Forum Strony Dzieci

Tematyczne => Alergie => Wątek zaczęty przez: asanh w Kwiecień 27, 2015, 22:27:04

Tytuł: Łojotokowe zapalenie skóry
Wiadomość wysłana przez: asanh w Kwiecień 27, 2015, 22:27:04
Witam, lekarz stwierdził u mojego synka łojotokowe zapalenie skóry. Suche, swędzące miejsca pojawiają się na ciele. Doktor zaleciła smarować maścią z cynkiem i nawilżać kremem. Powiedziała, że tam może mieć nawet do 2 roku życia. Czy może być to powiązane z jakąś alergią? Są różne opinie. Proszę o komentarz.
Tytuł: Odp: Łojotokowe zapalenie skóry
Wiadomość wysłana przez: Seba76 w Kwiecień 30, 2015, 19:03:29
To chyba należy do oceny lekarza.
Tytuł: Odp: Łojotokowe zapalenie skóry
Wiadomość wysłana przez: janastazy w Maj 05, 2015, 12:31:30
Ja też tak uważam, że to pytanie kieruj bardziej do swojego lekarza a nie tutaj na forum bo co my jesteśmy Ci w stanie doradzić naprawdę niewiele...Pomożemy Ci zawsze jeśli będziesz potrzebowała chwili wsparcia i zrozumienia ale teraz to najlepiej będzie jeśli się udasz do lekarza z tą dolegliwością by on prawidłowo stwierdził to co to może być. Powodzenia
Tytuł: Odp: Łojotokowe zapalenie skóry
Wiadomość wysłana przez: michaell66 w Maj 18, 2015, 08:01:28
Jaki lekarz stwierdził łojotokowe zapalenie skóry? Jeśli mówisz o lekarzy pierwszego kontaktu to chyba lepiej jeszcze dla pewności udać się do jakiegoś dobrego i sprawdzonego dermatologa. Jeśli nadal masz wątpliwości to poproś o skierowanie do alergologa i powiedz, że chcesz się upewnić czy dziecko nie ma żadnego uczulenia. Faktycznie, dobrze jest wykluczyć taką możliwość jak najszybciej.
Tytuł: Odp: Łojotokowe zapalenie skóry
Wiadomość wysłana przez: Brytka w Maj 21, 2015, 00:11:08
najlepiej udać się z dzieckiem do dermatologa, łojotokowe zapalenie skóry nie mija raczej na zawsze i dobrze byłoby być pod stałą kontrolą lekarza, w przypadku poważnych objawów tej choroby stosuje się nawet leczenie doustne, ale jeśli są to niewielkie zmiany na skórze, to wystarczy maść, krem, nie ma pewności tylko, czy wystarczy taka z dodatkiem cynku, wydaje mi się, że opinia dermatologa byłby tu przydatna
Tytuł: Odp: Łojotokowe zapalenie skóry
Wiadomość wysłana przez: maniek11 w Lipiec 17, 2015, 08:54:42
Łojotokowe zapalenie skóry to jedna z najgorszych wg mnie chorób skórnych !!! z takim problemem trzeba iść do dermatologa , on przepisze odpowiednią maść dla tego wieku . ja się nabawiłam tej choroby w wieku 13 lat i raz przechodzi , a raz mam takie wykwity ,ze to jest straszne . Dodam ,ze mam 27 lat , ta chorobę jest bardzo ciężko wyleczyć . ja stosuję Clobederm i bez tej maści nigdzie się nie ruszam , przynajmniej ona mi pomaga .
Tytuł: Odp: Łojotokowe zapalenie skóry
Wiadomość wysłana przez: nfreitag w Lipiec 18, 2015, 19:56:26
Zazwyczaj w takich przypadkach stosuje się miejscowo kremy z lekami przeciwgrzybiczymi i przeciwzapalnymi, a niekiedy dodatkowo leki doustne. Na początku kuracji konieczne bywa użycie preparatu złuszczającego (takiego jak oliwa salicylowa), aby ułatwić substancjom leczniczym dostęp do naskórka. Nawrotom łojotokowego zapalenia skóry zapobiega odpowiednia jej pielęgnacja.
Nie wolno zapominać o stosowaniu szamponów leczniczych – łagodnych, które na etykiecie mają informację, że nadają się do codziennej pielęgnacji i zawierają substancje złuszczające oraz przeciwgrzybicze.

Tytuł: Odp: Łojotokowe zapalenie skóry
Wiadomość wysłana przez: frania12 w Lipiec 19, 2015, 09:13:43
Charakterystyczne dla wyprysku łojotokowego zmiany mają postać tłustych, szarożółtych łusek i strupów, zwykle mocno przylegających do podłoża, nierzadko z towarzyszącym nasilonym rumieniem i wysiękiem. Wykwity te pojawiają się na owłosionej skórze głowy (ciemieniucha), ale mogą się stopniowo rozszerzać, zajmując czoło, okolicę małżowin usznych, policzki, szyję, a nawet tułów i kończyny. W przypadku zajęcia fałdów skórnych można obserwować sączenie i powstawanie linijnych pęknięć. Stan zapalny i sączenie mogą sprzyjać nadkażeniom bakteryjnym i drożdżakowym.
Tytuł: Odp: Łojotokowe zapalenie skóry
Wiadomość wysłana przez: bukmarza77 w Październik 05, 2015, 17:43:32
Najlepiej skonsultować się z lekarzem
Tytuł: Odp: Łojotokowe zapalenie skóry
Wiadomość wysłana przez: Jevvel w Październik 12, 2015, 22:51:09
Ciężko jest to stwierdzić. Najlepiej skonsultuj i zapytaj lekarza. Jeżeli jeden nie będzie potrafił Ci jednoznacznie odpowiedzieć, zawsze można zaciągnąć rady drugiego.
Tytuł: Odp: Łojotokowe zapalenie skóry
Wiadomość wysłana przez: kermit w Luty 25, 2019, 18:18:34
Z praktyki powiem, że warto udać się do 2-3 lekarzy i skonfrontować diagnozę. Wszelkie leczenia dermatologiczne są szczególnie trudne do oceny i leczenia, choć zwykle nie tak groźne dla zdrowia.