Autor Wątek: chelation - odtruwanie  (Przeczytany 711670 razy)

kubjan

• Nowicjusz
  • *
chelation - odtruwanie
« Odpowiedź #1020 dnia: Październik 28, 2009, 13:56:20 »
czy potwierdzasz proces swojego odtruwania badaniami, jakimi, czy mógłbyś się nimi podzielić?

michael27

• Zasłużony
chelation - odtruwanie
« Odpowiedź #1021 dnia: Październik 28, 2009, 14:04:24 »

(jinx1983pl @ Paź. 28 2009,13:40)

(michael27 @ Paź. 28 2009,13:36)
a jak zdobywasz leki do chetlatacji? w Polsce są niedostępne.

ALA- kwas alfa liponowy jest dostepny w kazdej aptece. JEST CHELATOREM tej samej klasy co dmsa i dmps i do etgo tani jak barszcz.

Do tego wychwyci rtec wszedzie w organizmie, lacznie  z mozgiem , bo dziala w przestrzeni miedzykomorkwoej i wewntrzkomorkowej. Dmsa i DMPS dizalja tylko w tej 1szej.

Wg cutlera ALA jest najwazniejszy by pozbyc sie Hg z calego organizmu. (Warunek, brac go wg half-life w relatywnie malych dawkach. Inaczej narobimy se szkod.) DMSA i DMPS sa tylko pomocnicze.

no teraz to mnie zwaliłeś nóg! dostępny w Polsce i tani, przyznaję ze nie miałem o tym pojęcia.

lucky.pl

• Zasłużony
chelation - odtruwanie
« Odpowiedź #1022 dnia: Październik 28, 2009, 14:04:27 »

(kubjan @ Paź. 28 2009,13:56)
czy potwierdzasz proces swojego odtruwania badaniami, jakimi, czy mógłbyś się nimi podzielić?

jakie badania konkretnie masz na mysli?
Uprzejmie proszę o stosowanie wyszukiwarki forum przed zadawaniem pytan. Dużo informacji jest w przeszłych postach.
Nie jestem lekarzem. Moje posty maja charakter informacyjny o zagadnieniach związanych z chelatacja Cutlera. Więc peace ;)

www.bioautyzm.pl

fight the future

michael27

• Zasłużony
chelation - odtruwanie
« Odpowiedź #1023 dnia: Październik 28, 2009, 14:08:58 »
jaki cykl odtruwania stosujesz? czy mógłbyś go opisać?

lucky.pl

• Zasłużony
chelation - odtruwanie
« Odpowiedź #1024 dnia: Październik 28, 2009, 14:11:05 »

(michael27 @ Paź. 28 2009,14:04)
no teraz to mnie zwaliłeś nóg! dostępny w Polsce i tani, przyznaję ze nie miałem o tym pojęcia.

no i niestety wiekszosc lekarzy ktorzy lecza dzieciaki autysyczne nie maja o tym bladego pojecia. ba, nawet stosuja ala u dzieciakow jak kolejna witaminke typu wit c, e, selen sadzac ze robia dobrze a robia amse szkod dziciakom stosujac ala w duzch dawakch i nieregularnie. (ala oprcz bycia chelatorem, jest takze przeciwutleniaczem).

kto nie wierzy ze ALA jest 'profesjonalnym' chelatorem, polecam artyjul - w jez. ang - z brytyjsniego dziennika 'Toxicology' - ktory jest oficjalnym dziennikiem brytyjskiego tow. toksykologicznego. zalaczm link:

http://rapidshare.com/files/299070406/Rooney2007.pdf.htm
Uprzejmie proszę o stosowanie wyszukiwarki forum przed zadawaniem pytan. Dużo informacji jest w przeszłych postach.
Nie jestem lekarzem. Moje posty maja charakter informacyjny o zagadnieniach związanych z chelatacja Cutlera. Więc peace ;)

www.bioautyzm.pl

fight the future

kubjan

• Nowicjusz
  • *
chelation - odtruwanie
« Odpowiedź #1025 dnia: Październik 28, 2009, 14:16:40 »
przede wszystkim analizy pierwiastkowe z moczu, z krwi, włosów, porfiryny, albo niebezpośrednie aminokwasy, kwasy organiczne. Mnóstwo osób wykonuje ale nikt nie publikuje.

lucky.pl

• Zasłużony
chelation - odtruwanie
« Odpowiedź #1026 dnia: Październik 28, 2009, 14:20:10 »

(michael27 @ Paź. 28 2009,14:08)
jaki cykl odtruwania stosujesz? czy mógłbyś go opisać?

