Autor Wątek: Wrażliwa skóra dziecka  (Przeczytany 2821 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Mama Muminka

• Bywalec
  • **
Wrażliwa skóra dziecka
« dnia: Lipiec 15, 2016, 14:44:09 »
Kochani rodzice, czy macie może alergików z nadwrażliwą skórą? Mała bardzo cierpi przez ciągłe podrażnienia i już sama nie wiem co robić. Koleżanka mówiła o emolientach. Może ktoś z Was stosował? Jakieś opinie?

krzem

• Zasłużony
Odp: Wrażliwa skóra dziecka
« Odpowiedź #1 dnia: Lipiec 15, 2016, 16:21:21 »
Z takich chemicznych mieszadeł to tylko cetaphil. Lepsze naturalne oleje. Na marginesie - sprawdź pasożyty ;)
Tulo 12.2010

"Nothing ever goes away until it has taught us what we need to know."

majoko

• Nowicjusz
  • *
« Odpowiedź #2 dnia: Lipiec 17, 2016, 17:33:36 »
Z całą pewnością w pierwszej kolejności powinnaś skonsultować się z lekarzem. Przyczyny podrażnień skóry jest całe mnóstwo. Może mieć to związek m.in. z alergią pokarmową.

dariac

• Nowicjusz
  • *
« Odpowiedź #3 dnia: Lipiec 18, 2016, 23:32:22 »
 Emolienty są dobre bo odpowiednio natłuszczają i nawilżają skórę dziecka:) A w jakim wieku jest twoje dziecko?

Mama Muminka

• Bywalec
  • **
« Odpowiedź #4 dnia: Lipiec 21, 2016, 16:33:01 »
@krzem, @majoko - robiliśmy badania i tu ok, atopowe też wykluczyli, sprawdzamy alergie jeszcze... Naturalnych olejów nie próbowałam.

@dariac - wiek to chyba ma mniejsze znaczenie, ale jest w starszakach. Zawsze miała wrażliwą skórę, ale ostatnio się nasiliło niestety.

Ann_a

• Nowicjusz
  • *
« Odpowiedź #5 dnia: Sierpień 30, 2016, 13:55:52 »
Moja córka też miała spore problemy ze skórą, niestety dziedziczne po mnie. Wypróbowałam mnóstwo różnych środków. Emolienty sprawdzają się najlepiej. Teraz obie używamy kosmetyków z Elodermu, które są do stosowania od pierwszych dni życia. Od siebie mogę je z czystym sumieniem polecić, bo nawilżają i łagodzą podrażnienia, zarówno u mnie jak i córki.  :)

Mama Muminka

• Bywalec
  • **
« Odpowiedź #6 dnia: Sierpień 30, 2016, 14:10:29 »
No to może faktycznie sięgnę. Tym bardziej, że i ja mam ostatnio mocno przesuszoną i drażliwą skórę. Skoro pomaga mamie i dziecku, to czemu nie? :)

matulka82

• Nowicjusz
  • *
« Odpowiedź #7 dnia: Październik 27, 2016, 09:14:37 »
Ja sprawdzilam [...] i tez polecam. U nas malenka i mąż. Ja glownie balsam. Malej stosuje szampon do wlosów (ciemieniucha niestety nas nie ominela...) i emulsje do kąpieli. Po wlaniu niewielkiej ilosci do wanienki nie uzywam juz niczego.. nie chce tez przegiąć,a skora jest wystarczająco nawilzona.
« Ostatnia zmiana: Październik 27, 2016, 09:40:27 wysłany przez admin »

sylwiamama

• Zasłużony
  • google:facebook Sylwia Kowalska dietetyk
« Odpowiedź #8 dnia: Październik 27, 2016, 09:37:15 »
znów reklama matulka82, siejesz super. zgłoszone do admina, pozdrawiam.
Bartek - ur.19-08-02.Opóźnienie w rozwoju z cech.autyst.01.06 Navicula Łódź.Potem autyzm. Dieta niskowęglwodanowa wg lekarza z :www.dietaoptymalna.com

www / my website
Autyzm dieta niskowęglwodanowa - Autism Low Carb Diet

Dietetyk:Sylwia Kowalska

BMaj

• Nowicjusz
  • *
« Odpowiedź #9 dnia: Listopad 14, 2016, 10:03:08 »
najważniejsza jest diagnistyka, trzeba wiedzieć na co maluch ma alergię, to wiaodmo jak i czym leczyć, inaczej wygląda alergia na kosmetyki i materiały (Mała ma), a inaczej alergia na sierść (córka koleżanki), dobrze jest mieć zawsze zapas wapna (odczula), a przede wszystki unikać alergenów

MartaMamaMichasi

• Nowicjusz
  • *
« Odpowiedź #10 dnia: Listopad 22, 2016, 10:56:03 »
Nam najlepiej sprawdza się seria Elodermu bardzo dobrze łagodzi i nawilża skórę, mocno podrażnione miejsca smaruję kremem aktywnym pozostałe balsamem.

luizz44a

• Nowicjusz
  • *
« Odpowiedź #11 dnia: Listopad 22, 2016, 13:21:00 »
No dokładnie, trzeba znaleźć odpowiednią maść.

grzesiek111

• Nowicjusz
  • *
« Odpowiedź #12 dnia: Listopad 30, 2016, 09:19:18 »
My podawaliśmy maść z emolientami i bardzo dobrze działała na delikatną skórkę dziecka.