzonych pozytywnych efektów to interwencje behawioralne takie jak: wygaszanie, modelowanie, odraczanie, PECS.

http://polskiautyzm.pl/autyzm-od-nauki-do-praktyki-2015/
Tulo 12.2010

"Nothing ever goes away until it has taught us what we need to know."