michael, opsialem go wyzej w wiekszosic.

bierzesz np ala, , dawke musisz dostsoowac, zaczyans zod malej, np 5mg/10mg, co 3h, non stop przez 3 dni, po 3 dnaich przestajesz. To jest jedne cykl. Potem robisz 3-4 dni przerwy, po to zeby organizm doszedl do siebie.

jendoczensie podjaesz supelementy zalcane przez cutlera, cynk, ozreciwutlaniecze, selen, i podczas odtrsuwania PRZEDE WSZYTSKIM wsponagasz watrobe: sylimarol, karczoch, poniewa kompleks ALA-HG jest metabolizowny przez watrobe.
Trzeba tez uwazac na grzybki bo przy odtruwaniu grzyby sie nasilaja. czyli np przygotowac wczensiej dziecko dieta i nie poluznaic diety podczas odtruwania.

Wg cutlera jeden taki cykl powino sie robci tygodniowo. Z czasem ziwkeszac dawke, keidy ebdziemy widziec ze obecna dawka nie przynosi rezultatow. jezlei uzyjemy z aduzje dawki, obciazymy tlyko organizm, bedziemy wyciagac metale ponad sily organzmu i skonczy sie to redystrybucja i ogolnym zestresoaniemorganizmu/pogorszeniem.

www.bioautyzm.pl

fight the future

lucky.pl

• Zasłużony
chelation - odtruwanie
« Odpowiedź #1027 dnia: Październik 28, 2009, 14:22:22 »

(kubjan @ Paź. 28 2009,14:16)
przede wszystkim analizy pierwiastkowe z moczu, z krwi, włosów, porfiryny, albo niebezpośrednie aminokwasy, kwasy organiczne. Mnóstwo osób wykonuje ale nikt nie publikuje.

Nie nie robie ich, z prostego powodu - nie mam na nie pieniedzy.

skad wem ze mam zatrucie Hg?

-badnaie wlosa-historia choroby/doleglwisoci
-zalamenie sie zdrowia po ekspozycji na hg i wywlwoanie idnetycznych problemow co u dzieci autyscznych
-reakcja na kwas-alfaliponowy - kyora dowodzi zatrucia.
-wiele doleglwisoci b charaketsrycznych dla Hg.

to w duzym skrocie.

www.bioautyzm.pl

fight the future

michael27

• Zasłużony
chelation - odtruwanie
« Odpowiedź #1028 dnia: Październik 28, 2009, 14:24:51 »
chelatujesz się tylko ALA?

michael27

• Zasłużony
chelation - odtruwanie
« Odpowiedź #1029 dnia: Październik 28, 2009, 14:30:14 »
co by nie mówić masz chłopie wiedzę! już dawno nie czytałem tak pouczających wypowiedzi. wpadaj częściej na forum bo takich jak TY nam tu trzeba!

lucky.pl

• Zasłużony
chelation - odtruwanie
« Odpowiedź #1030 dnia: Październik 28, 2009, 14:44:46 »

(michael27 @ Paź. 28 2009,14:24)
chelatujesz się tylko ALA?

tak, bo jest to jedyny dostepny. Z checia bym sprobwoal dmps, ale neidtsopeny w Polscie i drogi jak cholera. A zaleta taka ze mozesz brac co 6-8 godzin, zamiast np ala 3 i nie zarywac nocy. (tak w nocy tez trzeba brac).

Trzeba pamietac o bw aznej zreczy  -ALA przekracza bareire krew mozg co ma swoje zalety I wady.

zaleta taka ze JAKO JEDYNY CHEATOR pozwala oczyscic Hg z mozgu. Bo ta nigdy sama nie wychodiz, wbrew temu co mowi wielu lekarzy, z mozgu. Wlansie daltego z emamy ta bariere krew mozg.

ALE ALA moze wprowadzic tez hg do mozgu i pogorszyc.

WSZYTSKO ZALEZY OD tego jak sie uzywa - jesli zgodnie z protkolem Cutlera - to oczyszcza. male, CIAGLE DAWKI POWOLI WYRPWOADAJA hG Z MOZGU (i organow wewnetrznych).

Pojedyncze przerwyane, duze dawki, gromadza hg w mozgu.

