Autor Wątek: autyzm choroba autoagresywna ?  (Przeczytany 7532 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

 • Gość
autyzm choroba autoagresywna ?
« dnia: Grudzień 23, 2008, 18:59:37 »
Witam
O przyczynach trudno dyskutować , skutki kazdy z nas zna .Wiec jakie sa dowody i jak leczyc.

Duzo słyszy się o przeciwciałach przeciw mielinowych ,  a mało to bada .
W Polsce takie badania nie istnieją .
Przyczyny tego mogą być w nas , matkach , tak dowodzi ostatnie badanie na małpach .
Grupa poddana zastrzykom ,IgG z krwi matek które maja dzieci autystyczne ,  , stały się pobudzone i miały wiele zaburzeń typu autystycznego .


http://lib.bioinfo.pl/pmid:18262386

Z proponowanych metod napewno Naltrexon ,inne z grup obnizajacych agresje,
no i genowa .

Ciekwa jestem ilu z Was robiło badania w USA na przeciwciała przeciw mielinowe ,czy inne w kierunku autoagresji

Baskwi

 • Zasłużony
 • *****
 • Wiadomości: 1510
autyzm choroba autoagresywna ?
« Odpowiedź #1 dnia: Grudzień 23, 2008, 21:36:05 »
Takie sobie tłumaczenie:
Autyzm wraz z zespołem Aspergera i zaburzenia rozwojowe wszechogarniającego nie stanowią inaczej spektrum warunków (spektrum zaburzeń autystycznych lub ASD), który charakteryzuje się zaburzenia zachowania społeczne, zaburzenia komunikacji i obecność stereotypów zachowań lub ograniczonych interesów. Przyczyna (-y) w większości przypadków ASD nie są znane, ale istnieje wyłaniający się konsensus, że wiele etiologies ASD. Jedną przyczynę ASD jest narażenie na mózg płodu do matki w czasie ciąży autoprzeciwciał. Neuronów przeciwciała matki związane z autyzmem, a zaburzenia języka.Do przedstawienia dowodów dla tej hipotezy, cztery małpy rezus były narażone prenatally do IgG zebranych z wielu matek dzieci z rozpoznaną ASD. Cztery małpy rezus kontroli były narażone na IgG matki zebranych z wielu rozwijających się zazwyczaj dzieci.  Pięć dodatkowych małp były nieleczonych kontroli. Małp obserwowano w różnych modeli zachowań społecznych związanych z unikalnych sytuacjach. Zachowań były punktowane przez wyszkolonych obserwatorów i ogólną działalność była monitorowana z actimeters. Małpy Rhesus gestationally narażone na obecność przeciwciał klasy IgG matki od dzieci z ASD konsekwentnie wykazuje zwiększone całego ciała stereotypies wielu testów modeli. Te małpy były także Hyperactive w porównaniu do kontroli. Leczenie z IgG oczyszczony z matek typowo rozwijających się dzieci nie wywoływał  Hyperactive stereotypowych zachowań. Ustalenia te potencjalne wsparcie dla etiologia autoimmunologiczna w podgrupie pacjentów z zaburzeniami rozwoju neurologicznego. Ta perspektywa wzbudza badań prenatalnych dla rozwoju neurologicznego oceny czynników ryzyka i możliwości terapii prewencyjnych.
Czy to znaczy że nie szczepienia, pasozyty i grzyby odpowiadaja za autyzm? I czy to cos zmienia dla naszych dzieci, jakies leczenie czy tylko terapia, bo mózgu nie zmienimy, można tylko wytworzyc nowe połaczenia?

 • Gość
autyzm choroba autoagresywna ?
« Odpowiedź #2 dnia: Grudzień 23, 2008, 21:51:02 »
Istnieje również teoria proteiny NEUROLIGIN 1 i 2 .Obie sa obecne w mózgu i kontrolują rozwój synaps .
Baskwi , zadałaś pytanie , i słusznie .
Ja jednak sadze ze tzw .podwyższone grupy  ryzyka mogą mieć zwiazek z nami ,matkami .Głównie chodzi o zakażenia drożdżami czy clostridiami etc co w efekcie ustawia nasze dzieci w rzędzie słabych genetycznie .
Ponieważ genetyka jest czuła na zmiany środowiska , toksyczności ,wirusów etc może dochodzić tzw czynnik środowiskowy który zapala cala kaskadę wypadków .Tak czy siak zmiany w naszych dzieciach sa bardzo glebokie w komórce.Mozna pomagać ale o wyleczeniu  ............trudno mowic statystycznie .
Stad moje zainteresowanie geno terapia .
A dzięki za tłumaczenie  '<img'>

