Forum Strony Dzieci

Tematyczne => Autyzm => Wątek zaczęty przez: admin w Październik 10, 2016, 08:58:17

Tytuł: Poradniki i inne książki Wydawnictwa UJ o autyzmie i pokrewnych zaburzeniach
Wiadomość wysłana przez: admin w Październik 10, 2016, 08:58:17
Polecamy:

"1001 porad dla rodziców i terapeutów dzieci z autyzmem i zespołem Aspergera"

http://www.wuj.pl/page,produkt,prodid,2807,strona,1001_porad_dla_rodzicow_i_terapeutow_dzieci_z_autyzmem_i_zespolem_Aspergera,katid,269.html

(http://www.dzieci.org.pl/flash/wuj/1001-porad.jpg)
Tytuł: Odp: Poradniki i inne książki Wydawnictwa UJ o autyzmie i pokrewnych zaburzeniach
Wiadomość wysłana przez: admin w Marzec 16, 2017, 08:43:36
Bill Nason. "Porozmawiajmy o autyzmie. Przewodnik dla rodziców i specjalistów"

Ta książka przyda ci się niezależnie od tego, czy jesteś rodzicem, nauczycielem, specjalistą, czy osobą z zaburzeniami ze spektrum autyzmu. Autor przedstawia wnikliwe spojrzenie na podstawowe problemy osób z zaburzeniami ze spektrum autyzmu: trudności sensoryczne, poznawcze, społeczne i emocjonalne.

 Przekazuje też konkretne informacje oraz szczegółowe wskazówki umożliwiające pomoc dzieciom z zaburzeniami rozwojowymi. Nie jest to jednak typowy poradnik, lecz raczej zbiór wypowiedzi o różnorodnym charakterze, które mają ułatwić czytelnikom „wejście” do świata osób z autyzmem. Lektura tej książki pozwoli ci zrozumieć, jak dzieci z ASD postrzegają świat i przetwarzają bodźce z otoczenia oraz dlaczego zachowują się w określony sposób.

„Odkrycie strony Autism Discussion Page stanowiło przełomowy moment moich wysiłków zmierzających do zrozumienia, jak funkcjonują osoby z zaburzeniami ze spektrum autyzmu i jakiej pomocy potrzebują. Bill Nason przekazuje informacje zwięźle i zrozumiale, a jednocześnie proponuje konkretne sposoby ich wykorzystania, które ułatwiają mi współpracę z nauczycielami przy ustalaniu odpowiednich planów edukacyjnych”.
Erika Flesher, psychoterapeutka i mama dziecka z autyzmem

Więcej na www.wuj.pl (https://www.wuj.pl/page,produkt,prodid,2948,strona,Porozmawiajmy_o_autyzmie__br_Przewodnik_dla_rodzicow_i_specjalistow,katid,323.html)
(http://www.dzieci.org.pl/www/images/news/wujautyzm1.jpg)
Tytuł: Odp: Poradniki i inne książki Wydawnictwa UJ o autyzmie i pokrewnych zaburzeniach
Wiadomość wysłana przez: admin w Kwiecień 05, 2017, 08:27:12
"Niezwyczajni ludzie. Nowe spojrzenie na autyzm" Barry M. Prizant, Tom Fields-Meyer

Obowiązkowa lektura dla rodziców, nauczycieli, terapeutów i opiekunów osób z autyzmem. Umożliwia spojrzenie na świat ludzi ze spektrum autyzmu od wewnątrz, zapewnia współczującą, głęboką perspektywę, która dodaje nadziei i podnosi na duchu specjalistów i członków rodziny, ukazując autyzm nie jako straszliwą niepełnosprawność, lecz jako niezwykły wymiar człowieczeństwa.

Na książkę składają się inspirujące historie będące rezultatem 40-letniego doświadczenia dr. Prizanta, zdobytego podczas pracy na uniwersytetach, w szkołach, szpitalach oraz świadczenia usług w ramach prywatnej praktyki.

„Jest to najbardziej przepełniona empatią i głęboką mądrością książka o autyzmie, jaką do tej pory przeczytałem. Empatyczna i mądra publikacja o byciu człowiekiem. Nie da się przecenić przemieniającej mocy tej książki: otwiera serce, poszerza zakres widzenia tam, gdzie panowała tylko mgła, i inspiruje do głębokiego spojrzenia na coś, co wywoływało jedynie odruchową reakcję”.

