Autor Wątek: Atopowe zapalenie skóry  (Przeczytany 8807 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

nfreitag

• Nowicjusz
  • *
Atopowe zapalenie skóry
« dnia: Czerwiec 17, 2015, 12:12:44 »
Czy któreś z Waszych dzieci zmaga się z tą chorobą? Niedawno u córeczki koleżanki zdiagnozowano atopowe zapalenie skóry. Używa różnych maści sterydowych, które dają szybko efekty, jednak na krótko. Choroba będzie dziecku towarzyszyła do końca życia, co jest bardzo uciążliwe. Dziewczynka ma trzy latka, a ma już problemy natury psychicznej, co zgodne z zasadą "w zdrowym ciele, zdrowy duch". Ona ma okaleczone ciałko, ma problemy ze snem, z psychiką, z emocjami. Jak pomóc takiemu dziecku, gdzie szukać wsparcia?

Wress

• Nowicjusz
  • *
Odp: Atopowe zapalenie skóry
« Odpowiedź #1 dnia: Lipiec 22, 2015, 11:55:44 »
No niestety u moich znajomych jest teraz ten sam problem. Trzyletnia dziewczynka dwa miesiące temu miała zdiagnozowane atopowe zapalenie skóry. Oni są z Giżycka, tutaj nie ma nawet specjalisty, muszą jeździć do Ełku. Sama szukam informacji, żeby im jakoś pomóc.

krzem

• Zasłużony
« Odpowiedź #2 dnia: Lipiec 22, 2015, 17:03:27 »
Zrób test ImuPro. Odstaw mleczne i gluten, "przelecz" pasożyty. Przepraszam za taki skrót, ale w 90% przypadków to działa.
*Zapomniałam - dieta bez chemii i dużo probiotyków.
« Ostatnia zmiana: Lipiec 22, 2015, 17:05:29 wysłany przez krzem »
Tulo 12.2010

"Nothing ever goes away until it has taught us what we need to know."

justi.kaczmarek1

• Nowicjusz
  • *
« Odpowiedź #3 dnia: Sierpień 24, 2015, 12:44:04 »
Sama choruje na AZS skóry od dziecka i chociaż wiele osób mówiło, że z tego wyrosnę, nadal zmagam się z problemami skórnymi. Właściwa pielęgnacja i leki nieco łagodzą objawy, ale w trakcie upałów i mrozów, skóra “wariuje"

Lenek86

• Bywalec
  • **
« Odpowiedź #4 dnia: Listopad 03, 2017, 11:56:56 »
AZS u niemowląt i dzieci jest chorobą, której objawy ustępują z wiekiem. Całkowite wyleczenie jest możliwe w ok. 40% przypadków. U pozostałych pacjentów zdarzają się nawroty w wieku dorosłym. Ponieważ przyczyną wyprysku atopowego jest wrodzone nieprawidłowe działanie skóry, jest to choroba trwająca wiele lat, a niekiedy całe życie. Ogromnie ważna w terapii AZS u niemowląt i dzieci jest odpowiednia pielęgnacja skóry. W przypadku skóry atopowej występują zaburzenia lipidowej ochronnej bariery skórnej, pojawia się niedobór naturalnych czynników nawilżających. Należy zatem zapewnić jej odpowiednią dawkę natłuszczenia i nawilżania. Pomocne są w tym dermokosmetyki z emolientami. Niektóre mamy chętnie skorzystają ze starych sprawdzonych domowych sposobów radzenia sobie z problemami skórnymi. Do polecanych przy AZSie zabiegów należą: kąpiele w krochmalu, w siemieniu lnianym, płatkach owsianych, korze dębu. Hitem ostatnich lat w kosmetyce jest olej kokosowy do smarowania skóry, godny polecenia jest tez olej z wiesiołka. Dodatkowo zajrzyj na stronę [...]
« Ostatnia zmiana: Listopad 07, 2017, 13:03:39 wysłany przez admin »

Janusz321

• Nowicjusz
  • *
« Odpowiedź #5 dnia: Listopad 06, 2017, 10:51:21 »
A no to nigdy nie słyszałem o czymś takim. Ale fajnie wiedzieć, że tak własnie jest.
« Ostatnia zmiana: Listopad 06, 2017, 12:45:09 wysłany przez admin »

koszaly

• Nowicjusz
  • *
« Odpowiedź #6 dnia: Listopad 07, 2017, 10:21:13 »
to teraz jakaś plaga

mitencja

• Nowicjusz
  • *
« Odpowiedź #7 dnia: Listopad 08, 2017, 20:36:12 »
Kąpiel w wannie z dodatkiem oleju z wiesiołka bardzo pomaga. W aptece można kupić kule do kąpieli z witaminami i olejem z wiesiołka. Kosztują kilka złotych - na opakowaniu pisze Gal. Zmiany atopowe można również smarować czystym olejem z wiesiołka. To o wiele tańsza alternatywa niż np. Oilatum.

mikel323

• Nowicjusz
  • *
« Odpowiedź #8 dnia: Listopad 09, 2017, 08:32:20 »
a co to jest za zapalenie
« Ostatnia zmiana: Styczeń 19, 2018, 12:05:44 wysłany przez admin »

todek

• Nowicjusz
  • *
« Odpowiedź #9 dnia: Styczeń 19, 2018, 10:33:38 »
to tez zależy w  jakim wieku
u mojego syna po dwóch latach problemy same minely,
skora została wrazliwa i sklonna do alergii [...]
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 04, 2018, 08:50:18 wysłany przez admin »

Agnes2121

• Nowicjusz
  • *
« Odpowiedź #10 dnia: Kwiecień 03, 2018, 10:19:56 »
Ja mam AZS już 21 lat. Jeśli macie jakieś pytania to chętnie odpowiem.

Bibi123

• Nowicjusz
  • *
« Odpowiedź #11 dnia: Kwiecień 03, 2018, 15:40:02 »
Moja kuzynka lat 30 do dnia dzisiejszego walczy z AZS. Ja to miałam w dzieciństwie i samo przeszlo, wyroslam :) takze nie ma reguly

kamliag

• Nowicjusz
  • *
« Odpowiedź #12 dnia: Kwiecień 14, 2018, 13:38:20 »
hej

idonka91

• Nowicjusz
  • *
  • W sercu każdej trudności spoczywa ukryta możliwość
« Odpowiedź #13 dnia: Kwiecień 16, 2018, 15:27:39 »
Moja mnłodsza kuzynka też się wyleczyła, acierpiała bardzo i wiele razy leżałą w szpitalu.
Da się wyleczyć, ale nie można powiedzieć, że na pewno każdy organizm.

monikazz

• Aktywny
« Odpowiedź #14 dnia: Kwiecień 26, 2018, 10:50:58 »
Czasami się wyrasta. Czasami nie i atopowe zapalenie skóry ma się przez całe życie. Faktem jest jednak to,zę z wiekiem dolegliwości w tym zakresie się zmniejszają.

Oprócz stosowania leków ważna jest pielęgnacja. Polcam regularnie przeprowadzać kąpiele w emulsjach z emolientami oraz stosować kosmetyki na skórę ( nawilżające)
Dobre są  serie:
Emolium
A derma
ewentualnie Iwostin do skóry alergicznej
[...] -  zerknijcie sobie rownież na ten krem
« Ostatnia zmiana: Maj 09, 2018, 12:53:44 wysłany przez admin »