Autor Wątek: BADANIE MOCZU  (Przeczytany 5814 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

anis

• Bywalec
  • **
BADANIE MOCZU
« dnia: Kwiecień 26, 2007, 10:40:46 »
Witam. Zrobiłam Karolowi badanie moczu i chciałam zapytać co może oznaczać bardzo wysoki poziom szczawianów wapnia. Do lekarza wybieramy się dopiero w przyszłym tygodniu ale jeśli uświadomicie mnie, że to coś niepokojącego to pojadę już jutro.

2mek

• Kreatywny
BADANIE MOCZU
« Odpowiedź #1 dnia: Kwiecień 26, 2007, 13:23:10 »

(anis @ Kwie 26 2007,10:40)
Witam. Zrobiłam Karolowi badanie moczu i chciałam zapytać co może oznaczać bardzo wysoki poziom szczawianów wapnia. Do lekarza wybieramy się dopiero w przyszłym tygodniu ale jeśli uświadomicie mnie, że to coś niepokojącego to pojadę już jutro.

W jakim badaniu (laboratorium) i jaki poziom?

Przyspieszenie wizyty zbyt wiele nie da. Tego nie da się szybko usunąć. Lekarz pewnie zaleci dietę niskoszczawianową + wapń (z magnezem).

anis

• Bywalec
  • **
BADANIE MOCZU
« Odpowiedź #2 dnia: Kwiecień 26, 2007, 14:12:28 »
Jest to zwykłe badanie moczu zlecone przez pediatrę, który chciał wykluczyć infekcję układu moczowego ponieważ Karol nic nie chce jeść. I nie ma podanej ilości tylko opis " bardzo liczne szczawiany wapnia" Bierzemy już suplementy więc nie wyobrażam sobie jeszcze większej dawki witamin i minerałów. A dieta mnie załamuje bo dzienny jadłospis mojego dziecka w tej chwili wygląda następująco. Śniadanie paluszki. Obiad ziemniaki i trochę kotleta schabowego. Podwieczorek deser owocowy. Kolacja paluszki. Jak nie ma paluszków to nic. I tak odżywia się już od 3 tygodni. Zrobiłam już wszystkie możliwe badania , czekam na wyniki krwi i candidy, w porzednim badaniu miał ++. Płakać mi się już chce bo myślałam, że jak będzie na diecie bezmlecznej i bezcukrowej to będzie miał apetyt i zacznie jeść warzywa, ryż i inne pokarmy, a tu jest coraz gorzej i nie mam pojęcia co robić. Od poniedziałku zaczynamy podawać MB12 może po tym coś się zmieni.

toma

• Kreatywny
BADANIE MOCZU
« Odpowiedź #3 dnia: Kwiecień 26, 2007, 15:19:12 »
Anis, z tym apetytem i jadłospisem przechodziliśmy to samo-zero zup, obiadów, warzyw czy owoców, tylko kanapki cały dzień. Nie wiem, czy to po MB12 (dostaje juz prawie pół roku), czy po innych suplementach, ale od niedawna jest zupełna zmiana - synek je zupy, obiady (róznego rodzaju mięso, kopytka bg, kasze), świeże jabłka, pomidory, a kiedyś nie chciał nawet spróbować. Myślę, że dużą rolę odegrało też przedszkole, bo to własnie tam zaczął jeść obiady i nabrał chęci do samodzielnego jedzenia.

2mek

• Kreatywny
BADANIE MOCZU
« Odpowiedź #4 dnia: Kwiecień 26, 2007, 15:33:25 »

(anis @ Kwie 26 2007,14:12)
Jest to zwykłe badanie moczu zlecone przez pediatrę, który chciał wykluczyć infekcję układu moczowego ponieważ Karol nic nie chce jeść. I nie ma podanej ilości tylko opis " bardzo liczne szczawiany wapnia" Bierzemy już suplementy więc nie wyobrażam sobie jeszcze większej dawki witamin i minerałów. A dieta mnie załamuje bo dzienny jadłospis mojego dziecka w tej chwili wygląda następująco. Śniadanie paluszki. Obiad ziemniaki i trochę kotleta schabowego. Podwieczorek deser owocowy. Kolacja paluszki. Jak nie ma paluszków to nic. I tak odżywia się już od 3 tygodni. Zrobiłam już wszystkie możliwe badania , czekam na wyniki krwi i candidy, w porzednim badaniu miał ++. Płakać mi się już chce bo myślałam, że jak będzie na diecie bezmlecznej i bezcukrowej to będzie miał apetyt i zacznie jeść warzywa, ryż i inne pokarmy, a tu jest coraz gorzej i nie mam pojęcia co robić. Od poniedziałku zaczynamy podawać MB12 może po tym coś się zmieni.