Rabin Bradley Shavit Artson, Amerykański Uniwersytet Żydowski

www.wuj.pl
http://www.dzieci.org.pl/www/Informacje/niezwyczajni-ludzie-nowe-spojrzenie-na-autyzm-barry-m-prizant-tom-fields-meyer.html
Tytuł: Odp: Poradniki i inne książki Wydawnictwa UJ o autyzmie i pokrewnych zaburzeniach
Wiadomość wysłana przez: bozena w Kwiecień 19, 2017, 11:11:35
"Dziesięć rzeczy, o których chciałoby ci powiedzieć dziecko z autyzmem". Ellen Notbohm

Drugie, rozszerzone wydanie
ISBN: 978-83- 233-4241- 0

Pełna przenikliwych spostrzeżeń, współczucia i humoru, ponadczasowa książka opisująca „dziesięć rzeczy”, które pomagają zrozumieć – nie zdefiniować – dzieci z autyzmem. W odróżnieniu od innych publikacji na temat autyzmu pozwala spojrzeć na świat oczami dziecka, usłyszeć jego głos, który w narastającej wokół autyzmu wrzawie często bywa niesłyszany. Publikacja Ellen Notbohm powinna się stać obowiązkową lekturą wszystkich rodziców, krewnych, pracowników społecznych, nauczycieli oraz terapeutów dzieci z autyzmem.

„Ellen Notbohm po raz kolejny przypomina nam, że powinniśmy się więcej uczyć niż nauczać innych i że powinniśmy więcej słuchać niż mówić”.
dr Paula Kluth, doradca ds. autyzmu

„Tylko ta publikacja w 100% wyjaśniła zachowanie mojego syna. Nikt, nawet lekarze, nie potrafił wytłumaczyć mi, co czuje mój syn. Często powtarzałam: «Jak bardzo chciałabym móc spojrzeć na świat jego oczami, choćby przez jeden dzień». Ta książka mi to umożliwiła”.
Caroline Nel, rodzic dziecka z autyzmem
https://www.wuj.pl/page,produkt,prodid,2964,strona,Dziesiec_rzeczy_o_ktorych_chcialoby_ci_powiedziec_dziecko_z_autyzmem,katid,56.html (https://www.wuj.pl/page,produkt,prodid,2964,strona,Dziesiec_rzeczy_o_ktorych_chcialoby_ci_powiedziec_dziecko_z_autyzmem,katid,56.html)
Tytuł: Odp: Poradniki i inne książki Wydawnictwa UJ o autyzmie i pokrewnych zaburzeniach
Wiadomość wysłana przez: bozena w Maj 04, 2017, 12:02:38
"Kochaj i pomóż dorosnąć", Temple Grandin, Debra Moore

Jak pomóc dziecku ze spektrum autyzmu wejść w dorosłe życie

Zapewnij dziecku ze spektrum autyzmu bezpieczny start w dorosłość.

W życiu jest kilka pewnych rzeczy, na przykład to, że dzieci ze spektrum autyzmu kiedyś dorosną, a rodzice nie zawsze będą im towarzyszyć. Opiekunowie, nauczyciele, terapeuci oraz wszyscy, którym dobro dziecka lub nastolatka ze spektrum autyzmu leży na sercu, potrzebują tego przewodnika, aby przygotować je do dorosłego życia w dzisiejszym świecie.

W książce przedstawione są prawdziwe historie kobiet i mężczyzn z zaburzeniami ze spektrum autyzmu, którym nie zawsze było łatwo, jednak dzięki wsparciu bliskich osób wiodą wartościowe, dorosłe życie, które uwzględnia i akcentuje ich mocne strony oraz pasje.

„Dla mnie, matki dzieci ze spektrum autyzmu, książka ta stanowi znakomite źródło informacji i daje do myślenia. Solidne badania, praktyczne techniki oraz historie z prawdziwego życia dostarczają cennych wskazówek, a interesujące i namacalne przykłady walki, wytrwałości oraz nadziei zachęcają do działania”.

Jane Coburn, matka dwójki dzieci ze spektrum autyzmu, rehabilitantka i doradczyni w Full Spectrum Farms, wyjątkowej wspólnocie osób ze spektrum autyzmu.

https://www.wuj.pl/page,produkt,prodid,2957,strona,Kochaj_i_pomoz_dorosnac,katid,56.html (https://www.wuj.pl/page,produkt,prodid,2957,strona,Kochaj_i_pomoz_dorosnac,katid,56.html)