Baskwi

 • Zasłużony
 • *****
 • Wiadomości: 1510
autyzm choroba autoagresywna ?
« Odpowiedź #3 dnia: Grudzień 24, 2008, 01:05:43 »
Nie ma za co , to automat tlumaczył ':<img:'>   a ja bęðe dalej dopytywac bo własnie dostałam skierowanie na immunologie i znów na genetykę , wiec drąze temat. Na razie najbardziej mnie wkurza że do 5.01. nie mozna nawet się zapisać, bo nie mają kontraktów, ale to inny temat.
Przyznam że trudno mi sie pogodzic z tymi słabymi genami patrząc na duże , silne i nie chorujące dziecko ale te przeciwciała sa intrygujące, zajmę sie nimi po świetach. Możew to jest zupelnie inaczej niz mi wydaje '<img'>

 • Gość
autyzm choroba autoagresywna ?
« Odpowiedź #4 dnia: Grudzień 25, 2008, 11:55:17 »
Baskwi , mnie tez bardzo intrygowało i chciałam "czarno- na białym " CO??jest nie tak w moim dziecku .Podobnie mam drugie zdrowe etc
Jedno już wiem ........tymi badaniami NICZEGO nie zmienię .A czym bardziej drążyłam temat tym bardziej oddalam sie od sedna , czyli konkretów .

Bo i co jeśli wyjdzie Rett ,czy FrgX etc Dzis już leczy sie FraX a na Retta robi się geno terapie .Moje wysiłki sa wokół konstruktywnych wyjść , nie zatrzymuje się na teoriach za którymi nie ma ........nic .

Baskwi

 • Zasłużony
 • *****
 • Wiadomości: 1510
autyzm choroba autoagresywna ?
« Odpowiedź #5 dnia: Grudzień 26, 2008, 09:45:56 »
Tzn. za tą teoria o przeciwciałch nie ma nic '<img'> Myślałam( a może miałam nadzieje) że jak juz robia badania, doświadczenia itp. to bedą dalej drązyc temat i szukac terapi czy leków, bo przecież muszą sie zwrócic koszty takich eksperymentów.

 • Gość
autyzm choroba autoagresywna ?
« Odpowiedź #6 dnia: Grudzień 26, 2008, 19:31:09 »
Machina farmakoterapii polega na wyłączności osiągniętych wyników .
Dlatego jak już coś ustala badaniami to będą szukać leku następne 50 lat , a i tak wszystko leży w układzie odpornościowym .
Osłabianie go  naraża nas na inwazje wirusów , podnoszenie reaktywności , podnosi autoagresje ....................kwadratura kola .
Ja to obserwowałam gdy dawałam Transfer czy colostrum ,było gorzej .............
ale dziecko rosło i wyglądało na zdrowe .Jak dawałam leki na robale , czy inne dziecko marniało ale rozwijało sie intelektualnie .I bądź tu mądrym .
Ja postawiłam na homeo a teraz geno terapie .

Po daniu Tuberculinum wiele sie zmieniło na lepsze .Wszystko stało się jasne .

Chyba jednak ważne aby przestroić TH1 I TH2 , jak już pisałam .

evka

 • Aktywny
 • ***
 • Wiadomości: 200
autyzm choroba autoagresywna ?
« Odpowiedź #7 dnia: Grudzień 26, 2008, 23:43:21 »
QUOTE
Ciekwa jestem ilu z Was robiło badania w USA na przeciwciała przeciw mielinowe ,czy inne w kierunku autoagresji

nie wiem czy dokładnie o takie badania Ci chodzi, ja robiłam w Polsce tzw panel neurologiczny i dostałam takie wyniki:

"Metoda immunofluorescencji posredniej nie stwierdzono obecnosci przeciwciał anty- Yo, anty- Ri, anty- Hu, anty-mielina,anty- MAG, anty-GAD."

Jak ktoś jest zainteresowany to badanie zlecone przez Diagnostykę wykonał Zakład Neurochemii i Neuropatologii Uniwersytetu Medycznego W Poznaniu.

 • Gość
autyzm choroba autoagresywna ?
« Odpowiedź #8 dnia: Grudzień 27, 2008, 12:05:28 »
Evka , super ze się odezwałaś!!
Właśnie o takie badanie mi chodzi!
Jednym słowem można je robić u nas !!
To ze zostało wykluczone przeciwciała można sie tylko cieszyć!!!

Jak można zrobić takie badanie??specjalne skierowanie??

evka

 • Aktywny
 • ***
 • Wiadomości: 200
autyzm choroba autoagresywna ?
« Odpowiedź #9 dnia: Grudzień 27, 2008, 13:44:03 »
Już Wam piszę wszystko co wiem.
Nie trzeba skierowania tylko dwie stówy '<img'>

Diagnostyka to jest takie duże ogólnopolskie laboratorium. Oni są w dużych miastach. Mają dość dużą ofertę badań i współpracują z przychodniami. Część badań wykonują w swoich laboratoriach a te bardziej specjalistyczne zlecają innym.
diagnostyka

To badanie nazywa się PANEL NEUROLOGICZNY  i badane w nim sa przeciwciała onkoneuronalne. Jak będziecie pytać o nie to musicie się upierać, ze jest na stronie internetowej i je robią. To jest mało popularne badanie i panie w rejestracji nie wiedza o nim '<img'> Koszt około 200 zł, postaram się poszukać rachunku to napiszę dokładniej. Na wynik czeka się około 3 tyg.

