Autor Wątek: ALERGIA  (Przeczytany 7139 razy)

0 Użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

moni0606

• Nowicjusz
  • *
ALERGIA
« dnia: Październik 19, 2006, 13:34:39 »
Witam ! Błagam o pomoc i radę.
Jestem mamą 18 miesięcznej Julki. Czytałam na forum o problematyce zwiazanej z alergiia, która doprowadzila mnie do skrajnej bezsilności. Corcia zaczeła mieć objawy w 1 m-c życia (tłumaczyłam sobie ze prawdopodobnie cos zjadłam i wyszło to na niej) momencie przejscia na mleko modyfikowane ok 3 miesiaca życia alergia sie nasiliła najpierw stale utrzymujaca sie wysypka i zaczerwienienia skórne (placki) Lekarz u którego byłam stwierdził ,że jest to spowodowane kaloryferami (okres grzewczy) i wodą w ktorej była myta a tak w ogóle to stwierdził początki atopowego zapalenia skóry. Przetestowałam wszelkie dostępne środki np. Balneum Oilatum Alantan balsam Exomega tid. wraz z gotowaniem wody i krochmalu do mycia Lekarz zalecił mleko modyfikowane Bebiko omneo. Poprawa była krotkotrwała, następne wizyty u lekarzy następne mleko (Nan Ha) zyrtec w kroplach i następne maści do smarowania najpierw robione w aptece na recepte bo tych na sterydach sie strasznie bałam (czytałam opinie) niestety musiałam ulec i im dla dobra i wyleczenia dziecka jak stwierdził lekarz wiec sie poddałam. Dziecko jak cierpiało tak cierpi. W momencie wprowadzania dziecku innych posiłków czulam sie jak saper czy bomba wybuchnie czy nie. mała strasznie rozdrapywała swędzące ja  (placki na nogach i na raczkach) a najbardziej drapała małżowinę lewego ucha az do krwi slora na rękach i nogach była i jest strasznie sucha i przypomina skórke pomarańczy .
W akcie desperacji zmnieniłam kolejnego lekarza i znów od początku kolejne mleko Bebilon Pepti i znów to samo obserwowac dziecko po każdym nowym produkcie wprowadzonym do diety i znów nowa kołyska raz dobrze  a wiecej żle. Dziecko lepiej wyglądało po zmianie klimatu (wyjazd na wies). Od około miesiąca jestem zdesperowana zaczeło sie od infekcji górnych dróg oddechowych gdzie lekarz przepisał antybiotyk i syropy (został uprzedzony ze dziecko jest alergikiem) po podaniu drugiej dawki wyladowalam z dzieckiem w szpitalu  dziecko opuchło a skóra była sucha jak papier a z czasem te zaczerwienione placki zaczęły sie  złuszczac. Julka dostała zastrzyk silnie odczulajacy i bylo dobrze na tydzień skóra sie troszke podgoiła, i znów wysypka i znów drapanie Udałam sie alergologa prywatnie i znów inny lekarz inne mleko Enfamil i masć. Mala wypiła puszke tego mleka i wygladała po masci jak prawdziwe zdrowe dziecko z delikatną zaróżowioną skórką. szczescie moje trwało krótko gdzyz dziecko dostało niesamowitych zaparć (wczesniej tez miała kłopoty z robieniem kupki) czopki glicerynowe nie pomogły syropy homeopatyczne olej dla dzieci dopiero lewatywa z mydlin troszke ja ruszyla. lekarka przepisała priobiotyki na uregulowanie ale nic i kazała powrocic do Bebilonu Pepti. Ja jestem załamana bo dziecko cierpi nie może oddać stolca i boi sie robić kupke zaczerwienienia znów powrociły, a w dodatku nie chce jeść i mizernieje w oczach.Jest bardzo pobudzona i strasznie drażliwa (częsciowo obwiniam też jej ząbkowanie) Alergolog polecił mi zrobic testy i panel pediatryczny ale straciłam już wiare w cokolwiek i nie wiem czy tak naprawde to cos da. Nie wiem gdzie sie mam juz udac i jakie faktycnie badania jej zrobic zeby cos dały bo boje sie ze nastepny lekarz i znow nastepne mleko masci i tony lekarst a mala dalej bedzie sie męczyc. Błagam o pomoc. Czy mam zrobic dziecku panel pediatryczny lub inne badani albo do ktorego z lekarzy sie mam udac  nie koniecznie z rejonu  slaska prosze o jakies namiary na dobrych lekarzy ktorzy chca pomóc z powołania i serca a nie tylko dla zbycia, kasy i braku kwalifikacji . Z góry dziekuje Pozdrawiam Monika

