Autor Wątek: agresja u dziecka z autyzmem  (Przeczytany 27024 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

kicia

• Zasłużony
agresja u dziecka z autyzmem
« dnia: Lipiec 31, 2006, 21:05:03 »
Moje dziecko od 10 dni szaleje!!!!
Z bardzo łagodnego i pogodnego chłopca zmienia się w rozszalałą bestię, która gryzie, szarpie, kopie, bije!!!!!!
To jakiś kosmos!
Czy Wasze dzieci bywają agresywne?
Jak sobie z tym radzicie?
Jestem załamana, zdruzgotana, bez sił i wiary... :down:  :down:  :cry:

danabi

• Kreatywny
« Odpowiedź #1 dnia: Lipiec 31, 2006, 21:36:45 »
Kiciu!
Na pewno próbowałaś już wszystkiego, aby synka uspokoić. Moze wypróbuj jeszcze jedno- podaj srodek przeciwbólowy, np Ibuprofen albo No-spa. Ten ostatni to na bóle w brzuszku. Jesli chłopak uspokoi się po ok. pół godziny po tabletce- to powodem tego zachowania jest bół. Wtedy szukaj przyczyny bólu.
To się sprawdziło u nas- i zawsze się sprawdza. To ból l powoduje agresję.
Trzymaj się
danabi

kicia

• Zasłużony
« Odpowiedź #2 dnia: Lipiec 31, 2006, 21:55:54 »
Nie wygląda to na ból, gdzyz pojawia się w chwilach zakazu (czegoś z naszeszj strony) lub odmowy. Wtedy się złości, e tam złości, SZALEJE!!!!
Rwie się do bicia, szarpie przedmiotami...
Nie działa ani prośba ani groźba...

Karolina

• Global Moderator
  • Zasłużony
« Odpowiedź #3 dnia: Lipiec 31, 2006, 22:03:47 »
Może przechodzi jakiś okres oczyszczania od czegoś - moj syn nie ma autyzmu ale zauważam gorsze zachowania właśnie w takich momentach. Upał też może dawać mu w kość - jak każdemu z nas, może nie potrafi sobie z tym poradzić, zmiany ciśnienia, szybsze zmęczenie.... powodów może być wiele.  Może zachodzi u niego jakaś zmiana i nie mże poradzić sobie z nowymi odgłosami, czuciem lub drażni go zapach potu, ktoś pojawił się nowy w okolicy?
Tak sobie głośno myślę.
Nie radziłabym Ibupromu  - choć obserwacja pod kątem jakiegoś bólu też byłaby konieczna.

Trzymaj się  :)
Pozdrawiam, Karolina

neoaferatu

• Zasłużony
« Odpowiedź #4 dnia: Lipiec 31, 2006, 22:55:30 »
Ibuprofen jest przeciwwskazany autystom, bo zaburza ich metabolizm, więc trzeba uważać. Moje chłopaki są spokojniejsze odkąd leczę im choroby somatyczne. Może coś się dzieje w organizmie twojego dziecka? Spróbuj poszukać. Pozdrawiam

Neo
Neo Aferatu

myszek

• Bywalec
  • **
« Odpowiedź #5 dnia: Sierpień 01, 2006, 10:56:32 »
Witam, Kicia nie znam szczegółów wieku chłopca szalejącego, ale jeśli to jest Michał to może powoli wkracza w okres dojrzewania i stąd ten bunt i takie zachowanie? Zdrowe dzieci też robią różne i zakazane rzeczy w tym czasie. A może po prostu on Was testuje? W jaki sposób i kiedy mu ulegniecie? A może po prostu spróbujcie nie zwracać uwagi (choć to chyba akurat najtrudniejsze )  dopóki nie robi sobie krzywdy i wtedy konkretna interwencja? Pozdrawiam Wiola
Umysł jest jak spadochron; pracuje lepiej kiedy jest otwarty
Pozdrawiam Viola (Patryk 17 lat, autyzm)

kicia

• Zasłużony
« Odpowiedź #6 dnia: Sierpień 01, 2006, 11:45:12 »
Michał jest zdrowy, problem jest z Filipem. Ma 6 lat.

myszek

• Bywalec
  • **
« Odpowiedź #7 dnia: Sierpień 01, 2006, 12:00:56 »
Kicia, ale wymyśliłam dojrzewanie u 6 latka, no cóż biję się w piersi, na to zdecydowanie za wcześnie.... Mój Patryk jak sie wkurza to wrzeszczy i skacze, więc pomaga trzymanie buzi i rąk z tyłu. Natomiast nigdy nie był agresywny dla siebie i otoczenia, więc chyba nic mądrego nie wymyślę. Pozdrawiam
Umysł jest jak spadochron; pracuje lepiej kiedy jest otwarty
Pozdrawiam Viola (Patryk 17 lat, autyzm)

