Tematyczne > Autyzm

ADHD

<< < (2/7) > >>

Karolina:
Przeszukaj forum - wpisz w wyszukiwarke mleko, nabiał lub dieta bezmleczna. Fakt jest taki, ze nabiał (a i Danonki przecież) powodują wydzielnię - sluz - który w przypadku problemów z uszami ma kolosalne znaczenie. Zresztą szkodliwośc nabiału to nie tylko to - poczytaj. To nie wyjdzie w badaniach dotyczących alergii.

zosia_:
I cukier też.
Warto zrezygnować z cukru (w każdej formie, słodziki też), czekoladek, słodyczy. I ze względu na infekcję i ze względu na nadpobudliwość.

dodo:
Jeśli nie jest uczulony na soję, możesz zastąpic mleko i danonki deserkami sojowymi, wprowadzić np. bebilon sojowy (dość smaczny jak na soję). Nie wyobrażałam sobie życia bez danonków i szybko poszło - mleko odstawia się szybko i sprytnie. Gorzej z innymi potrawami...
A czy macie zalecenia na integrację sensoryczną? to by było dobre wyjście też przy takiej diagnozie.

jaba:
Integracje sensoryczną polecają wszyscy tylko że ja byłam na dwóch takich zajęciach i zwątpiłam. chyba żle trafiłam bo babka przez 10 minut puszczała mu bańki, trochę go pomasowała trochę ze mną pogadała i wzięła za to 80 zł. ja z nim robię to samo więc nie wiem po co mam komuś płacić. może mi polecicie kogoś w warszawie, na czym to tak naprawde polega?
do decyzji o wprowadzeniu diety muszę dojrzeć. pozdrawiam

iwpal:
Wysłałam Ci na priva namiary na terapeutę SI - M.Kargę.
O samej SI dużo możesz przeczytać na stronie Polskiego Stowarzyszenia Terapeutów SI http://www.pstis.org
W SI chodzi o to, aby dotrzec do zaburzonych struktur podkorowych (najwcześniejszych w rozwoju mózgu), jesli to tam własnie jest problem i odblokować/odbudować zaburzone scieżki sensoryczne po to, bu dziecko prawidłowo odbierało bodźce, prawidłowo je w mózgu "obrabiało" i dawało własciwą odpowiedź. SI ma bardzo powazna i naukowa teorię (duzo neurofizjologii), terapia to jednak zabawa,ale odpowiednio dobrana, mająca swój sens i cel, do którego w terapii dążymy. Srednio terapia (przy załozeniu, ze spotykamy się 1xtyg) trwa ok.roku lub przy większych zaburzeniach dłużej.
W terapii stymulujące sa pierwsze 2-3 minuty aktywności, po czym ja zmieniamy na inna (mozna do niej powrócić pózniej).

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

[*] Poprzednia strona

Idź do wersji pełnej