agmas

• Nowicjusz
  • *
ALERGIA
« Odpowiedź #1 dnia: Październik 27, 2006, 21:32:41 »
Witaj!
Rozumiem Twój ból i bezsilność gdy patrzysz na swoje dziecko o nie możesz mu pomóc. Sama mam to samo. Moja Ania (4 lata) pierwsze objawy alergii i AZS dostała przy przejściu z piersi na mleko sztuczne. na głowie pojawiła jej się łuska,  swędząca wysypka, szorstka skóra. trafiliśmy do znakomitego lekarza (pediatra, alergolog), z rewelacyjnym podejściem do dzieci. bo dziecko jest najważniejsze. wizyta u niego to dokładne zbadanie dziecka, obejrzenie stanu skóry, wywiad co jada, diagnoza i zalecenia. Po pierwszej wizycie widzieliśmy ewidentną poprawę, okazało się ze skóra była juz nadkażona bakteryjnie i trzeba było przeleczyć maścią antybiotykową i sterydową. Po tym przeleczeniu i rozpoczęciu diety (zero jaj, mleka i przetworów mlecznych, wywarów z mięsa i wielu innych produktów) było lepiej. Wysypka pojawiała sie raczej punktowo i można ją było ujarzmić tzw. maścią tłustą ( z łagodnym sterydem hydrocortisonem - to jest maść robiona). na szczęście Ania bez większych problemów przeszła na Nutramigen - obrzydliwe w smaku mleko i pije go do dziś. Teraz nawet z rozczuleniem wspominam czasy gdy moja Ania tak ładną miała skóre, bo niestety moje dziecko jest uczulone na bardzo wiele rzeczy i pokarmowych i wziewnych i teraz jej skórę trudno doprowadzić do idealnej (uczula ją brzoza, trawy, pleśnie, grzyby, jaja, mleko i wiele innych rzeczy, naprawdę bardzo dużo innych rzeczy). Czekam na zimę kiedy powinno być lepiej bo wyeliminowane będą te alergeny z powietrza eliminowanie alergenów pokarmowych należy do nas. Żaden lekarz nie ma cudownego środka po podaniu którego wszystko będzie super, chociaż nie właściwie jest taki -sterydy ale dla mnie to ostateczność.
A teraz odnośnie Twoich pytań. Warto zrobić ten panel pediatryczny bo będziesz mieć obraz tego na co mała ma uczulenie i jeśli się da to to eliminować. Jeśli Julka ma uczulenie na pokarmy będziesz miała łatwiej choć niejednokrotnie będziesz czuła się jak żandarm nadzorując swoje dziecko. Musisz się tylko dowiedzieć czy odstawić zyrtec przed badaniem. o ile ja wiem to na co najmniej 5 dni przed, żeby badanie było wiarygodne. Nie wiem czy stosujesz jakąś dietę, bo mleko to nie wszystko. Nowy pokarm wprowadza się gdy skóra dziecka jest w jako takim stanie żeby gdy uczuli zobaczyć ewidentna różnicę. Czasami jeśli długo w jednym miejscu jest uczulenie to znaczy gdy bardzo długo nie znika a wiadomo ze często się te miejsca smaruje różnymi maściami nawilżającymi zmienia sie flore bakteryjną skóry i lubią się w to wdać jakieś drożdżaki albo bakterie i warto przeleczyc Bactrobanem albo Baneocinem (to są maści z antybiotykiem) ale to lekarz musi stwierdzić. Jeśli nie macie tej maści tłustej to też polecam. Nasz lekarz twierdzi że jest bezpieczna. Sa też maści bez sterydów - Elidel i mocniejszy i według nas lepszy Protopic. do kąpieli Oilatum, balneum nie bo tam jest olej sojowy i też może uczulać. Do nawilżania basy: Diprobase - maść, Cucibase - maść, Elobase -maść., maść cholesterolowa (kupuje sie na wagę w aptece na receptę), parafina ciekła (czasami stawiamy Anię po kąpieli i calutką smarujemy tą ciekłą parafiną). I dieta. Bez diety nic nie pomoże (oczywiście jeśli pokarmówka).
Cieszyłoby mnie gdybym Wam jakoś pomogła. Mam nadzieję że Cię nie zanudziłam. Życzę powodzenia i poprawy. Pozdrawiam serdecznie. Agnieszka

agmas

• Nowicjusz
  • *
ALERGIA
« Odpowiedź #2 dnia: Październik 27, 2006, 21:40:23 »
to znowu ja.
przeczytalam raz jeszcze Twój list i odnośnie kupki - polecam siemie lniane, a odnosnie drazliwości - czy lekarz zaproponował odrobaczenie dziecka? Może stąd drażliwość a odchody intruzów są bardzo uczulajace i moga nasilic wysypkę. Pozdrawiam :) Agnieszka