agnieszka1237

• Bywalec
  • **
« Odpowiedź #8 dnia: Sierpień 01, 2006, 12:20:21 »
witam kicia! a może postaw syna do kąta i pozwól mu się tam wyszaleć  :) to dla niego będzie kara. dzieci nie lubią stać w kącie.                                     dziękuję kicia i pozdrawiam

kicia

• Zasłużony
« Odpowiedź #9 dnia: Sierpień 01, 2006, 13:04:39 »
Narazie wysyłam go do "swojego pokoju", zamykam drzwi i mówię, że jak się uspokoi, to może wyjść. On tam szaleje, zrzuca poduszki z łożka. Raz zdarzyło się, że w tym pokoju spała nasza kicia, gdy Filip wpadł z dzikim wrzaskiem i obłędem w oczach oraz zaczął swoje harce, kot z przeraźliwym miauczeniem skakał na klamkę, by jak najszybciej uciec. Potem kot się schował i bał się wyjśc. Tak szaleńczo zachowuje się moje dziecko.

danabi

• Kreatywny
« Odpowiedź #10 dnia: Sierpień 01, 2006, 13:05:18 »
Ibuprofen zakazany? wiedziałam o Apapie/ pisała któraś z mądrych Mam tu na forum o tym/, ale nie skojarzyłam z Ibuprofenem. Ja podaję No- spa, bo u mojego syna bóle są związane z przewodami moczowymi zazwyczaj.No i jak kogoś coś boli, a ktoś czegoś od niego wymaga......to się wścieka, no nie?
Kicia, a moze bolą go zęby?

Funa

• Kreatywny
« Odpowiedź #11 dnia: Sierpień 01, 2006, 13:43:53 »
Mój Maks jest agresywny i autoagresywny myslę że już potrafie zgadnąc czy zachowanie jest wywołane bólem czy poprostu niezadowoleniem.Próbowałam różnych sposobów uspokojenia go najgłupszą rzeczą jest ustapić to znacznie nasila i wydłurza kolejny atak.Przytrzymywałam go siłą, zwijałam w kocu i różne cuda które  mało pomagały poprostu padał ze zmęczenia.Teraz ignoruje podobnie jak TY Kiciu zamykam go w pokoju nie pozwalam wyjśc az sie uspokoji gdy jest bałagan każe jeszcze pozbierac zabawki.Ryczy tam kopie i wali głowa bez opamiętania ja próbuje być obojętna i efekt jest. Wczoraj po 10 minutach wyszedł w miare spokojny i zabawki były pozbierane.

agnieszka1237

• Bywalec
  • **
« Odpowiedź #12 dnia: Sierpień 01, 2006, 13:44:36 »
Renata znajdz w domu kąt ale taki abyś miała syna cały czas na oku i ignoruj jego zachowanie.ja walczyłam z takim zachowaniem trzy tygodnie poleciła mi to moja pani psycholog,i pomogło!!!!! zasada jest prosta jak mały szaleje to postaw go twarzą do ściany i powiadz mu że tutaj może krzyczeć i robić co chce oczywiście ręce do tyłu jak się uspokoi to go pochwal aż przesadnie jaki to on jest grzeczny  :D i tak w kółko u mnie się sprawdziło  :D dzisiaj się a tego śmiejemy bo córka jak ma fochy to sama idzie do kąta jast tam chwilkę i mówi przepraszam już jest dobrze  :D sprubuj warto początki są trudne ale warto! i pamiętaj im mniej słów tym lepiej!

toma

• Kreatywny
« Odpowiedź #13 dnia: Sierpień 01, 2006, 14:52:05 »
Ja też nie polecałabym środków przeciwbólowych, bo nie są dobre dla naszych dzieci, pozatym jest to przecież chemia, ale może są jakieś łagodne ziołowe środki, ale jeżeli wiesz, że to jest agresja spowodowana zakazami (nie wiem, czy twój syn sygnalizuje ból), to rzeczywiście warto zastosować jakąś łagodną karę i tłumaczyć, że źle postępuje (przynajmniej w moim przypadku to pomaga, chociaż mój synek nie jest agresywny, ale były przypadki, że wymuszał płaczem np. komputer i za złe zachowanie miał zakaz przez jakiś czas, narazie to zachowanie się nie powtórzyło), ale ty najlepiej wiesz, jak postąpić, bo przecież do każdego dziecka trzeba podchodzić indywidualnie.

ania_civ

• Bywalec
  • **
« Odpowiedź #14 dnia: Sierpień 01, 2006, 15:01:48 »
Z tego co wiem metoda "pozwolić się wykrzyczeć" i brak reakcji jest dobra dla każdego dziecka, które się "rozwrzeszczy". Oczywiście powinniśmy wiedzieć, czy nie boli je coś, ale mama to zwykle rozpoznaje. Moja wiedza jest mocno teoretyczna, bo nie mam jeszcze swoich dzieci.