Autor Wątek: adult stem cell  (Przeczytany 51090 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

favorita

 • Zasłużony
 • *****
 • Wiadomości: 2090
adult stem cell
« Odpowiedź #165 dnia: Styczeń 05, 2009, 16:31:00 »
Jaka maskarada? Tylko wymiana poglądów, o to wszak chodzi na forum.
Co do ciszy na tablicy genetycznej - martwiłam się, że osoby, które mają dużą i cenną wiedzę, naprawdę opuściły forum. Okazało się, że nie i bardzo się z tego cieszę. A dlaczego na razie jest cisza? To proste. Diagnostyka genetyczno-metaboliczna to nie jest coś, co się robi w jeden dzień. Jak ktoś z nas coś osiągnie, to się tym podzieli,  to też było jasno powiedziane. Tyle że to musi trochę potrwać.
Tato Piotrka - to, że się "wychyliłeś", to trochę przeze mnie, wybacz, ale nie mogę powiedzieć, że się z tego nie cieszę. Twoje posty są bardzo ważne, a wiadomość o tym, że jednak ktoś się Twoim synkiem zajął, mnie osobiście przywróciła wiarę w lekarzy. Naprawdę. Poza tym rzeczą oczywistą jest, że nie rzuca się na forum nazwiskami lekarzy-dobrodziejów, wystarczy podać ścieżkę, ośrodek, itd. Każdy może tą drogą pójść i wiemy na pewno, że taka diagnostyka jest BEZPIECZNA dla dziecka. To podstawa.
Nie rozumiem oburzenia osób, które biorą udział w tym programie. Przecież nikt tu nikogo nie obraża, kwestionowanie naukowości projektu z racji braku udostępnionych danych nie jest obrażaniem, tylko wyrażeniem wątpliwości. I tak rodzice sami zadecydują. Kto Was chce obrażać?  Temat nas wszystkich pasjonuje, więc chcemy podyskutować, rozważyć, dopytać. A tu tylko wylewanie jadu. I po co to? Zamknięcie wątku nie rozwiązuje tej kwestii, bo problem dotyczy nas wszystkich, kto wie, czy to nie jest rzeczywiście przyszła ścieżka do wyleczenia naszych dzieci?
Karolino - jeśli autorka wątku tak bardzo upiera się przy jego zamknięciu, to może w takim razie otworzyć nowy o podobnym tytule (np. "Terapia komórkami macierzystymi, za i przeciw" albo coś takiego), przenosząc tam wszystkie posty począwszy od pierwszego apelu Nikolaczka o zamknięcie tego wątku? Bo skoro ktoś jest "właścicielem" wątku i co chwila interweniuje, żeby zabronić innym dyskusji, to chyba mija się to z celem całego forum...
Ania (2006) 131 # ALA 20 mg

Karolina

 • Global Moderator
 • Zasłużony
 • *****
 • Wiadomości: 3894
adult stem cell
« Odpowiedź #166 dnia: Styczeń 05, 2009, 16:53:41 »
Smutno się zrobiło - mnie przynajmniej i to nie tylko z powodu kilku wypowiedzi. Z powodu atmosfery, wniosków i spostrzeżeń jakie udało mi się poczynić w trakcie tej lektury.
Jednym ze smutniejszych było odkrycie, że faktycznie adr_rem i Tato Piotrka naprawdę zniknęli z tablicy o jaką walczyli - ufam, że to buło chwilowe.

Osobiście (o ile mam prawo wyrażać swoje zdanie) zostawiłabym ten temat otwarty, jako moderatorka spełnię prośbe autorki wątku.

Myślę, że aby nie zgubić wielu ciekawych wypowiedzi z tym temacie - dam link do podobnego tematu na tablicy rozwój psychoruchowy. Tamten też Nikolaczek otworzyła więc... pilnujcie się  '<img'>

Biorą pod uwagę, że wyniki badań potrwają 3,5 roku, pewnie niejeden wątek jeszcze powstanie.

Życzę powodzenia wszystkim, którzy odważyli się na ten krok.
Pozdrawiam, Karolina

Karolina

 • Global Moderator
 • Zasłużony
 • *****
 • Wiadomości: 3894
adult stem cell
« Odpowiedź #167 dnia: Styczeń 05, 2009, 16:54:12 »
THE END
Pozdrawiam, Karolina