Ja u nich badałam też inne przeciwciała np. przeciw receptorom acetycholiny, przeciw komórkom zewnątrz wydzielniczym trzustki, przeciw mitochondrialne, przeciw komórkom kubkowatym jelit.Te badania zawierają sie w tzw."panelach"
pozdrawiam Ewa

zosia_

 • Global Moderator
 • Zasłużony
 • *****
 • Wiadomości: 8011
autyzm choroba autoagresywna ?
« Odpowiedź #10 dnia: Grudzień 27, 2008, 14:56:12 »
TE badania zalecał Ci jakiś lekarz czy sama wiedziałaś jakie trzeba zrobić ?
Jeśli tak, to skąd wiedziałaś jakie są konieczne ? Mas zjakiegoś lekarza, który potrafi je zinterpretować i coś na ich podstawie dalej zadziałac ?

Baskwi

 • Zasłużony
 • *****
 • Wiadomości: 1510
autyzm choroba autoagresywna ?
« Odpowiedź #11 dnia: Grudzień 27, 2008, 20:07:06 »
Spis badań do wykonania jest w ksiażce Dzieci z głodujacymi mózgami, może uda sie porównac z tym co oferuje diagnostyka ?

evka

 • Aktywny
 • ***
 • Wiadomości: 200
autyzm choroba autoagresywna ?
« Odpowiedź #12 dnia: Grudzień 29, 2008, 08:39:19 »
Zosiu,
sama czytam i wymyślam co by tu jeszcze zbadać '<img'>  '<img'>  '<img'> . Co bardziej dziwne pomysły konsultuje z dr MCK a ona zwykle akceptuje i mówi "można sprawdzić".
Cichutko się przyznam, że mam  abonament na leczenie syna i jeśli za jednym razem nie wymyślę zbyt dużo nietypowych badań to za nie nie  płacę.

 • Gość
autyzm choroba autoagresywna ?
« Odpowiedź #13 dnia: Grudzień 29, 2008, 12:10:56 »
Witam ,
Mam pytanie do Pani Ewy( evka) - czy lekarz akceptujący wykonanie tych badań podejrzewa proces nowotworowy u dziecka ? przeciwciała o których Pani pisze  mają znaczenie w zespołach paraneoplastycznych ( tzn. stwierdzane objawy neurologiczne są efektem procesu rozrostowego którego lokalizacja jest inna niż układ nerwowy)
Anty- Yo  -  rak jajnika, rak sutka,
anty- Ri  rak sutka, drobnokomórkowy rak płuca
anty- Hu  - drobnokomórkowy rak płuca

I drugie pytanie czy lekarz - podejrzewa chorobę demielinizacyjną ( uszkodzenie osłonki mielinowej) ?   jeśli tak to na podstawie czego ? obrazu klinicznego?  rezonansu magnetycznego?, obrazu dna oczu? badania płynu mózgowo-rdzeniowego? wyniku wywoływanych potencjałów somatosensorycznych ?
Owszem oznaczenie anty-mielina, anty- MAG, anty-GAD ma znaczenie wtedy kiedy przeprowadza się je równolegle z diagnostyką neuroobrazową mózgu/rdzenia kręgowego ( rezonans magnetyczny) oraz oznacza immunoglobuliny – indeksy IgG i obecność „prążków oligoklonalnych” w płynie mózgowo rdzeniowym.

dziękuje i pozdrawiam Tomasz Mazurczak

evka

 • Aktywny
 • ***
 • Wiadomości: 200
autyzm choroba autoagresywna ?
« Odpowiedź #14 dnia: Grudzień 29, 2008, 12:59:12 »
Myśle, ze lekarz nie podejrzewa nowotworu.Chodziło o przeciwciała przeciwko mielinie. Wg tego co pisze Dr McCandless stwierdza się je u znaczacej liczby dzieci z ASD. A to moze świadczyć o autoimmunizacji. Jest tak? Co Pan sądzi?
Zacytowałam całe badanie chociaż nie wiem co oznaczają pozostałe wyniki. Po prostu tak mogłam sprawdzić. Ta mielina była częścią składową badania. Dziękuję  za wyczerpujące wyjaśnienie, mnie się pewnie nie przyda bo nie mam wiedzy medycznej ale może komuś innemu?
I jeszcze chciałam spytać: czyli jeśli dobrze zrozumiałam bez równoległej diagnostyki o której Pan pisze nie ma sensu sprawdzać tych przeciwciał anty- mielina? Nic nam to nie powie?
pozdrawiam serdecznie Ewa