Dlatrego walsnie wielu lekarzy, uzywajac ALA w zly sposob, robia wiecej szkod niz pozytku.

www.bioautyzm.pl

fight the future

michael27

• Zasłużony
chelation - odtruwanie
« Odpowiedź #1031 dnia: Październik 28, 2009, 14:51:24 »
a w jaki sposób ustaliłeś dawkę ALA dla siebie? czy jest jakiś sposób żeby to ustalić? czy ALA chelatuje tylko rtęć? czy inne metale też?

lucky.pl

• Zasłużony
chelation - odtruwanie
« Odpowiedź #1032 dnia: Październik 28, 2009, 14:52:45 »

(michael27 @ Paź. 28 2009,14:30)
co by nie mówić masz chłopie wiedzę! już dawno nie czytałem tak pouczających wypowiedzi. wpadaj częściej na forum bo takich jak TY nam tu trzeba!

Dzieki ale ja jedynie powtarzam co mowi Andy Cutler. To on odlwalil kupe roboty, przeszukal literature i napisal skaizke na ten temat i opracowla protkokol jak to leczyc.  Sam notabene byl zatruty Hg z amalgamtow (tak jak ja), i do tego ejst specjalista w dziedzinie.

Dlatego tak bardzo promuje jego protkol i wiedze. Jest to ejdyna osoba ktorej publiakcje , to co mowi o Hg i autyzmie ma w pelni sens, i oparte jest na zrodlach naukowych a nie spekulacjach.

http://health.groups.yahoo.com/group/frequent-dose-chelation/messages

To jest forum dla lduzi odtruwajcych sie jego protkolem. masa informacj i zyczliwych, pomocnych ludzi. Sam andy cutler tez tam odpisuje. Niestety, oczywiscie po ang.

www.bioautyzm.pl

fight the future

michael27

• Zasłużony
chelation - odtruwanie
« Odpowiedź #1033 dnia: Październik 28, 2009, 15:00:56 »
powtarzasz, ale sam tą wiedzę przyswoiłeś i dzielisz się nią. SZACUNEK!

lucky.pl

• Zasłużony
chelation - odtruwanie
« Odpowiedź #1034 dnia: Październik 28, 2009, 15:03:42 »

(michael27 @ Paź. 28 2009,14:51)
a w jaki sposób ustaliłeś dawkę ALA dla siebie? czy jest jakiś sposób żeby to ustalić? czy ALA chelatuje tylko rtęć? czy inne metale też?

Ala chelatuje rtec i arszenik. Hg w 1szej kolejnosci. Trzeba podawac cynk wraz z ALA, poniewaz ALAa, z czasem, pwooduje wieksza rtencje meidzu w organizmie. Stad te przerwy sa pomocne, aby organizm sobie wzytsko 'poustawial' po chelatacji.

Na dodatek ala ziwksza poziom glutationu i wspomaga metablizm komrkowy a zatem pomaga tez troszke w tym zakresie -  a wiemy jak b wazny ejst to u dzieci autystycznych.

dawke mozesz ustalic tylko dswiadczalne. generalnie im bardziej zatruty/chory tym od mneisjzje dawki musisz zaczac. Ja jestem osoba dorosla, a sam obecnie nie toleruje wiecej niz 5mg! Chcoiaz poziom tolerancji zmienia sie w roze stronywraz z chelatacja i zalezy od wielu czynnikow  obecnie np mam wiekszy rpoblem grzybiczny wiec toleruje tylko 5mg.

Wiec u dzieci nie zaczynalbym od wiecej niz 5mg! nawet mniej, 2.5. zrobic cykl, zobaczyc co sie dzieje. Jezlei sa negatywne skutki uboczne - zwlaszca duze - swiadczy to o dwoch zreczach:
- dowodzi zatrucia Hg, bo ala jesli juz to tylko powinno wzmaznaic roganizm, jako przeciwutlnieacz.Ale jesli wpodouje skutki uboczne duze to to oznacza ze przemsizzca rtec, a zatem z eona jest!
- ze dawka jest za duza. Detoks powinien byc odczuwalny, ale niestresujacy/tolerowany. Trzeba pokombinwoac.

W kapsulkach neistety ejst po 100mg ala, ale jest an to spsoob. Jesli chcesz chelatowac dziecko, mozesz np 100mg rozpuscic w plynie/soczku, i strzykawka robic 'siup' to buzki lub na talerz.
jesli jako osoba dorosla, chcesz bra w kapsulakch,mzoesz zmeiszac z jakims rpsozkiem - dobrze! - iw etdy dzielic - wiekszy materialw yscjiowy latwiej dzielic na rozne czesci. Troche jak narkoman;) ale dziala.

pamietac o braniu przeciwutleniaczy, zwlaszcza sylimarolu/karczocha.

www.bioautyzm.pl

fight the future