Nie wiem na ile takie badanie jest wiarygodne. Być może szczawian są podwyższone bo jest jakaś infekcja.
Być może powinnaś zrobić kompleksowe badania (np. w GPL). Może się okazać że dieta wcale nie jest potrzebna.

Co do odżywiania to mój synek je podobnie z tym, że zamiast paluszków je kabanosy drobiowe.

Podobno na apetyt pomaga cynk.  Jakiś czas temu podawałem i zaczął próbować nowe rzeczy. Więc teraz je nie tylko kotleta schabowego ale również  drobiowego plus kurczaka pieczonego. Wstrętu do warzyw nie udało się zwalczyć.
Ma za dużo szczawianów ale nie jakoś dramatycznie.

Mięsko w diecie niskoszczawianowej jest OK. Paluszki w dużych ilościach (mąka) podnosi szczawiany.

W owocach należy unikać winogron, wszelkiego typu jagód (czarnych, poziomek, truskawek, porzeczek, malin), fig i kiwi.

W naszym przypadku najlepiej na jedzenie robi wysiłek fizyczny. Jak sie zmęczy to zje więcej. Podobnie wspólne posiłki z innymi dziećmi w przedszkolu.

• Gość
BADANIE MOCZU
« Odpowiedź #5 dnia: Kwiecień 27, 2007, 09:54:31 »
przy problemach ze szczawianami :
 Pijemy duzo
jemy czerstwe pieczywo
nie dajemy mleka i jego przetworow
jajka kurze
chude miesa
kasze kapusta czerwona i biala ,soczewica groch etc   BEZ soli.

ZABRANIA SIE!
szczawu
szpinaku
cytryny
fig
sliwek
poziomek agrestu
kakao
czekolada
zalatyna ( galaretka ) duzo sokow z warzyw ( sami wyciskamy)
Wskazane sa "
kompoty z jablek , czarnych porzeczek .

Zycze zdrowka !

ToTa

• Zasłużony
Odp: BADANIE MOCZU
« Odpowiedź #6 dnia: Listopad 19, 2012, 06:16:12 »
przez pomylke zestaw do badania wyslano z moimi danymi, udalo mi sie to odkrecic, mam jednak problem ze zlapaniem pierwszego porannego moczu u malego. Czy moge uzyc zwyklej nowej torebki strunowej przerobionej na tzw. pediatric collection bag... chyba to jakos sie tak nazywa...

...bardzo Was prosze o rade
mistrzu ♥         kwiecien 10'
Tinus{DTaP, HepA, Hib, Prevnar}
PREVNAR 10M szybki cykl
zniżka vitacost; http://goo.gl/tV9fef

prof. Andrzej Nowak "Jak Zachód.... " https://m.youtube.com/watch?v=yfQ7rpq_irA

Agatita

• Kreatywny
« Odpowiedź #7 dnia: Listopad 19, 2012, 11:26:47 »
Ja rano wyciągam śpiące dziecko z łózka, rozbieram, stawiam gołe w wannie, puszczam wode w zlewie i tak mam pierwszy poranny mocz :)
"Pesymista widzi trudności w każdej nadarzającej się okazji, optymista widzi okazję w każdej trudności"  Sir W. Churchill

Adaś ( X 2008 - autyzm)  
Ala ( IV 2010)

p

• Kreatywny
« Odpowiedź #8 dnia: Listopad 19, 2012, 11:54:46 »
też mam problem ze złapaniem porannego moczu. mała rano robi siku od razu z kupą :(

zwykła torebka strunowa raczej nie może być, bo nie jest sterylna

katieee

• Bywalec
  • **
« Odpowiedź #9 dnia: Listopad 19, 2012, 15:54:28 »
Ja podobnie jak Agatita, rozbieram do golasa wcześnie z rana i stawiam przy umywalce z odkręconą wodą. Zabawy z wodą uwielbia więc chwila moment i mocz zebrany prosto do pojemniczka :) Zawsze działa!