Autor Wątek: odkurzacze dla alergików  (Przeczytany 3181 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Inkaaa

• Nowicjusz
  • *
odkurzacze dla alergików
« dnia: Październik 14, 2015, 11:24:49 »
Okazało się, że moje dziecko ma alergię na kurz. Największe dolegliwości pojawiają się przy odkurzaniu. Czy są jakieś odkurzacze dla alergików? Na co zwracać uwagę przy zakupie? Może macie już sprawdzone modele?

KarlaK

• Nowicjusz
  • *
Odp: odkurzacze dla alergików
« Odpowiedź #1 dnia: Październik 15, 2015, 09:35:56 »
Okazało się, że moje dziecko ma alergię na kurz. Największe dolegliwości pojawiają się przy odkurzaniu. Czy są jakieś odkurzacze dla alergików? Na co zwracać uwagę przy zakupie? Może macie już sprawdzone modele?
Droga Inko,
Moje dziecko miało podobne problemy. Wtedy dowiedziałam się, że rzeczywiście istnieją odkurzacze, które są przyjazne alergikom. Chodzi o to, by reemisja kurzu była możliwie najniższa. Sama pewnie pamiętasz stare odkurzacze - po sprzątaniu strasznie śmierdziało w domu. To był właśnie kurz.
Aby temu zapobiec producenci stosują filtry wylotu powietrza, m.in. ...... Znajdziesz je choćby w najnowszej serii .................
« Ostatnia zmiana: Październik 15, 2015, 10:52:12 wysłany przez admin »

Blekota

• Nowicjusz
  • *
« Odpowiedź #2 dnia: Październik 15, 2015, 13:47:29 »
O specjalnych odkurzaczach dla alergików szczerze powiedziawszy nie słyszałam, ale pewnie te nowsze modele odkurzaczy całkiem dobrze radzą sobie z tym. Grunt właśnie, żeby nie używać tych staruszków mających po kilkanaście/dziesiąt lat

Inkaaa

• Nowicjusz
  • *
« Odpowiedź #3 dnia: Październik 16, 2015, 11:02:20 »
Super, dziękuję za odpowiedzi. :)

Natali

• Nowicjusz
  • *
« Odpowiedź #4 dnia: Grudzień 28, 2015, 00:40:35 »
Ja słyszałam, że dobrze jest często wymieniać dywany. Alergik dywan powinien mieć do pierwszego prania. Potem powinien wymienić na nowy.

monikamaja

• Nowicjusz
  • *
« Odpowiedź #5 dnia: Luty 11, 2016, 13:17:11 »
Ja słyszałam, że dobrze jest często wymieniać dywany. Alergik dywan powinien mieć do pierwszego prania. Potem powinien wymienić na nowy.
U nas w domu dlatego też w ogóle nie ma dywanów, bo w nich znajduje się zawsze najwięcej "świństwa" jak ja to mówię. Kurz osiada się bardzo szybko, a w dywanach z długim włosiem to już w ogóle szkoda mówić. O odkurzaczach też słyszałam, ale sama nie posiadam takiego.

jompik90

• Nowicjusz
  • *
« Odpowiedź #6 dnia: Październik 10, 2017, 19:52:28 »
Ja to zawsze szukam tego typu nformacj i porad w Internecie. Często można się natknąć na różnego rodzaju poradniki, rankingi i porównania, więc warto udać się do wujka Google i popytać go o różne ciekawostk :) Co jest pewne – warto poszukać w różnych źródłach tego typu informacji, żeby mieć możliwie jak najpełniejszy obraz sytuacji :) Bez tego można omyłkowo dokonać błędnego wyboru... Ja się właśnie zastnawiam czy coś z tego byłoby ok http://www.rtvagd.net/odkurzacz/
« Ostatnia zmiana: Październik 15, 2017, 15:09:04 wysłany przez jompik90 »
Jest mit i jest rzeczywistość - jedno opowiadamy, drugie skrywamy.

Woklana

• Nowicjusz
  • *
« Odpowiedź #7 dnia: Luty 13, 2018, 14:44:46 »
Z tego co mi wiadomo, to firma Hoover ma w swojej ofercie odkurzacze, zarówno przewodowe jak i bezprzewodowe, workowe i bezworkowe, ze specjalnymi szczotkami do usuwania alergenów. Można też kupić u nich specjalne odkurzacze do materacy, które usuwają z nich właśnie kurz i alergeny. Moja znajoma używa już odkurzacza tej firmy kilka lat i bardzo sobie chwali, ani razu nie wymagał serwisowania :)

mamaada

• Nowicjusz
  • *
« Odpowiedź #8 dnia: Luty 14, 2018, 09:37:09 »
najlepiej wogole pozbyć się dywanow, zaslon i tego wszystiego co zbiera kurz ,
zamiast odkurzacza lepiej zmywac podloge
[...]
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 04, 2018, 08:56:39 wysłany przez admin »